Akordide rütm (strumming pattern)

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
mattias
Posts: 1
Joined: 19 Jan 2006, 00:04

Akordide rütm (strumming pattern)

Post by mattias »

Probleem järgmine. Siin lehel on praktiliselt kõik lood tabitud saateakordidena. Küll aga ma ei mõika absoluutselt millise rütmiga ma neid akorde mängima peaks. Ükskõik, võtame kasvõi loo Terminaator - Ebaõiglane. Akorde tean. Vahetada suudan, aga rütmi ei taba absoluutselt. Võite aidata.

PS. Siin lehel oleks tore kohata ka mõne loo tabe mis ei ole ainult akordid. (Näitena: The Sun - Kuu on päike. The Sun seda lugu ise ju akordidega ei mängi). - Aga see selleks.

Aitümaki!
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Nu mina ntx mängin lauluga kaasa ja proovin naq samat moodi mängida..aga..kui ei tule ntx üldse välja sis jah lasen kidra õpsil näidata:P
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

koputa tausta rütmi kaasa oma parem käega ja siis mängi sama rütmi üle keelte ja ongi olemas
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

User avatar
mati
Posts: 416
Joined: 24 Mar 2005, 15:47
Location: tallinn

Post by mati »

ma ei tea muidugi kui algaja sa oled, aga algajatel ongi see rütmi probleem, see tundub nagu peaaegu võimatu asi, aga see tuleb lõpuks suht iseenesest

räägin oma kogemustest :roll:
misiganes
Posts: 95
Joined: 20 Nov 2005, 23:56
Location: Tallinn

Post by misiganes »

Ise olen ka veel väga roheline ja puudub igasugune muusikaline haridus. Seega ei tasu juttu kullana võtta. :)

Minu arusaamade järgi ei teki algajatel arusaamatusi mitte loo rütmi lahti mõistmisega, vaid sellega, mis järjekorras tõmmata keeli.
Need eespool lisatud lingid on kindlasti kasulikud, et saada aru, milliseid "strumminguid" enamasti kasutatakse.
Nagu mina mõistan, siis ei olegi kindlat reeglit, see tuleb lihtsalt spontaanselt. Aga kui tahad mängida nii, nagu mängib originaal lugu, siis tuleb lihtsalt kõvasti lugu kuulata ja harjutada. Mingil hetkel, võibolla kulub selleks alguses nädal, hakkab siiski lugu kõlama õigesti.
Minule oli esimese loo õppimisel kõvasti kasu siin foorumis sisse mängitud lugudest. Näiteks õppisin esimese loona Terminaatori "Tormi". Kui ma nüüd õigesti mäletan (olen tööl ja pilli ei ole käepärast) siis kõlas "Torm" järgneva strumminguga hästi:

(Em) A,_,A,Ü,A,_,A,Ü,A,_,A,Ü,A
(G) A,_,A,Ü,A,_,A,Ü,A,_,A,Ü,A
...jne...

"A" - lööd keeli ülevalt alla.
"Ü" - lööd keeli alt ülesse.
"_" - löök jääb vahele, aga käsi liigub ikkagi.

Hästi primitiivne sai kogu see jutt, loodan, et sellest kellegile ka abi on.
Targematel on täitsa luba kommenteerida ja parandada.
Iwan Suli
Posts: 69
Joined: 26 Oct 2005, 13:57
Location: Tallinn

Post by Iwan Suli »

Enamus lugusid on akord:) See võib olla muidugi mingi primitiivkäigukene kusagil alguses, aga põhimõtteliselt toimub kogu käigundus kusagil põhiakordi ümbruses, seega on ikka olemuslikult tegemist akordiga.

Ja enamus soolosid on improvisatoorne liikumine mööda helistikku edasi tagasi, pole siin mingit superteadust.

Kui takti ei taba, pane lugu kõrvale mängima, küll see takt basstrummist kohale jõuab- kordan korra natuke nõudlikuma tooniga- paljalt tabulatuuriakordiga lugu õieti mängima ei hakka (kui just kaua ei harjuta), algaja peab võtma juurde mingi helikandja ja lugu kuulama ja üritama kaasa mängida.
astar.ee/kitarr Greatest Hits vol I: blaa blaa blaa ... füüsikal ei ole sellega mingit pistmist...
Locked