triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby martra » 25 Feb 2009, 19:45

selline nõme asi on mul viimasel ajal et triitsepsi lihasesse tuleb väike kramp kui ma kiiremat värki mängin ja see ongi põhiline mida harjutan hetkel. mida te teha soovitate et krampi ei tekiks. nõnda ei saa ma kauem järjest üldse mängida. jube tüütu on. püsti tõustes on asi parem sest kitarr on veidi all pool ja parem käsi ei ole ka nii kramplikult üleval. samas püsti mängides ei ole mu vasaku käe tehnika nii hea kui istudes. kui paneksin rihma kõrgele siis oleks sama häda mis istudeski. ma arvan et mida rohkem aega edasi seda hullemaks asi läheb. palun aidake :cry:

User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn
Contact:

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby Thule » 25 Feb 2009, 19:52

vahi kuripattu, peksa lihasest basshunter välja ja söö hematogeni .

tegelikult ma ei tea, venita lihast ennem mängimist või midagi .

User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby Tegelane » 25 Feb 2009, 20:27

minul on vahest nii, et kui ma mingil põhjusel olen kitarririhma reguleerinud, kasvõi mõni üksik sentimeeter, siis hakkab ka käel koheselt kohutavalt ebamugav ja siis seda mugavust, mis oli enne reguleerimist on raske taastada, et isegi väike kauguse vahe muudab asja...et siit soovitus ürita proovida leida mingi väga paras asend rihma otsas kitarrile, et rihm oleks sobiva suurusega....

martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby martra » 25 Feb 2009, 20:34

juu ma proovin panna rihma sellisesse asendisse et mitte väga madalal ega väga kõrgel. ja venitusharjutusi proovin ka teha nüüd. vaatan kas kas on vahet :)

User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby Tegelane » 26 Feb 2009, 00:41

ja üks asi veel....tõesti ennem mängima asumist tee lihased soojaks, sest külmast peast nad ei funktsioneeri täies mahus ja väsivad rutem ära ja hakkab valus....venita ja niisama liiguta teda...või siis kui pilli hakkad mängima siis tee enesele mingit kindlad harjutused millega saad käe korralikult liikuma, et näiteks alustad mingitest veidike aeglasematest harjutustest ja siis läed järjest võimsamaks ja raskemaks ning siis oled juba valmis mängima...mul on ka seda juhtunud, et on kange ja aeglane veel mängimise alguses käsi, siis olen natukene tinistanud ja siis natuke summutamist ja kiiremat raidumist ning siis oli asi juba palju lihtsam edasi....nagu sportlased teevad ennem sooja kui läevad jooksma või kangi tõstma.....tee asi enese jaoks lihtsamaks ja mõtle ka omad nipid välja kuda miskit saavutada....katseeksitusmeeotod..katseta ja harjuta...jõudu ja edu.......

User avatar
robi66
Posts: 237
Joined: 24 Nov 2006, 09:32

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby robi66 » 26 Feb 2009, 13:28

aseta kitarr hargi vahele :roll: ehk siis vasaku põlve peale ja kael ülespoole, äkki saad nii harjutada.
kitarr-Jackson JS-30RR DMB, kohvervõimendi-Ibanez TB15R

martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby martra » 26 Feb 2009, 17:41

ma pole nõndamoodi kaua järjest mänginud. ma usun et nõnda võib käel tõesti mugavam olla. V kitarriga oleks nõnda istudes hea mängida.

User avatar
sft
Posts: 207
Joined: 25 Sep 2005, 10:53

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby sft » 06 Mar 2009, 20:51

kas kellegil vasak rinnalihas ei hakka pärast mängimist vahepeal valu tegema :D ?

beckisagod
Posts: 109
Joined: 10 Jan 2006, 18:27

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby beckisagod » 06 Mar 2009, 21:20

See venitamine ja sobiva asendi leidmine on kõik väga õige, aga eelkõige õppige ennast jälgima. Kui sul just kiiresti mängimisel krampi läheb, siis on asi väga lihtne: sa mängid valesti. Mängimine, kiiresti või aeglaselt, ei tohiks tekitada mingisuguseid krampe või lihaspingeid.

Enne mängima hakkamist masseeri oma kaelasooned, õlad, käsivarred ja käed-sõrmed läbi. Siis istu tooli peal ja lase käed rippu ja lõdvestu. Tsilli paar minutit ja tunneta, et su lihased on täiesti lõdvestunud. Ja siis võta pill kätte ja hakka mängima. Alguses lihtsamaid, siis keerulisemaid asju ja katsu jälgida oma keha, kas millalgi läheb kuskilt rohkem pingesse? Mõne teatud käigu ajal? Kui medikaga kiiremini mängida? Kui vasakul käel on mõni raske asi vaja mängida? Analüüsi niimoodi ennast läbi ja siis sa saad teada, mis kohtadel pingesse hakkad minema. Seejärel mängi neid asju, millega probleeme oli, aeglaselt ja rahulikult, keskendudes sellele, et käed ja õlad jm oleks lõdvestunud. Ja harjuta päris tükk aega niimoodi. Mitte tunni või paar päeva, vaid nii kaua, kuni enam selliseid probleeme pole. Ära enne hakka neid asju uuesti kiiresti mängima, kui aeglasemalt muret enam pole. Ma tean omast käest, et see nõuab jubedat enesekontrolli ja et üldse ei viitsi seda teha, aga see kulunud väljend, et enne tuleb käima õppida, kui jooksma saad hakata, kehtib siin ka. Kui sa kogu aeg mingeid asju ludistad, nii et käsi on krampis, siis võib see väga kurvalt lõppeda.
Ja iga kord, kui jälle selline mure tekib, siis sa juba tead, mida teha.

User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby Tegelane » 06 Mar 2009, 21:26

ja nagu on ühes Aerosmithi laullus:" ...you have to learn to crawl before you learn to walk..."
et siis ennem tuleb õppida roomama kui kõndima...
lisasin sellele et:" ennem tuleb käima õppida, kui jooksma saad hakata"

User avatar
Thule
Posts: 1369
Joined: 03 Oct 2006, 19:22
Location: Tallinn
Contact:

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby Thule » 06 Mar 2009, 22:00


User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby Tegelane » 06 Mar 2009, 22:32

mul on tihti näiteks nii, et kui on tuju nii kehv millegi pääle ja olen kohe tõsiselt pahane kellegi või millegi pääle, siis ma olen piisavas olekus, et lihtsalt võtta pill ja sealt kurje noote käristada, või kui on selline hea ja rahulik ja väike kiindumus ehk, siis on hea vilistad ballaade ja asju,
et mul oleneb,
vahepääl kui on ikka nii äärmuslik tuju, siis jääb see lõdvestumise ja soojendamise osa mul vahele ja lihtsalt haaran pilli ja need riffid mis ma säält mängin üheaegselt rahustavad ja soojendavad üles..siis läeb asi järjest edasi ja tihti enam ei ole nii pahane ja siis juba läeb asi vastavalt improvisatsioonisuunale ise kuhugile poole ja hakkavad tulema sellised huvitavad riffid....
seega ma ütleks, et kitarr on minujaoks vägagi kasulik asi, et vahel unustada mingi kaka, mida keegi on kokku keeranud, või asjad mille elu on ette toonud...lihtsalt saab puhata.....

User avatar
D-7
Posts: 879
Joined: 25 Nov 2008, 21:19
Location: Tartumaa

Re: triitsepsi lihasesse tuleb kramp

Postby D-7 » 09 Mar 2009, 08:08