Pink Floyd - The Final Cut (1983)

Uued ja vanad plaadid, mis välja antud. Soovitan, ei soovita
Locked
User avatar
angus
Posts: 399
Joined: 11 Oct 2006, 17:08

Pink Floyd - The Final Cut (1983)

Post by angus »

Image

Kindlasti peab kuulama! Mu meelest Floydi üks parimaid koos Animalsiga. Lead vocals on Roger Waters. Rahulik ja väga hea!





1. "The Post War Dream" – 3:00
2. "Your Possible Pasts" – 4:26
3. "One of the Few" – 1:11
4. "When the Tigers Broke Free" – 3:16
5. "The Hero's Return" – 2:43
6. "The Gunner's Dream" – 5:18
7. "Paranoid Eyes" – 3:41
8. "Get Your Filthy Hands Off My Desert" – 1:17
9. "The Fletcher Memorial Home" – 4:12
10. "Southampton Dock" – 2:10
11. "The Final Cut" – 4:45
12. "Not Now John" – 4:56
13. "Two Suns in the Sunset" – 5:23
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Post by Uku »

Seda mul plaadikogus polegi, peab selle vea parandama :)

Väga hea plaat, nagu Pink Floyd'il ikka.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

tegemist on sisuliselt Watersi sooloplaadiga juba. Viimane PF plaat nn. "täiskoosseisus" Muusika on hea, aga tekstid veel paremad, nagu RW'l ikka.
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
angus
Posts: 399
Joined: 11 Oct 2006, 17:08

Post by angus »

Kitarril on ikkagi Gilmour ju...
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

Kitarril Gilmour jah, kuid sooloplaadi all mõtlesin ma seda, et kõik lood on kirjutanud Waters ja teiste bändiliikmete panus peale pillimängimise oli väga väga minimaalne :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
angus
Posts: 399
Joined: 11 Oct 2006, 17:08

Post by angus »

Seda ei saa bändi kohta väita ju, see on ikkagi koosseis... Waters võis sõnad ja meloodia ehk kirjutada aga ega teised selle võrra vähem tunnustamist väärt ei ole.
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

seda nüüd küll, aga enamikes muusikaringkondades peetakse seda albumit pigem Watersi sooloalbumiks, mis ilmus PF nime all :) aga hea album sellegipoolest.

Tegemist on tegelikult otsese temaatilise järjega topeltalbumile "The Wall" seega soovitaks kuulata neid kahte albumit The Wall + Final Cut järjest. :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
moommoom
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2009, 15:16
Location: Tallinn, Mustikas

Re:

Post by moommoom »

fleik wrote:tegemist on sisuliselt Watersi sooloplaadiga juba. Viimane PF plaat nn. "täiskoosseisus" Muusika on hea, aga tekstid veel paremad, nagu RW'l ikka.

Täiskoosseisu sääl pole, kuna puudu oli Rick Wright (tänaseks R.I.P. :( ).
klahve vajutas, näiteks, dirigent Michael Kamen. Pealegi, viimases loos trumme mängib teine inimene, keegi Andy (mu nimekaim :D )
Aga sellegipoolest, super album. Pronkskoht minu Pf kogus :D
"Yes... I am the Half-Blood Prince", - replied Snape to Harry's surprise.
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Re: Pink Floyd - The Final Cut (1983)

Post by krustok »

Ei ole just mu lemmik PF plaat ent halb ta ka pole. Vahel tore kuulata. Isiklikult eelistan ma Gilmouri vokaali anyday. Gilmour ise on targad sõnad plaadi kohta öelnud: "If these songs were not good enough then (The Wall), why are they good enough now?"
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
User avatar
moommoom
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2009, 15:16
Location: Tallinn, Mustikas

Re: Pink Floyd - The Final Cut (1983)

Post by moommoom »

krustok wrote:Ei ole just mu lemmik PF plaat ent halb ta ka pole. Vahel tore kuulata. Isiklikult eelistan ma Gilmouri vokaali anyday. Gilmour ise on targad sõnad plaadi kohta öelnud: "If these songs were not good enough then (The Wall), why are they good enough now?"

Aga samas miks ta sedasama ei öelnud lugude "Raving And Drooling" ja "You Gotta Be Crazy" kohta, millest hiljem said "Sheep" ja "Dogs"? Algupäraselt need pidid olema Wish You Were Here peal, kus ma olen täiesti ühte meelt Watersiga, et need sinna ei sobinud.
"Yes... I am the Half-Blood Prince", - replied Snape to Harry's surprise.
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Re: Pink Floyd - The Final Cut (1983)

Post by krustok »

moommoom wrote:Aga samas miks ta sedasama ei öelnud lugude "Raving And Drooling" ja "You Gotta Be Crazy" kohta, millest hiljem said "Sheep" ja "Dogs"? Algupäraselt need pidid olema Wish You Were Here peal, kus ma olen täiesti ühte meelt Watersiga, et need sinna ei sobinud.

Ma ei tea miks ta seda nende kohta ei öelnud seda peab talt endalt küsima. Ma arvan, et kuna The Wallist ei jäänud need lood välja kontseptsioonilise sobimatuse pärast (nagu sinu mainitud lood plaadilt "Wish you were here") siis jäeti nad pigem välja kuna nad olid nõrgemad lood kui need, mis plaadile jäeti. Pealegi oli Gilmouri ja Watersi tüli selleks ajaks juba väga tõsiseks muutunud.

Edit: Üldiselt kuigi nii The Final Cut kui ka Animals on head albumid olen ma pigen Gilmouri ja tema laulmise stiili fänn. Waters on väga võrratu laulukirjutaja aga eriline pillimängija ta pole. Hääl on tal muidugi lahe ja omapärane aga Gilmouril on parem.
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
User avatar
moommoom
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2009, 15:16
Location: Tallinn, Mustikas

Re: Pink Floyd - The Final Cut (1983)

Post by moommoom »

krustok wrote:
moommoom wrote:Aga samas miks ta sedasama ei öelnud lugude "Raving And Drooling" ja "You Gotta Be Crazy" kohta, millest hiljem said "Sheep" ja "Dogs"? Algupäraselt need pidid olema Wish You Were Here peal, kus ma olen täiesti ühte meelt Watersiga, et need sinna ei sobinud.

Ma ei tea miks ta seda nende kohta ei öelnud seda peab talt endalt küsima. Ma arvan, et kuna The Wallist ei jäänud need lood välja kontseptsioonilise sobimatuse pärast (nagu sinu mainitud lood plaadilt "Wish you were here") siis jäeti nad pigem välja kuna nad olid nõrgemad lood kui need, mis plaadile jäeti. Pealegi oli Gilmouri ja Watersi tüli selleks ajaks juba väga tõsiseks muutunud.

Edit: Üldiselt kuigi nii The Final Cut kui ka Animals on head albumid olen ma pigen Gilmouri ja tema laulmise stiili fänn. Waters on väga võrratu laulukirjutaja aga eriline pillimängija ta pole. Hääl on tal muidugi lahe ja omapärane aga Gilmouril on parem.

Nujh. Ja veel selline asi, et kui Gilmour ei arvanud nendest suurt ja head, siis Waters küll arvas... Mine sorteeri.
"Yes... I am the Half-Blood Prince", - replied Snape to Harry's surprise.
Locked