medikas

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
Iron head
Posts: 27
Joined: 02 Nov 2011, 23:43
Location: ühel mönusal saarel

medikas

Postby Iron head » 27 Nov 2011, 19:06

Kui mängin mingit lugu ja üritan hullult punnata, et õieti välja tuleks, siis käib medikas näppude vahel ringi ja ei saa õiget asendit sisse ja siis kui vaja mängida siis on korra medikas liiga palju väljas või siis liiga näppude taga ja läheb kõik pe***. Ja miks on nii, et kui lihtsalt üksi mängin siis tuleb kõik suht välja, aga kui panen loo mängima või keegi vaatab pealt on kohe närv sees ja asi kaputt.

Tänud ette.

User avatar
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: medikas

Postby tykonu » 27 Nov 2011, 21:14

Harjutamise küsimus. Mitte midagi muud.

tibook
Posts: 60
Joined: 28 Sep 2011, 11:30
Location: Tallinn

Re: medikas

Postby tibook » 28 Nov 2011, 01:06

Medikas valesti käes? Mul ka ei tahtnud medikas algus näppude vahel kuidagi korralikult püsida. Sada häda eksole. Hetkel hoian medikat tugevalt haardes ja vertikaalselt otse keelte suhtes ehk siis medika ots pole mitte viltu ega mingi kalde all, vaid otse keelte peal. Püsib küll. Proovi selliselt.
Teises osas on vaid praktika küsimus, kuna ei tunne end kindlalt. Anna vaid kuuma.
Vintage 100AFD Paradise ning orange võim
walden akust

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: medikas

Postby voice » 28 Nov 2011, 11:58

Kui närvi sisse lööb, hakkavad käed higistama ja nii see medikas näppude vahelt lendabki. Selliseks puhuks soovitan Dunlopi Max Grip medikaid - näppude vahele võttes on selline tunne, nagu haaraks jämedast liivapaberist. :D

Flyboy
Posts: 17
Joined: 06 Oct 2011, 23:36

Re: medikas

Postby Flyboy » 05 Dec 2011, 12:02

Mina olen kohanud kahte akadeemilist soovitust medika hoidmiseks:
1) kahe sõrmega ehk pöial ja nimetissõrm, kusjuures nimetissõrm on niimoodi painutatud, et küüs jääb keelte poole;
2) kolme sõrmega ehk pöial, nimetissõrm ja keskmine sõrm. Seal on sõrmed sirgemalt.

Mina kasutan esimest varianti ja pole pea kunagi ära lennanud või kui, siis ehk mõnel seltskondlikul üritusel...