Viisi pidamine

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
vents
Posts: 26
Joined: 25 Feb 2006, 16:25

Viisi pidamine

Post by vents »

Olene õppinud selgeks paar kitarri lugu koos laulusõnadega. Eraldi lauldes ja eraldi lugu mängides on kõik jumala tip top aga kui neid koos teha siis lihtsalt ei saa. Kui keskenduda kitarri mängimisele siis ei lähe laulu viis pihta. Kui aga keskenduda rohkem laulu viisi hoidmisele siis ei saa kitarri mitte kuidagi mängitud. Mõlemale koos keskenduda ei suuda.
Kas ei ole siis lihtsalt seda muusikalist kuulmist või millest selline probleem ? :(
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Minumeelest oleneb tõsiselt loost, sest vahest oleks naq lugu üldse teise viisiga, kui sõnad...
Näiteks mingit avril lavignet on jumala kaerge nii koos teha..aga kui teha mingit sellist lugu, kus on eraldi laulja siis tihti ei ole võimalik lihtsalt...
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Minul on aegamööda tekkinud piisav kitarritunnetus, et saan enamuse lugusid ka ilma mõtlemata ära mängida. Ja sellised laulud, mis tõesti pähe kulunud, neid lauldes ei pea viisile ja sõnadele ka keskenduma. Eks ta olene inimesest vast mingil määral, aga ajapikku peaks mingi selline tunnetus tekkima.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Hmm , kui sa mängid seda lugu peast nõnda et see on sulle pealuusisse ära kulunud siis on sul poole kergem peale laulda nagu. Laulust oleneb ka ikka natuke. Ma ei tea mul tuli see tasapisi. Selle saab ruttu selgeks . 8)
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

ma usun et asi on alati harjutamises, iga päev harjuta seda ja ma ei usu et kaua aega sellega läheb.
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Vahel ei tule lugu sellepärast välja, et punnitad laulda esmaesitaja helistikus. Katsu leida häälele sobiv körgus ja asi laabub palju paremini. Algaja kitarrist peab sel juhul muidugi natuke akordide muutmisega vaeva nägema, aga ega seegi mingi ületamatu asi pole.
uku0606
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2006, 21:19

Post by uku0606 »

AXYB wrote:vahest oleks naq lugu üldse teise viisiga, kui sõnad...
mida tähendab et lugu on teise viisiga kui sõnad ?
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

hmm..seda on nats raske seletada aga naq
ntx avril lavigne lugudel on nii, et naq käsi käib täpselt selles taktis naq lauldakse vms..aga mõni lugu on nii, et naq teist moodi vms:D
ma ei oska seletada seda aga ma sie saan naq pihta sellele:D
näiteks mingi system of a down - lonely day...seal selline sõrmitsemine, et naq läheb nati teise viisiga vms...aga no kui kõvasti harjutada, et käed käiksid üldse ilma mõtlemata siis on kindlasti võimalik kaasa laulda...
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Arvan, et saan aru, mida ta selle teise viisi all mötleb. Asi tundub töepoolest olevat selles, et kui saateks kitarri sörmitseda, siis vöib sealt kostuv helirida väheste kogemustega lauljal viisi segi ajada.
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

Mul on just lihtsam saatega lugusid mängida enamasti, kuna siis on toetuspunkt laulmise ajal. Ainukene probleem on ehk keerulisema rütmi ja meloodiaga laulud, nt Dave Matthews Band.
vents
Posts: 26
Joined: 25 Feb 2006, 16:25

Post by vents »

Jah, kui viis sobib laulu sõnadega ilusasti siis on tõesti väga lihtne laulda. Lihtsalt on mõni selline laul kus viisi kuulates ei saa mitte kuidagi sõnu sinna toppida. Lihtsalt käsi ei taha selles viisis käia kui sõnad on täiesti mitte sobivad. Algaja värk ma arvan. Mõtlen liiga palju kuhu mis näpu ma nüüd panen ja nii lähebki segadusse
User avatar
xxella
Posts: 120
Joined: 19 May 2005, 14:10
Location: Võrumaa
Contact:

Post by xxella »

Täpselt nii ongi, et alguse asi. Natukese aja pärast tuleb paremini välja jne. Näiteks mind ei tahtnud muusika õpetaja enne lavale kitarri mängima ja laulmagi, kuni kitarr enam mu laulu ei seganud. Huh, neid proove. Aga eks ma harjutasin kõvasti. Nüüd seda laulu enam ei laula. Ei taha enam.
Aga eks mõne looga paned ikka veel mööda.
Hmm, kitarri õppimise peaks uuesti kätte võtma. :)
miks mitte, laulame tähed taevasse!
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

vents wrote:Jah, kui viis sobib laulu sõnadega ilusasti siis on tõesti väga lihtne laulda. Lihtsalt on mõni selline laul kus viisi kuulates ei saa mitte kuidagi sõnu sinna toppida. Lihtsalt käsi ei taha selles viisis käia kui sõnad on täiesti mitte sobivad. Algaja värk ma arvan. Mõtlen liiga palju kuhu mis näpu ma nüüd panen ja nii lähebki segadusse


Mis need sõnad siia puutuvad? Laulud, kus meloodia sobib saatega äkki?
Locked