Mida edasi õppida?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Vilmar
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2010, 00:45

Re: Mida edasi õppida?

Postby Vilmar » 14 Nov 2010, 17:58


tarmo123
Posts: 14
Joined: 20 Apr 2011, 16:03

Re: Mida edasi õppida?

Postby tarmo123 » 01 May 2013, 20:10

Totaalselt kinni jooksnud, igapäevasest mõttetust tinistamisest tahaks ka nüüd asja saada. Enamvähem suudan kõikvõimalikke asju kitarril teha.. harjutanud olen 4 aastat puhtalt siis tehnikat ja et näpud liikuma saada jne . Otseselt ühtegi laulu/lugu algusest lõpuni ei mängi kuna pole seda väga vajalikuks pidanud. Komponeerida ise olen ka proovinud , tuleb küll välja aga tihti jääb kuidagi minumeelest väheke magedaks või ei suuda midagi nende "juppidega" pihta hakata. Bändis pole kordagi mänginud... ilmselt ei oska ka siis teistega kuidagi klappida ehk... + kindel asi mis puudu on muusikateooria... solffi põhikooli tasemelt ehk tean aga aga sellest pole suurt kasu (vist). Sooviksin, et targemad siin soovitaksid õppida mingeid "scale" ja muid asju (kõikvõimalikku teooriat) mis võiks aidata mul mängida stiile nagu blues, erinevad rock'i stiilid (stoner, hard, classic jne) ning ka metalit jms. ning võite ka lugusid soovitada millest oleks hea alustada.

s01id
Posts: 74
Joined: 26 Feb 2012, 17:56

Re: Mida edasi õppida?

Postby s01id » 02 May 2013, 13:11

Neli aastat ja mitte ühtegi terviklikku laulu? Ma arvan, et sellest alustagi. Proovi lugusid õppida neid kuulates, mitte tablatuurist, ning soolod soovitan maha võtta põhimõtteliselt noot-noodilt, sealt sa enda chopsid saaksidki.

Teooria koha pealt... Mažoorset ja pentatoonilist (nii mažoorset kui minoorset) helirida tunned? Bluusis ja rockis on need fundamentaalsed elemendid.

tarmo123
Posts: 14
Joined: 20 Apr 2011, 16:03

Re: Mida edasi õppida?

Postby tarmo123 » 02 May 2013, 15:04

natuke tean ehk ikka :D
niiet siis magedat tuupimist vaja alustada :?

s01id
Posts: 74
Joined: 26 Feb 2012, 17:56

Re: Mida edasi õppida?

Postby s01id » 03 May 2013, 23:16

Kui su tehnika on juba praegu heal tasemel ja näpud jõuavad kaelal piisavalt kiiresti liikuda, soovitan näiteks "Songs for Players" alapealkirja alt lugusid vaadata.