Heli.

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Doommetal
Posts: 56
Joined: 27 Oct 2008, 23:43

Heli.

Postby Doommetal » 13 Jul 2009, 16:00

Tervist jällegi, jälle uus küsimus . Üritan mingit lugu mängida ja kui hoian nt mingit akordi peal ja siis võtan sõrmed ära ,et uut akordi panna siis suht rikub see vahetamine heli ära, et tõmban keeli ja siis võtan hiljem sõrmed keelte pealt ära siis tuleb heli mida jube hästi kuulda. Nagu tõmbaks keeli kaasa endaga, või siis jääb kohe vait kõik. Suht närvidele käib see vaikselt.
Võibolla on selles probleem ,et mul on sõrmed veel pehmed ning nahk sulandub keelte sisse?

User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Heli.

Postby Kert » 13 Jul 2009, 16:01

Harjutamine teeb meistriks. :wink:


User avatar
tomm
Posts: 27
Joined: 20 Feb 2007, 12:20
Location: tartu

Re: Heli.

Postby tomm » 17 Jul 2009, 17:38

Puhas harjutamise asi jahh. See, et mõned asjad kitarrimängu juures lihtsad on võimendab eriti veel seda, kui mõned asjad ei taha välja tulla.

Ma olen sedasi harjutanud, et neid akorde, mida on raske järjest mängida, kas oma asukoha või väga erineva näppude kombinatsiooni poolest, mängingi kahekaupa poole tunni kaupa. Lahtise asetusega A ja C#m näiteks. Või Bm ja lahtise positsiooniga Em. Ja ketradki neid kahte akordi pool tundi järjest iga päev. Et asi päris igavaks ei lähe, proovi erinevaid sõrmitsemise või strummimise patterne ja rütme. Või kui näiteks ajab närvi see, et barree G-st minek barree A-sse tekitab sellise tobeda kiuksu, siis sellega on nii, et mingi hetk kui sa oskad õige rütmi ja tugevusega mängida, tundub, et see kiuks ongi sinna nagu loodud. Vaata või youtube'ist - kiuks on ütleme, et peaaegu paratamatus ja annabki kitarrile iseloomu.

Mis ma veel oskan öelda, et hammerite ja pull-offide harjutamine aitab kaasa sellele, et sa oskaks järsemalt akordi kinni vajutada või siis sõrmi ära võtta, et teist akordi kinni vajutada.