Heaven & Hell "The Devil You Know"

Uued ja vanad plaadid, mis välja antud. Soovitan, ei soovita
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby Uku » 08 Aug 2009, 11:38

Nonii, seltsimehed!

Image

Heaven & Hell on hakkama saanud oma teise plaadiga, sel korral siis stuudialbumiga "The Devil You Know". Nende esimesest, live albumist nimega "Heaven & Hell live at Radio City Music Hall" kirjutasin ma mõni aeg tagasi.
Albumit "The Devil You Know" võib pidada väga edukaks, näiteks USA Billboard 200 edetabelis saavutas ta juba esimesel nädalal 8. koha.
Soomes oli album viiendal , Rootsis kaheksandal positsioonil. Kriitikud panid seda teost ühte patta Black Sabbathi esimeste albumitega, kuna see kõlab värske ning algupärasena.

Kes veel ei tea, on Heaven & Hell'i näol tegemist Black Sabbathi 1980-1982 / 1991-1992 koosseisuga. Tony Iommi, kes on ühtlasi ka Black Sabbathi nime omanik, otsustas võtta selle bändi nimeks ühe Dio ajastu kuulsaima loo, eepilise "Heaven & Hell'i" oma.

Laulab Ronnie James Dio (Elf, Dio, Rainbow, Black Sabbath), kitarri mängib Tony Iommi (Black Sabbath, Jethro Tull), basskitarri Terence "Geezer" Butler (Black Sabbath, GZR, Ozzy) ning trumme taob Vinnie Appice (Derringer, Dio, Black Sabbath). Klahvpillide taga on Scott Warren (Dio), keda me kahjuks laval ei näe - veider Black Sabbathi traditsioon, oma klahvpillimehi peita :)

"Atom and Evil" – 5:15 http://www.youtube.com/watch?v=nTxMMXzO ... re=related
"Fear"– 4:48 http://www.youtube.com/watch?v=G0PVfe_v ... annel_page
"Bible Black"– 6:29 http://www.youtube.com/watch?v=jou8JA-l ... annel_page
"Double the Pain"– 5:25 http://www.youtube.com/watch?v=P-mo3i4r ... re=related
"Rock and Roll Angel"– 6:02 http://www.youtube.com/watch?v=LiuhAQt- ... annel_page
"The Turn of the Screw"– 5:02 http://www.youtube.com/watch?v=sCQ77fjn ... re=related
"Eating the Cannibals"– 3:37 http://www.youtube.com/watch?v=ecVMPMA2 ... re=related
"Follow the Tears"– 6:12 http://www.youtube.com/watch?v=yJ7EBF6I ... re=related
"Neverwhere"– 4:35 http://www.youtube.com/watch?v=j6To32i5 ... annel_page
"Breaking into Heaven"– 6:53 http://www.youtube.com/watch?v=uRRee3Ee ... re=related

Selle albumi lugudes on seda vana kooli, algupärase heavy metali hõngu, mis teeb ta minu jaoks niivõrd heaks.
67-aastane Dio näitab küll mõningaid väsimuse märke, kuid kõigest hoolimata saab ta hästi hakkama sellega, mida temalt oodatakse - olla vapustav laulukirjutaja. Laulda nii, et see tekitab kõhedust ning mille tulemusena end hirmust täis lased. Laulusõnad on sünged, müstilised, maagilised. Ütleks, et sõnad on Dio kõigi aegade parimad - tubli poiss, võid istuda, 5+.
Lood on hästi üles ehitatud ning neid on lausa nauding kuulata. Geezeri kompleksed bassikäigud ajavad mu basskitarri jaoks raha koguma. Tony rifid & soolod näitavad, et heavy metali isakest ei tasu veel maha kanda. Ma kurdaks ainult Vinny Appice'i töö üle - tema trummipartiid on kuidagi liiga ühekülgsed, ootaks rohkem üllatusi.

Loodan, et peale selle lugemist lähete plaadipoodi seda albumit nõudma - see on seda väärt! Heaven & Hell on nimi, mis võib jääda poes kahe silma vahele. No worries, tegemist on siiski Black Sabbathiga uues kuues.

