Alustamine

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Renar
Posts: 2
Joined: 07 Apr 2012, 23:21

Alustamine

Postby Renar » 07 Apr 2012, 23:34

Juba pikemat aega on suur suur huvi hakata kitarri mängima ja just akustilist kuna kuulan enamasti akustilist muusikat. Pidevalt sirvin siin foorumit ja otsin kuidas teised alustasid ja materjali otsinud. Kuna kitarri mängimisest suurt aru ei saa aga tahaks alustada, siis kas on üldse võimalik täitsa ise selle ära õppida, igasuguste neti õpetuste ja raamatutega aga ilma eratunditeta kellegi juures(kitsas rahakott)? Paljud üldse on nagu ise nii alustanud ja kaugele jõudnud? Ning kui kaua see iseõppimine aega võtaks orienteeruvalt nö. esimesed sammud, et oskad duure/noote/akorde(ei jaga neid/ei tee neil vahet :lol: ) lugeda ja nendelt mängida(muidugi igalühel erinev tempo ja võib olla saavad paremini sotti)?

User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa
Contact:

Re: Alustamine

Postby Yamaha1 » 11 Apr 2012, 17:47

Kindlasti on võimalik see kitarrimäng ära õppida ka iseseisvalt. Oled õigel teel - internet, raamatud, õpikud jne jne - kõik need aitavad sul iseseisvalt alustada kitarrimängu. Esimene samm on kindlasti õige pilli valik. Kas soovid klassikalist või western tüüpi kitarri; see sõltub kindlasti ka su eelarvest. Head teevad ka nt eraõpetajate näpunäited.
Kõige tähtsam on nagu ikka ja alati, tahtejõud. Kitarrimängu alustamine võib tunduda raske, kuid ei tohi alla anda ja peab edasi pingutama.

8)

User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Alustamine

Postby fleik » 11 Apr 2012, 23:11

olen puhtalt iseõppija. Esimest korda võtsin korralikult pilli kätte 19 aastaselt.. nüüdseks jõudnud niikaugele, et esinesin täna TTÜ Bigbändiga Rock Cafe laval. Kui endal tahtmist on, siis lase käia. Väga mõnus hobi.
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill