algajale lood

Värsked tabulatuurid, meeldib - ei meeldi kitarrist, palade kommentaarid
gatekeeper

Post by gatekeeper »

Termika Torm oli mu esimene lugu. Aga F-iga tegin sama vea, et jätsin paugust vahele. Ja nüüd möllan ennast barreega pooleks.
argoluus
Posts: 3
Joined: 13 Mar 2005, 17:48

Post by argoluus »

Minu esimene lugu oli 15 magamata ööd esimene duur oli F barreega, 2H sain selgeks kitarriks on elektroakustiline sain selle 2004 aasta jõuludex
User avatar
mati
Posts: 416
Joined: 24 Mar 2005, 15:47
Location: tallinn

Post by mati »

termika lood on väga head sellsssuhtes, et laule on seinast seina, lihtsaid ja raskeid, ja neid on väga hea raskuse järgi järjekorda panna ja siis järjest arenedes jälle veits raskem lugu ette võtta
onu M
Posts: 9
Joined: 12 Apr 2005, 21:11

Post by onu M »

gatekeeper wrote:Termika Torm oli mu esimene lugu. Aga F-iga tegin sama vea, et jätsin paugust vahele. Ja nüüd möllan ennast barreega pooleks.

Bareedega on kõvasti lihtsam mängida kui nei kuradi näppe väänata. Ise kirjutasin ühe laheda laulu, nimega töölaul, kus on ainult 3 tuuri ja see sobib jumala hästi ka algajale.
See käib kuidagi nii:
G....................F......E
Mulle ei meeldi teha tööd
G...................F...........E
Rabada sitaks päevad ja ööd
G................F........E
Surres ikka vaene mees

Tegelt seal on veel 2 salmi, aga praegu ei viitsi neid siia kirja panna, kui keegi huvitatud on siis küsige.
See on väga hea ja lihtne lugu kui bareedega mängida.

Need punktid ...... seal vahel ei tähenda midagi, aga see foorum Laseks need tuurid üksteise kukile, kui seal midagi vahel poleks
Jeeee
onu M
Posts: 9
Joined: 12 Apr 2005, 21:11

Post by onu M »

onu M wrote:
gatekeeper wrote:Termika Torm oli mu esimene lugu. Aga F-iga tegin sama vea, et jätsin paugust vahele. Ja nüüd möllan ennast barreega pooleks.

Bareedega on kõvasti lihtsam mängida kui nei kuradi näppe väänata. Ise kirjutasin ühe laheda laulu, nimega töölaul, kus on ainult 3 tuuri ja see sobib jumala hästi ka algajale.
See käib kuidagi nii:
G....................F........E
Mulle ei meeldi teha tööd
G...................F.............E
Rabada sitaks päevad ja ööd
G................F..........E
Surres ikka vaene mees

Tegelt seal on veel 2 salmi, aga praegu ei viitsi neid siia kirja panna, kui keegi huvitatud on siis küsige.
See on väga hea ja lihtne lugu kui bareedega mängida.

Need punktid ...... seal vahel ei tähenda midagi, aga see foorum Laseks need tuurid üksteise kukile, kui seal midagi vahel poleks
Jeeee
Ossa
Posts: 181
Joined: 23 Apr 2005, 19:30
Location: Pärnu/Viljandi

Post by Ossa »

Uskuge mind RHCP- Californication on lihtne.
No kui soolotei oska, siis refrään peaks lõdva olema- Am ja F
jyri
Posts: 93
Joined: 25 Mar 2005, 18:54
Location: tallinn
Contact:

Post by jyri »

nagu siin ennem mainitud siis algajale on F duur suht raske ja Am-lt F-le üleminek ei ole ka just eriti lihtne. Algajale on minu arust lihtsad just mingid VLÜ lood kus on 2 duuri....näiteks http://kitarr.astar.ee/?page=tab&tabID=170
ANdrus
Posts: 150
Joined: 21 Mar 2005, 21:45

Post by ANdrus »

tere algaja

http://kitarr.astar.ee/?page=tab&tabID=358
sel juhul kui võtad G 320033 jäta D sse minekul üks sõrm paigale ;)
Guest

Post by Guest »

t'tte lood võivad algaja suht segadusse viia kuna seal et tõmmata duure mitte ylalt alla vaid sõrmitsetakse
okram
Posts: 67
Joined: 06 Apr 2005, 08:25

Post by okram »

minu arust on väga lihtsad (need leiad ka siit lehelt)

Joel Steinfield - tiigrikutsu
Justament- vangile ei meeldi trellid
Terminaator- ütle miks

no ja siis see "mul on jumala pohui"
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Vot Tätte "Hülgeviga" on üks tore laul, milles vahetub koguaeg ainult D ja G. :)
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

aga mina ütlen et lihtsad lood on mõttetud, sest kui sa oled algaja, siis sa ei esine ju. sul on vaja ise õppida, naljaviluks võid mõne lihtsa loo ära õppida aga neid niisama mängida on mõttetu sest nii sa ei arene, pigem võta igakord lugu kus on vähemalt üõks uus akord sees, ja seega need lood on KÕIGE esimeseks looks et mingeid oskusi saada.

a noh, võibolla on ka neid kes ainutl terminaatori - juulikuu lume jaoks kitarri ära õpivad ja kui vaja siis mängiva toda
uuh

lihtne?

Post by uuh »

Noh, lihtne, siis võtke mingi Metallica - Nothing Else Matters, alguse son ehk natuke raske aga see suht käbe läheb üle.
User avatar
Costa
Posts: 553
Joined: 02 Apr 2005, 14:34
Location: Valga

Post by Costa »

heaks barre harjutuseks algajale oleks somewhere over the rainbow

Code: Select all

D   Bm     F#m
Somewhere over the rainbow
G      F#m
Way up high
G      Gm F#m       
There's a land that I heard of
E    A    D
Once in a lullaby
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

electrik14 wrote:C - Am - F - G
see siis see ursula - heiki

Am hmm..oled ikka kindel. A kõlab paremini. Ja F kindlasti barreega muidu kõlab imelikut.
Locked