Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Erinevate firmade pillid
User avatar
WISE
Posts: 19
Joined: 30 Dec 2008, 23:22
Location: Viimsi
Contact:

Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby WISE » 02 Jan 2009, 15:58

Olen rohkem kui 15 aastat akusti hõõrunud ning kunagi ammu on ka elektrikat omatud. Tänaseks siis taas uus plaan samuti osta isiklik elektrikas ning kõva eeltöö on interneti kaudu tehtud. Minu moto sellel teel on "pigem mingu kõvasti aega, aga tulemus peab olema vaeva väärt". Kuna eesmärk on liikuda käredama stiili peale, siis välistan kõik Les Paulid ja Telecasterid. Peale jäid pillid, millel oli single coilid ja humbucker. Näiteks HH või HSS või HSH.

Täna käisin Stanfordis ja IS Musicus oma käega katsumas. Läbisid siis kõik Stratid mugavustesti (hinnaklass 4000 kuni 9000 EEK). Pöörasin tähelepanu peamiselt fretboardile, aga oluline oli ka pilli enda hoiak ja raskus. Vaatasin ka koostekvaliteeti, sest ma vihkan täiega, kui nupud jms liikuvad osad mistahes seadmel logisevad.

Kuigi enamikel juhtudel on pillide mugavusega seotud erinevused üsna vaevumärgatavad, olen tulemustes pisut üllatunud.

Esimesena läksin kaema Yamaha pille. Tundub koostekvaliteedilt hea, mis ilmselt võib olla selgelt petlik. Sellise kaliibriga firma teab, kuidas vigu peita. Kuid praktilises mõttes keeled, kaela laius ja fretboard omavahel minu käega (suhteliselt lühikesed sõrmed) ei sobinud. Kurat ma ei tea noh. Netist lugedes arvasin, et kui muud üle ei jää, siis lähen Yamaha peale, sest Yamaha akustidega olen seni olnud rahul. Aga elektrilised Yamaha stratid mul kõvaks ei ajanud.

Väike lootus oli Fenderi suhtes. Kahjuks on ta mitte-erutava välimusega (Nimega), kuid käe all see eest päris söödav. Proovin Fenderit kindlasti ka teises ringis, siis kui sound-checki tegema hakkan. Aga Fender on klassika ning ilmselt algajale ka kõige sõbralikum toode - ütleb kõhutunne. Aga ikkagi, kui kohe ei erutu, ega siis ka armastust tule. Võibolla hoian ma ennast tagasi, kuna tean, et Fenderil on Billy Corgani Signature mudel, mis vähendab märgatavalt minu erapooletust.

Epiphonest lootsin, et poest tekib mul koheselt vaimustus. Tegelikult aga ei miskit. Sama oli teiste mudelitega. Miks, ei oska kommenteerida.

Nii. Näppisin läbi kõik Ibanezi pillid ning "heureka"! Kõikide Ibanezidega sain pea-aegu et sõbraks. Huvitav küll, arvasin, et siin läheb kindlasti hinna suhtes ülespoole rebimiseks, aga ei. Eriti mõnus oli IBANEZ GRG 270B. Pill on hea välimusega, tema kael ja fretboard harmoneerusid väga kergelt käe alla jäävate keeltega. Sõrmitsemine oli mugav ja allus sõrmedele sellise kiirusega, et oleksin ta jalapealt ära ostnud. Aga stopp!

Kainenesin ning mõtlesin, et piilun veel R Musicusse ja IS Musicusse. R Music oli täna suletud, kuigi sees põlesid tuled ning leti taga toimus sagimine - ei hakanud ukselinki määrima. Sest silt uksel "Suletud 01.01, 02.01 ja 03.01" peletas eemale, eks ma siis teine kord tulen.

Minu omapära on see, et mulle kohutavalt meeldib, kui mulle midagi müüakse. Kui Stanfordis pidid pillid seda ise tegema, ja R-Musicule ei pääsenud ligi, siis IS Musicusse jõudes aga tegi seda müüja - see ongi asja tuum, või mis? Teeninduseta juhtumite korral luban, et kulutan lihtsalt Sinu muusikapoe uksematti ning tellin ilma pikema jututa riista internetist.

IS-Musicus üllatusin. Sealne valik oli täiesti erinev sellest, mida ma oodata oskasin. Koduleht ju puudub. Ca 3-4 minutilisi jõllitamise ning kaubamärgide identifitseerimise järel sekkus minu tegevusse asjatundja. Olles kindlaks teinud minu soovid, pakkus ta välja esimeseks pilliks Godin SD. Hind küll planeeritust mõnevõrra kõrgem, aga kuna pilli peal märgitud numbrit olevat võimalik väiksemaks saada, siis lohutus seegi. Usun, et iseseisvalt oleks mul läinud ca 30-35 minutit (Stanford), et sobivaima pillini jõuda. Müüjaga oli see märksa lihtsam ning juba ma seda pilli sõrmitsesin. Godin SD näol teine positiivne üllatus. Pill tundus minu jaoks pisut eksootilisem, kuna eeluuringut olin vähem teinud. Pilli kuju pisut teistsugune. Koostekvaliteet aga päris-päris hea ning sõrmede all hakkasid keeled kergesti vibreerima, et mitte öelda helisema. Sõrmede libistamine griffil oli lihtne ja pakkus naudingut. Oleksin heameelega jäänud kauemaks, kuid paraku pidin piirduma vähemaga.