Väheke huumorit ka. Keegi naljatilk otsustas Dio albumi kaanele panna :lol: Kirk Hammett see igatahes pole.
Image

Rock on!
Uku
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster

User avatar
DamageINC
Posts: 428
Joined: 04 Mar 2009, 23:33
Location: Kanepi.
Contact:

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby DamageINC » 09 Aug 2009, 01:11

Dioga tundub Black Sabbathi looming endisest veelgi "kurjem," kuigi isiklikult meeldib Ozzy h22l rohkem.
Ja pean n6ustuma Geezeri ja Iommi suhtes, suudavad veel endiselt yllatada huvitavate ja raskete riffidega.
Eriti j2i silma "Bible Black"
Kokkuv6teks on minu silmis Heaven & Hell olnud 22rmiselt edukas Sabbathi taas2ratus.

User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby Uku » 09 Aug 2009, 13:43

Black Sabbath on üks mu kahest lemmikbändist ning ma kuulan absoluutselt kõiki plaate - Ronnie James Dio, Ian Gillani, Glenn Hughes'i kui ka Tony Martini ajastu plaate. Kahjuks on Ozzy ja Dio järgsed plaadid maha kantud, kuigi ka nende seast leiab väga head muusikat.

Ozzy on minu arvates niivõrd alla käinud viimasel ajal, peamiselt tema "armsa" naise Sharoni tõttu. Nüüd kaevas ta Iommi kohtusse, sellest ajast peale ei austa ma teda üldse. Ilma Tony'ta poleks Black Sabbathit enam alleski. Sharonile on tähtis raha ning tema tööriistaks selle kätte saamisel ongi Ozzy. Ozzy ütleb, et ta on "Pimeduse prints" - kui ta olekski see, kes ta väidab end olevat, siis mingisuguseid nunnusid ballaade ta küll ei kirjutaks. Võtame näiteks sarja, mida vahepeal näidati - The Osbournes. Üks suur kommertslik üritus, muud midagi.

Iommi käes on õigused Black Sabbathi nimele. Ozzy vallandati 1979 õigusega - ta pingutas tõsiselt üle narkootikumide ning alkoholi tarvitamisega. Ta oli täielik inimvare. Kui Sharon poleks orgunninud Blizzard of Ozz'i, oleks Ozzy minevikku kadunud.

Ozzy on mandunud, ta ei suuda enam normaalselt rääkidagi. Tema sõnadest saab aru siis, kui ta laulab. Üleüldse, Dio on nii inimese kui ka lauljana palju professionaalsem. Ta suudab bändi rohkem panustada. Ozzy panus Black Sabbathisse on olnud läbi aegade väike (mis puutub loomingusse) - Iommi leiutas muusika, Butler kirjutas suure enamuse sõnadest. Ozzy hääl on väga omapärane ning sobib Black Sabbathi loomingule - Iron Man, Dirty Women, Paranoid etc on väga vinged lood. Kuid Ozzy on oma käitumisega ennast naeruvääristanud. Dio hääl on kõigele lisaks ajahambale palju paremini vastu pidanud.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster

User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva
Contact:

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby fakoooof » 09 Aug 2009, 21:46

Jumala pohh, et Ozzy on omadega perses. Ükski Black Sabbathi lugu ei ületa nende kõige kõvemat lugu "Iron man". Ülejäänud maailm, kes pole täpsemalt Sabbathi tausta uurinud, teab et on olemas Ozzy. Dio on tökat.

User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby Uku » 09 Aug 2009, 23:31

Herr fakoof, hoopis sina oled tökat. Sa käid mulle juba kergelt närvidele oma argumendivaba lahmimisega. Täpselt nagu Kirk Hammetti teemas.
Kahtlemata on Ozzy-aegne Black Sabbath tuntum kui Dio-aegne Black Sabbath. Kvaliteet on siiski Ozzy kahjuks - Dio on oskuslikum/mitmekülgsem laulja ning laulukirjutaja, üleüldse professionaalsem (isegi põlised Ozzy fännid tunnistavad seda). Nad on küll väga erinevad bändid ning mõlemal on omad head lood, kuid nimetada Dio't lauljana tökatiks? Mõnes tõsisemas metalifännide seltskonnas saaksid sa korralikult kere peale :)
Kas Dio laulis ainult Black Sabbathis? Ei, oma tuntuse saavutas ta siiski soolokarjääris. Oled kuulanud Dio sooloalbumeid?
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster

User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva
Contact:

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby fakoooof » 09 Aug 2009, 23:49

Kallis Uku. Dio on Sabbathis tökat. Ma pole öelnud, et ta mulle ei meeldi. Tema hääl on võimas ning see albumi soovitus on samuti hea. Lihtsalt, ta võib olla midaiganes, aga ilma Ozzyta pole Sabbathit. Ja see on mu point, Diot ma maha ei tee.

