Üks loll küsimus:P

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Üks loll küsimus:P

Post by AXYB »

Et..ma ei soandu isegi normaalset nime teemale panna..ühesõnaga..
kas naq...on kindlad nimetused ka sellel, kuidas akorde mängid...
et naq...mitu kora ntx üles jms....
mul on tihti nii, et leian mingi laheda loo...looga koos on väga eha mängida, aga kui ntx järgmine päev proovid uuesti sis pole õrna aimugi, kuidas viis peaks olema....
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

See käib rohkem mängutehnika alla.

Mingit kindlat asja ei ole. Üks võimalus on õppida täpselt nii ära, nagu loos on. À la Terminaatori "Ütle miks" või Oasise "Wonderwall".

Teine võimalus on akorde tunde järgi mängida. Et vehid aga käega üles-alla ja katsud mingit mõnusat saadet tekitada.

Muidugi, praktiliselt iga kord, kui ma neid kahte ülalnimetatud lugu niimoodi tunde järgi mängin, saan kuskilt vastu pead, et kuule mees, see käib teise rütmiga, anna ma mängin ise.

Õpikutes on mõnikord mingit kindlad mustrid, mille järgi mängida. Näiteks, kui sul on lugu 4/4 taktimõõdus ja tõmbad iga takti jooksul kaheksa korda keeli, siis jätad vahele ütleme teise ja viienda löögi. Või mingid muud. Neid on harjutamiseks hea taguda.
Võid netist otsida näiteks märksõna "strumming pattern" järgi, peaksid üht-koma-teist leidma küll.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Mm....selge:)
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Ma ise lugesin küll pärast veel üle ja mõtlesin, et kole segane jutt sai :P
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Ma pigem mõtleisn sama enda kohta, sets ma vahest ei sa isegi aru, mis krdi asja ma nüt kirjutasin:D
Locked