Väikest abi paluks

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Marion
Posts: 1
Joined: 08 Jul 2011, 20:28

Väikest abi paluks

Postby Marion » 08 Jul 2011, 20:33

Ma ei tea, kas keegi on veel selliseid teemasid teinud või mitte. Ja ma ei osanud mujale alafoorumisse teemat teha.
Igatahes, asja juurde.
Olen kitarri mänginud juba natuke üle kuu aja, kuid ma ei suuda mõistatada, kuidas mängida ülemiste ridade/akordide järgi. Oleks keegi nii lahke ja seletaks? :)

kiuro
Posts: 79
Joined: 04 Feb 2008, 16:17
Location: Haapsalu
Contact:

Re: Väikest abi paluks

Postby kiuro » 09 Jul 2011, 00:44

Tegu on akordidega. Akorde saad vaadata http://kitarr.astar.ee/ olevast tabelist. Kui sõnad jõuavad punkti, kuhu on kirjutatud akord, on käes õige hetk seda tõmmata. Lollikindel on kuulata lugu ja ajastus ise paika panna. Mängimise rütmika või nn strumming pattern tuleks samuti ise paika panna, ole loominguline.

User avatar
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: Väikest abi paluks

Postby tykonu » 09 Jul 2011, 01:07

Ta mõtles siiski vist tab-e. See konkreetne lugu on Drop D häälestuses, kuid see pole oluline nende tabide juures, kuna ei kasuta lihtsalt alumist D keelt.
e - kõige peenem keel
B - järgmine
G - jne jne
D
A
E (antud juhul D), kõige paksem keel

Esimene noot, G keele peal on number 9. See tähendab, et võtad G keele pealt 9. vahe. Järgmine noot on B keele peal 12, järelikult võtadki B keele pealt 12nda vahe. Nootide ajastus on vast vajalik kuulamise järgi paika panna, tabi järgi päris raske. Kui 2 numbrit on teineteise peal, antud juhul e ja B keele peal 12 ja 12, siis tõmbad neid keeli koos. Midagi rasket pole.