Minujaoks kehtib selline asi, et kui luuakse bänd, ja kui on juba mingi mõnigi "hitt" ning näod, mis rahvale meelde jäävad, siis ärge muudke oma koosseisu, vaid vahetage juba bändi nimi ka ära. Sarnane näide on ka Guns N' Roses.

Ja mulle käid sa ka pinda, ma ei tea miks.

User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby Uku » 10 Aug 2009, 02:40

Selge pilt, nüüd ma mõistan su mõttekäiku. Lihtsalt jäi mulje, et Dio on rämps. Asi on selles, et inimesed võiksid põhjalikumalt kirjutada ning selgitada, muidu jääb sõnum segaseks. Võta seda kui sõbralikku nõuannet.
Eks see nimevärk on üks keeruline asi. 1986. aastal välja lastud "Seventh Star" pidi näiteks olema Tony Iommi esimene sooloalbum, kuid plaadifirma survel nimetati albumi loojaks "Black Sabbath featuring Tony Iommi". Mind panebki hämmastama see, et nad isegi peale seda bändi Black Sabbathiks edasi kutsusid. Oli see siis soov nimega kaasneva tuntuse pealt raha teenida või jällegi plaadifirma ettekirjutus? Igatahes olen ma rahul, et nende uus projekt on saanud endale uue ning väärika nime. Praegune muusika erineb kõvasti Ozzy ajastu Black Sabbathist, seega on nimevahetus täielikult õigustatud. Respekt ka selle eest, et nad ei poe kuulsa nime taha.
Guns'n'Roses on hea näide, lisaksin veel kuulsa bändi nimega Rainbow. Ritchie Blackmore'i idee, milles vahetus aastatega ca 20-30 bändiliiget. Mõnes mõttes on see halb näide, kuna Blackmore oli asja tuum ning tema määras - paras türann nagu ta oli :) Pealegi polnud ta laulja, lihtsalt kickass kitarrist 8)

Fakoof, loodan, et oleme nüüd oma erimeelsused lahendanud. Nagu Kreisiraadio rallitiim "Kurat, nii ei saa ju rallit sõita! Ära nüüd ärritu nii pisike asja pärast, oleme sõbrad edasi :lol: "

Uku
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster

User avatar
DamageINC
Posts: 428
Joined: 04 Mar 2009, 23:33
Location: Kanepi.
Contact:

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby DamageINC » 11 Aug 2009, 00:22

Uus Gunside projekt oli kyll l2bikukkumine, aga H&Hi v6ib pidada v2ga edukaks kas siis Ozzy'ga v6i ilma.
Ja Ozzy tervise kohta , paljud imestavad ,et ta yldse elab peale oma eneseh2vitusliku elu, seega on k6neh2ired v2ikeprobleem.

User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva
Contact:

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby fakoooof » 11 Aug 2009, 01:02

Niisiis, kuulasin seda albumit küllaltki hoolikalt. Kitarrikäigud on head, soolodega on enamustes lugudes ikka i-le täpp peale pandud. Samas, see, kuidas Dio laulab on liiga sarnane ning see muudab asja natukene igavaks. Trummidelt võiks ka tõesti midagi geniaalsemat oodata.

Kõige enam meeldisid:

"Follow the Tears"
"The Turn of the Screw"
"Bible Black"

Annaks kokkuvõttes albumile 2/5.

tõnu
Posts: 13
Joined: 14 Jan 2009, 18:26

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby tõnu » 18 Aug 2009, 17:11

Klahvpillidel peaks sellel albumil olema Mike Exeter! Plaanis plaat endale muretseda! :twisted:

Hellraiser
Posts: 34
Joined: 03 Dec 2006, 15:46
Location: Tartu/Tallinn
Contact:

Re: Heaven & Hell "The Devil You Know"

Postby Hellraiser » 18 Oct 2009, 22:00

Hmh, kuulasin seda albumit ning hiljem ka bändi live'is Graspop Metal Meetingul ning mis ma öelda oskan - igavaks jäi! Lood on üsna sarnased ja selline aeglasema tempoga heavy metal peab ikka väga geniaalne olema, et hästi kõlada. Head näited sellest on Sabbathi lugu "Iron Man", Dio "Holy Diver" ning enamik Iron Maideni aeglasemast kraamist. Näide läbikukkumisest on just need Heaven & Hell'i nime all kirjutatud lood, nii see uus album kui ka varasemad lood.

See on minu arvamus. Diole, Iommile, Appice'ile ja Butlerile annan siiski au nende varasemate tegemiste eest.