probleem medikaga

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
myplague
Posts: 27
Joined: 03 Sep 2006, 16:11

probleem medikaga

Postby myplague » 06 May 2009, 00:21

olen juba aastaid mänginud, kuid ma ei suuda ikka leida endale sobivat/mugavat asendit, kuidas medikat hoida. küll ei püsi ta korralikult käes ja lendab tihtipeale maha, küll ei püsi ta korralikult ühes positsioonis ning liigub. täiesti jõuga kinni hoida ka ei saa? olen proovinud erinevaid medikaid, olen proovinud erinevat moodi ning harjutanud kuude kaupa küll ühe ja küll teisega (tehnika ja medikaga). samuti on mul ka probleeme parema käe nurgaga. ei saa medikat kuidagi nii, et oleks hea mängida. hetkel tundub, et olen tegemas läbi täielikku taandarengut, sest need lood, mida ennem suutsin puhtalt ära mängida, ei tule enam parema käe pärast välja. milles võiks olla probleem? olen küll netist otsinud , kuid milline on see "kõige õigem" viis hoidmaks kätt ning medikat elektrikaga mängides? kui on vaja kiirelt alternatiivset pickingut teha, siis on mul üks enam-vähem asend juba välja kujunenud, millega saab mugavalt mängitud. kuid seda muul otstarbel kasutada on jälle suhteliselt ebameeldiv.

User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: probleem medikaga

Postby Kert » 06 May 2009, 18:13

Mul endal oli kunagi nii et libises ka koguaeg sörmede vahelt ära vöi läks valesse asendisse kogu aeg. Ja pöhjus oli selles et mängimise ajal sörmed higistasid ja medikas läks libedaks. Peale seda olen hakanud medikate sisse auke puurima. ca 0,5-2mm auke tihedalt. Sealt kaudu kaob higi ära medika pealt, ja muidu on kah haarduvus parem kui medikas on kare.
Last edited by Kert on 06 May 2009, 23:17, edited 1 time in total.


User avatar
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: probleem medikaga

Postby tykonu » 06 May 2009, 22:22

Võid ka V-Picks kodulehelt vaadata ( http://lmgtfy.com/?q=V-Picks ) endale sobiva. Üks oli ca. 1,5 cm paks :D Sellel on käte külge haakuv omadus ja oma paksuse tõttu on teda kerge käes hoida, loe ise http://www.v-picks.com/picks/39 . Niiet jah, proovi erinevaid.

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: probleem medikaga

Postby k6ll » 06 May 2009, 23:16

eks see asend ole ikka suht indviduaalne, nagu sõrmejälg, igal ühel erinev, võrlde ntx youtube-s malsteeni, petrucci ja vai asendit iga üks mängib erinevalt

User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: probleem medikaga

Postby afs » 07 May 2009, 09:56

Võib-olla hoiad medikat keelte suhtes liiga sügaval, kui ei taha näppude vahel ilusti püsida. Õrnemalt mängimine teeb mängu tunnetuse ja ka heli sujuvamaks/pehmemaks. Eriti mõõduka ja kiirema mängimise korral. See ei tähenda, et ei võiks vahepeal aktsendiks ka medikaga tugevaid noote lüüa. Seda osates saad mängule lisada ka rütmi, mis minuarust on väga oluline. Mina tegin medika asendi leidmiseks nii, et esiteks kasutasin metronoomi, leidsin ca 4 tundi aega, et saaks järjest mängida ja keegi ei segaks. Võtsin väga lihtsa asja mida mängida:

e --------5-8-5-------5-8-5
b ----5-8-------8-5-8

Mängisin seda algul aeglasemalt ja siis kiiremini (alternate picking stiilis). Kui juba kiiremini tuli välja liikusin järgmisele keelepaarile ja jälle aeglasest kiireni välja. Tempot tõsta alles siis kui tunned juba mugavalt ja siis mängi veel tükk aega (sest aega sa ju varusid :) ), kuna sel hetkel tunnedki kõige paremini, kuidas medika asend ja sügavus keelte suhtes mõjutab mängumugavust. Selle käigus võid märgata näiteks, et erineva paksusega keeltel on mugav medika asend ka pisut erinev. Pärastpoole mängisin seda ka erinevates positsioonides. Kui juba mängimine muutus mugavaks siis vahetasin mängides koguaeg järjest keelepaare ja proovisin mõnda nooti rõhutada, et tekiks rütm. Siis muutus ka see väga igav ja lihtne asi lahedaks :) . Proovi ja anna teada, kas sind aitas edasi?