Ehk siis järgmise ringiga pööran eelkõige tähelepanu helile, mida pill suudab esile tuua. Hea oleks, kui saaks mõne erapooletu ja kogenud elektrikitri tundja kaasa võtta, aga ilmselt leian ma pikema või lühema otsimise peale sellise inimese ka poest kohapealt.

Epiloog: Nagu öeldud, on minu elektrikitarride kogemus väga kesin ning kõik emotsioonid aja jooksul muutuvad. Olen seni mänginud laenatud ja odavama otsa el-pillidel. Erinevusi on, ja rohkem, kui esialgu aju läbi töödelda suudab. Aga õnneks või kahjuks oma käega katsudes kukuvad paljud valikust kiirelt välja. Adekvaatsuse säilitamiseks soovisingi kõigepealt pilli nö kuivalt testida. Seejärel mõtlen asja läbi ja lükkan asjale juhtme taha. Küll siis uued kalad pinnale tõusevad ning terad lõplikult sõkaldest eraldatakse.

Tore oleks, kui keegi toetaks või kritiseeriks tehtud valikut.

Tervitusi ja head uut aastat kõigile!!!
Last edited by WISE on 02 Jan 2009, 16:56, edited 1 time in total.

User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Postby Counterwise » 02 Jan 2009, 16:11

Miks su arvates les paul käredama poole peale ei sobi?
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!

User avatar
WISE
Posts: 19
Joined: 30 Dec 2008, 23:22
Location: Viimsi
Contact:

Postby WISE » 02 Jan 2009, 16:21

Ilmselt siis sobib, kui küsimus on selliselt esitatud :D

Kuid ma ei ole Les Pauli eeliseid suutnud endale kindlaks teha. Olen keskendunud selgelt stratidele.

Ahjaa. Harmony-Centralis on hinnangud väga kõrged, versus . Nagu näha, hakkavad ilmselt soundierinevused siin rolli mängima.

User avatar
Buckethead
Posts: 186
Joined: 26 Jul 2008, 15:13
Location: Tartu/Rõngu
Contact:

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väär

Postby Buckethead » 02 Jan 2009, 16:42

Mul on GRG 270B

Pane DiMarzio Evolution helipead külge ja sul ei olegi muud vaja.
Life is short so learn from your mistakes.
And stand behind the choices that you make.

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Postby Faded » 02 Jan 2009, 17:27

IS Musicus Schecteri ja Vintage'i pille ei vaevunud proovima?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39
Contact:

Postby Marvin » 02 Jan 2009, 18:29


k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Postby k6ll » 02 Jan 2009, 18:51

kui kangi mees pole siis käivad scheterid pillid kyll väga head kvaliteetsed asjad: et tartus is müüakse sellist ka minu arust
http://www.thomann.de/gb/schecter_diamo ... s_blue.htm

thomannist tellides saad mõned( 2-3 tonni) odavalt eesti hindadest,
et käi tallinna Is neid näppimas ja siis vata äkki tellid omale

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Postby k6ll » 02 Jan 2009, 18:54

GRG 270B muidugi hää pill aga nendest RG tüüpi pillidest on RG1570 üle prahi, äkki kogud nats pappi ja ostad omael selle

User avatar
WISE
Posts: 19
Joined: 30 Dec 2008, 23:22
Location: Viimsi
Contact:

Postby WISE » 02 Jan 2009, 22:26


User avatar
WISE
Posts: 19
Joined: 30 Dec 2008, 23:22
Location: Viimsi
Contact:

Postby WISE » 02 Jan 2009, 22:31


User avatar
Buckethead
Posts: 186
Joined: 26 Jul 2008, 15:13
Location: Tartu/Rõngu
Contact:

Postby Buckethead » 02 Jan 2009, 23:23

Life is short so learn from your mistakes.

And stand behind the choices that you make.

User avatar
guitar4ever
Posts: 489
Joined: 02 Jun 2008, 18:08
Location: Tartu & MHG
Contact:

Postby guitar4ever » 03 Jan 2009, 00:57

Ibanez GRG270b
Roland Cube 20x
Epiphone Aj-100ce
Mingi vene akust
Isetehtud footswitch

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Postby voice » 03 Jan 2009, 09:14


User avatar
mothman
Posts: 294
Joined: 22 Jul 2005, 22:06
Contact:

Postby mothman » 03 Jan 2009, 09:53

Jackson Kevin Bonds Signature-->Hughes and Kettner Switchblade 100w Head

Image

Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39
Contact:

Postby Marvin » 03 Jan 2009, 13:21

Last edited by Marvin on 03 Jan 2009, 13:41, edited 1 time in total.