Abi erinevatel ilusate Eesti loode puhul

Värsked tabulatuurid, meeldib - ei meeldi kitarrist, palade kommentaarid
Liisukene
Posts: 1
Joined: 21 Feb 2010, 18:27
Location: Portugal

Abi erinevatel ilusate Eesti loode puhul

Postby Liisukene » 21 Feb 2010, 20:02

Ma olen kitarri õppinud eelmisest suvest saadik, sest ajast saadik, kui alustasin oma seiklemist mööda maailma - ehk siis kuus ja pool kuud tagasi. Vahel on pisike paus sees, vahel on nagu rohkem aega harjutada. Teel õpetavad inimesed mulle lugusid kitarril, lugusid mida kõik teavad. Ma ise õpin lugusid, mis on populaarsed kogu maailmas, kuid mure nendega on see, et loo viis pole selge ja seetõttu minu algeline, kuid arenev lauluoskus ja kitarrimäng ei lähe kokku. Viimasel kuul olen avastanud, et eesti keelsete lugude õppimine on hulga lihtsam. Meloodia on ammu tuntud lapsepõlvest, sõnad juba peaaegu peas ja laulude esitamine võõrale rahvale on uhke tunne -- Oo, what language is it? So melodic! Estonia! Tell me about Estonia." Ja nii edasi ja edasi.

Uute lugude õppimisel, mis tunduvad keerulised, üritan leida lahendust(loe: üritan leida akordirütmi(?!) või strumming pattern) siit foorumist või youtube'ist akustilise versioonina või kus inimesed järgi teevad. Kuid eestlaste lugude järgi tegemisi on raske leida. Seega jääb ainult küsimise viis: ehk selgitad mulle veidi! Ma olen sirvinud seda foorumit ja tean, kuidas tavaliselt foorumirahvas vastab: "Kuula ja proovi ja küll siis ise leiad viisi!" Ma proovin, ma üritan ja ma tõesti saan hakkama ning ma olen uhke nende lugude üle, mis olen selgeks saanud, ning mulle pakub rõõmu nende esitamine. Kuid takistusi juhtub ka olema ning ma mõtlesin, et vahel võib ka abi targemate käes küsida. Olete valmis?

Ma kirjutan välja siia lugude nimekirja, mille akordirütmi leidmisega on mul raskusi. Loodan, et saate kuidagi aidata.

Ruja - Suudlus läbi jäätunud klaasi
Alo Matiisen - Eestlane olen ja eestlaseks jään
Jaan Tätte - Tahan olla öö
Singer Vinger - Ära Jahtu
Genialistid - Leekiv Armastus
Toomas Uibo - Laul Põhjamaast
Ivo Linna - Kikilips
Viimne Reliikvia - Põgene vaba laps
Blacky - Ära piina mind
Best B4 - Armasta luuserit
Tanel Padar & The Sun - Võta aega
Tanel Padar & The Sun - Sõnad Läinud

Hmm... olen leidnud, et lastelaule on päris hea ka laulda.

Olav Ehala - Päikeseratas
Nukitsamees - Rahahääl / Kodulaul

Lugusid on veel, kuid lihtsalt ei torka hetkel pähe. Võib-olla kui ise teate mõnda tuntud ilusat Eesti lugu, mida laias maailmas võiks esitada ja mille akordirütmiga oskate aidata, või mõnda video, kus tehakse lugu järgi. Olen väga tänulik igasuguse abi eest.

Kooki ja moosi!

Uni
Posts: 111
Joined: 03 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn

Re: Abi erinevatel ilusate Eesti loode puhul

Postby Uni » 22 Feb 2010, 15:32

KUi meil poleks pankrotis riiki siis võiks ju fantaseerida, et riigi toel organiseeritakse suuremates linnades koht kus näiteks iga nädal ca 2h on algajatel või huvilistel võimalik näost näkku kohtuda ja vaadata(füüsiliselt ise juures olla) kuidas proff mängib. See oma silmaga nägemine annab rohkem kui aastaid mingite ajakirjade või videote vahtimine. Iga nädal võiks mõni tuntum nägu aega leida ja algajaid juhendada. 2+ tundi leiab ehk ikka. Kitarrihuvilisi oleks küllaga, isegi kui see mingi piletiga teha.
Või siis kitarriõppejõud saaksid riigi raha eest võimaluse õppeastuse ruumides avatud toa vm nimega teha kus need kel kitarri õppimise vastu huvi, saaksid nõu ja vahetut kogemust oskajate poolt. Vaba õhkond ja heasoovlik lähenemine ametlikult poolt annaks asjale jumet.

User avatar
casher
Posts: 70
Joined: 05 Nov 2006, 20:40
Location: Saaremaa/Tallinn

Re: Abi erinevatel ilusate Eesti loode puhul

Postby casher » 22 Feb 2010, 19:43

Nüüd siis pole muud kui kaamerad ja mikrid valmis ja lindistama. :)
Üritan oma veebika paika sättida ning midagi valmis teha :)
Kuulan ning mängin kõike mis ette jääb :)
Paadunud süldifänn!

tarcek
Posts: 2
Joined: 24 Apr 2010, 08:45

Re: Abi erinevatel ilusate Eesti loode puhul

Postby tarcek » 24 Apr 2010, 11:26

_Ma kirjutan välja siia lugude nimekirja, mille akordirütmi leidmisega on mul raskusi. Loodan, et saate kuidagi aidata._

kas akordide leidmisega või ainult rütmiga?

Skliss
Posts: 27
Joined: 03 Jul 2009, 15:37
Location: Reval

Re: Abi erinevatel ilusate Eesti loode puhul

Postby Skliss » 28 May 2010, 16:59

Komistasin netis kolades ühe lehe peale. Strummingu kohta käib ikka siin vahetevahl küsimusi läbi. Ehk on küsijatele abiks. http://www.guitar.gg/strumming.html
Kuna tänaseks on riik lahutatud kirikust, siis jumal ei jaga enam riigiametnikele mõistust, vaatamata sellele, et partei on andnud ameti :)

Hero57
Posts: 9
Joined: 05 Jun 2010, 00:24

Re: Abi erinevatel ilusate Eesti loode puhul

Postby Hero57 » 12 Jun 2010, 00:44


Hero57
Posts: 9
Joined: 05 Jun 2010, 00:24

Re: Abi erinevatel ilusate Eesti loode puhul

Postby Hero57 » 12 Jun 2010, 03:06