User avatar
ripplihas
Posts: 171
Joined: 16 Feb 2009, 10:11
Location: Tartu
Contact:

Re: probleem medikaga

Postby ripplihas » 07 May 2009, 19:07

Kui mul lendas käest ära, siis alati kitarri kõlakasti sisse:)Praegu püsib käes ilusti, aga huvitaval kombel akorde mängides hakkab vaikselt minema libisema?Hakkasin just asendit ka ümber õppima, et käsi koguaeg ei toetuks kitarrile.

User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu
Contact:

Re: probleem medikaga

Postby renn » 07 May 2009, 19:23

Tean isegi, et kõlakasti sissumine on suht tüütu ja ajab tegelikult suht närvi miskipärast, aga lahendasin probleemi väga lihtsalt ja ostsin elektrikitarri.

User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est
Contact:

Re: probleem medikaga

Postby mty » 08 May 2009, 19:57

erm, tegelt saab tihti mängimise ajal ka medikat ju nügida õigesse kohta tagasi kui ta ära hakkab vajuma

User avatar
koulu
Posts: 227
Joined: 26 Dec 2008, 21:58
Location: Tallinn, Eesti

Re: probleem medikaga

Postby koulu » 09 May 2009, 10:00

Ma ise olen ühe mediaatoriga juba pool aastat mänginud. Alguses oli tõesti väga ebamugav, aga ta on nüüd nii lühikeseks kulunud ja tundub sedasi mugavam. Aga kõlakasti sisse kukub ikka nagu rusikas silmaauku.

User avatar
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: probleem medikaga

Postby tykonu » 09 May 2009, 12:59


User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: probleem medikaga

Postby served » 09 May 2009, 19:38

Kui sa oled juba kogenum mängija, siis on keeruline meil sulle nööre anda. sest ei tea täpselt kui valesti sa oled õppinud või viga on personaalne.
Pmtst peab medikaga mängimiseks ise leidma selle õige asendi.
Teine vimalus on et keegi näitab ette.

Mul on sama jama, et käed higistavad üsna jubedalt. Viimasel ajal olen lihtsalt mängimise katki jätnud selle pärast.Kuid asja võti on minu arust mingil määral hügeenis ka. Kui ikka mingi jamaga sõrmed koos on, siis higistab meeletult.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/

User avatar
ripplihas
Posts: 171
Joined: 16 Feb 2009, 10:11
Location: Tartu
Contact:

Re: probleem medikaga

Postby ripplihas » 09 May 2009, 22:34

Ma ostsin suvalt jim dunlopi medika is musicust.10EEk Tortex usa 0.88mm The Wedge
See on mingist imelikust materjalist, higista palju tahad ikka püsib käes.
http://www.jimdunlop.com/index.php?page ... ucts/picks

User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu
Contact:

Re: probleem medikaga

Postby renn » 09 May 2009, 22:50

Mul pole nende tavaliste dunlopitega ka mingit probleemi, nad on sellise mattpinnaga kaetud, mis ei libise ka niiske näpuga.

Dumbass
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2008, 21:59

Re: probleem medikaga

Postby Dumbass » 12 May 2009, 09:43

Ma olen märganud, et osad kitarristid teevad oma elu raskemaks, hoides medikat paralleelselt keeltega.

Näiteks nii:

-------- (keel)
--- (medikas pealtvaates)

Lihtsam on aga nii:

--------
\ (pöial vasakul ja sõrm paremal pool medikat)

Kuigi paljud vead mängimisel on suhteliselt individuaalsed.

User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: probleem medikaga

Postby served » 12 May 2009, 10:48

See medika hoidmine oleneb pigem sellest, mida soovitakse saavutada.
Kui tahad kiirelt mängida, siis keeratakse medikas viltu, et keelte vahele kinni ei jääks. Kuid noote rõhutades pead tahestahtmata medika paralleelseks keerama.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/