C5.. jne mängimine seistes.

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva

Re: C5.. jne mängimine seistes.

Post by fakoooof »

Black wrote:Okei... nii on suht okei isegi mängida, samas Kirk ja muud tegijad võtavad 1 ja 4, mis on minuarust suht ebard võtta. Mul ei paindu 4 sõrm piisavalt, et ka kolmandale keelele piisavat survet avaldada. Ainult nii saan, kui 2 keskmist kaela alla viia, samas see viib mängu tempo alla, kui akordide vahel ka midagi muud on.


Kirk ei võta mingit kolmandat keelt omale sinna veel juurde, vaid võtabki ainult 2 keelt. Neil ei ole enamasti seda 3 noodi kõrgemat heli vaja, tänu sellele tundub asi kõvasti "jõulisem".
User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu

Re: C5.. jne mängimine seistes.

Post by Black »

fakoooof wrote:
Black wrote:Okei... nii on suht okei isegi mängida, samas Kirk ja muud tegijad võtavad 1 ja 4, mis on minuarust suht ebard võtta. Mul ei paindu 4 sõrm piisavalt, et ka kolmandale keelele piisavat survet avaldada. Ainult nii saan, kui 2 keskmist kaela alla viia, samas see viib mängu tempo alla, kui akordide vahel ka midagi muud on.


Kirk ei võta mingit kolmandat keelt omale sinna veel juurde, vaid võtabki ainult 2 keelt. Neil ei ole enamasti seda 3 noodi kõrgemat heli vaja, tänu sellele tundub asi kõvasti "jõulisem".

Vb tõesti. Mõne video põhjal on tundunud teisiti aga vb silm pettis :)
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5
User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva

Re: C5.. jne mängimine seistes.

Post by fakoooof »

Black wrote:
fakoooof wrote:
Black wrote:Okei... nii on suht okei isegi mängida, samas Kirk ja muud tegijad võtavad 1 ja 4, mis on minuarust suht ebard võtta. Mul ei paindu 4 sõrm piisavalt, et ka kolmandale keelele piisavat survet avaldada. Ainult nii saan, kui 2 keskmist kaela alla viia, samas see viib mängu tempo alla, kui akordide vahel ka midagi muud on.


Kirk ei võta mingit kolmandat keelt omale sinna veel juurde, vaid võtabki ainult 2 keelt. Neil ei ole enamasti seda 3 noodi kõrgemat heli vaja, tänu sellele tundub asi kõvasti "jõulisem".

Vb tõesti. Mõne video põhjal on tundunud teisiti aga vb silm pettis :)


Normal. 8)
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: C5.. jne mängimine seistes.

Post by ErkoP »

Ma küll võtan neid powerchorde 1. ja 3. näpuga ja neid 3-seid akorde 1. 3. ja 4. sõrmega(nagu F-duur, aga ilma barre ja 2 sõrmeta)
ja muideks, mulle ütles kidraõps ükskord et ma keskmise sõrmega niipalju ei vehiks mängides, muidu mõni vaatab imelikult :D
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: C5.. jne mängimine seistes.

Post by renn »

St 35 wrote:,et siis seda teist varianti ei kasuta ,et väike näpp läheb viimasele noodile jah? okei tänud.
Muideks ,kas pöialt ei kasutata üldse kitarri mängides?

Mina kasutan pöialt päris tihti, kas siis keele alla vajutamiseks või summutamiseks. Ilmselt see on tingitud ka sellest, et ei suuda lihtsalt püsti seistes kitarril barreed võtta ja harjumuse asi ka. Samas kaks minu lemmikut kitarristi mängivad ka pöial üle kaela, nii et ei kurda, et mulle sama stiil sobib.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: C5.. jne mängimine seistes.

Post by fleik »

nojah, mina võtan a positsiooni barreesid 2 sõrmega. F positsiooni barreesid nii nagu tavaliselt ja kvinte jms 533 kombinatsiooni vastavalt 2 või kolme sõrmega nii püsti kui ka istudes mängides vabalt :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: C5.. jne mängimine seistes.

Post by tykonu »

Vali ise, kuidasmoodi sa harjutama hakkad, kas 1,2,3 sõrmed või 1,3,4 sõrmed. Lõpuks tuleb mõlemaga välja, mulle endale meeldib 1,2,3 sõrmedega võtta.
parasiit
Posts: 28
Joined: 19 Apr 2008, 17:09

Re: C5.. jne mängimine seistes.

Post by parasiit »

St 35 wrote:Jällegi pole väga hea ,sest väike näpp pole nii harjunud :S


harjuta väikest näppu ka kasutama.
pane kitarr veidi ülespoole kui muidu ei saa.
Locked