Kuidas saada õiget rütmi?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
Guest

Kuidas saada õiget rütmi?

Post by Guest »

Tere, mul on selline probleem, et kui ma mängin niisama üle keelte tõmmates, siis ei kõla nagu..kokku..või tundub, et ma ei vaheta päris õigel ajal akorde või vahepeal peaks vist kuidagi teisiti ka mängima, kui ainult üle keelte tõmmates :? segane jutt, aga kui keegi saab aru, mis ma mõtlen, siis võiks aidata :)
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

põhimõttlesielt sama asi, mis eelmisel vennalgi, üritad kohe staariks saada, kasulik oleks harjutada mõne rütmimasinaga, et akordi vahetus toimub sinu ajule kohaselt ( n.ö. võimete piiril).
Ehk kõik lood on võimalik ära mängida mingi kindla tempoga olgu see siis 1 beat minutis või 60 beati või 120 beati minutis jne.

Harjuta akordivahetusi nii et sulle nad mugavaks muutuksid ja sa näeksid oma sõrmi. Alguses ei suuda kõiki sõrmi jälgida.
Loed ntx rütmi nelja peale. paned mingi tempo tiksuma ja hakkad akorde vahetama näiteks 1 (akord) 2 tõstad sõrmed ülesse (see on ka puhkuse koht akordide võtmise vahel 3 löögil vahetad positsiooni 4 löögil paned sõrmed peale ja uuesti 1 löögil tõmbad uue akordi.

Kui asi muutub lihtsaks võid 1) tõsta tempot
2) viia akordi vahetus kaks korda kiirema funktsiooni peale
Locked