noodid...

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

OTsi foorumis ringi...selliseid teemasid on olnud juba, kus on vägagi põhjalik vastus. :)
aga no... muidugi aitaks ka kitarri õpik.
Oh, issand jumal küll mis teksti ma siin aastad tagasi küll ajanud olen. :D
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Re: noodid...

Post by Andre »

Hentsik wrote:selline asi siis, et tahaks nagu hakata tinistama nootide kaupa kitarril. nt, et C vastab sellele vahele sellel keelel, A sellele jne.
ja ka noodijoonestiku järgi mängida.
aga ei tea kuidas õppida seda.

Kui keegi viitsiks siia mõne postituse teha, kuidas õppida neid noote tundma ja mängima. Millest alustada?


Ma eitea kus neid siin netist leida võib aga kas mõtled nii et C = Viies keel Kolmas Vahe , C= Teine keel esimene vahe jne... A = Lahtine viies jne..?
St. et sa tahad noote õppida...
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Uuri seda asja:
http://www.virtual-fretboard.com/
Sealt saad endale selle programmi tirida, see näitab igasugu asju. Vähemalt teoorias, ma ise ei ole proovinud. Või kui sa muusikateooriat jagad, siis piisab ju sellest, et tead, et keeled on EADGBe ja iga vahe on pool tooni. Sealt väike nuputamine ja peaksid omadega mäel olema.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

tegelikult ma vaatasin et guitarpro-ga on ka lihtne endale need noodid ümber tabiks õppida. Muidu kogu võlu on selles et alguses õpid selle kõige madalama heliredeli ära. Kui tahad sama lugu kõrgemalt õppida siis võtad selle redeli kõrgemalt.
Kui sul on GuitarPro siis anna teada võin sulle PM-ga saata tabi.
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Mina tegin ennemuistsel aal nii, et kirjutasin nootidele tähed peale. Kuskil paari nädala pärast polnd enam vaja, mängisin juba noodist, kui just väga palju dieese vöi bemolle polnd.
Eelpoololev jutt käib muidugi tuttavate lugude kohta, tundmatuid lugusid ei oska siiamaani noodist mängida, aga loodan enne pensileminekut siiski selgeks saada. :oops:
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Osta endale hmm. Heiki Mätliku raamat. Algajatele.
Seal on kõik noodid kirjas ja värki . Ise õppisin ka selle järgi kunagi ammu.
tonis160188
Posts: 1
Joined: 31 Oct 2006, 18:30

Post by tonis160188 »

kas keegi saaks öelda, kust ma võiks leida abi nootide õppimisel esialgu ja hiljem ka teada milline noot kuskohas asetseb viiulil...nimelt siis huvi viiulit mängima õppida...veel ei oska ega tea asjast midagi...põhja tahaks ise kätte saada ja siis muusikakooli edasi minna
Tänud!
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Viiulit on suhteliselt raske hakata ise ilma juhenduseta õppima (ise olen viiulit õppinud muusikakoolis jube 10 aastat).

Aga kas sul muusikaline kuulmine on olemas? (nagu, et teed vahet pooltoonil ja täistoonil)
Sest siis pole väga raske noote üles leida.
Viiul ise on kvinthäälestuses. G - D - A - E (G kõige madalam ja E kõige kergem keel)

Siin on päris hästi nootide asukohad ära näidatud.
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Post by afs »

Küsimus noodist lugemise kohta: kas noodist mängimisel nootide pikkusi loetakse kasutades ta ja ti-ti jms silpnimetusi või on mõistlikum lugeda mõttes lööke (nt 4/4 taktimõõdul üks ja kaks ja kolm ja neli ja) ja siis kirjas olevad noodid oma pikkustega sinna lugemisse mängida? Kuidas õpetatakse muusikakoolis? Ühes raamatus olen kohanud seda löökide lugemise varianti. Ja kuidas on 1/32 noodi silpnimetus?
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

rütme loed ikka rütmi nimetustega: Ta ja ti-ti jne nagu nende nimed on. Nüüd noodist meloodiad mängi sõrmestustega, õpi mõni mazoorne sõrmestus ära, ja siis vaata kus asub selle sõrmestuse madal toonika noodijoonestikus, kõik ülejäänd noodid liigud sõrmestuse järgi, vastavalt kas toonist ülesse või alla.

Ps! Märtsis-aprillis peaks ilmuma üks õpik, kus on sellest kirjutatud
Locked