Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Erinevate firmade pillid
User avatar
WISE
Posts: 19
Joined: 30 Dec 2008, 23:22
Location: Viimsi
Contact:

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby WISE » 10 Feb 2009, 17:27

Kui muus osas targemaks ei saanud, siis teadmine seegi, et Thomanni teenindus on kiirem, kui Gibsoni oma. Thomanni manageri vastus on pehmelt öeldes segane, aga mõnes mõttes ka täiesti õigustatult.

Thomanni vastus on järgmine:

The situation IS confusing. On standard models we have noticed (a customer actually!) in the past that the neck was not of mahogany but of Alder. For a while Epiphone did not mention materials used. I am now on their Web site and materials mentioned for the STUDIO are Mahogany body with Mahogany neck. I can only presume that this is correct, otherwise Epiphone could wind up with a lot of problems.

Mille tulemusena eeldan, et Epihone ametlikul lehel on informatsioon õigem. Ehk siis tegelikult on tegu mahagoniga. Miskipärast kaldun arvama, et jäängi Gibsonist tagasisidet saama.
To live for nothing or to die for something!

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby Faded » 11 Feb 2009, 04:47

Ühesõnaga, kirjade järgi peaks pill olema mahagonist kaelaga, aga nad on näinud ka lepast kaelu?

Usaldaks ma jah selle peale Epiphone'i kodulehte...
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
WISE
Posts: 19
Joined: 30 Dec 2008, 23:22
Location: Viimsi
Contact:

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby WISE » 11 Feb 2009, 11:04

Igatahes kulmineerusid minu pilliotsingud eile õhtul Stanfordis.

Oma esimeseks pilliks valisin Epihone Studio EB, kuigi nii mõnigi kallim või Eesti poeriiulitel mitte leiduv pill jäi hinge kriipima. Lohutan end sellega, et kalimad Ephikad erinevad peamiselt iluvidinate poolest ning helipäid jms kraami õnnestub niivõinaa vahetada. Studio ei jäänud oma heliomadustelt alla Standardile ja Customile. Küll jah välimuse poolest, mis on ka loogiline, kuna Studio - nagu nimigi ütleb, ei ole lavalaudadel kekkamiseks. Ja hirmud selle osas, kas pill hääles püsib ja kas puit ikka ühest materjalist on, saavad tõestust alles siis, kui reaalselt pilli omanik oled. Ja eks nende pillide kvaliteeti ümbritse ka liigne hulk infomüra. Kui alguses olin üsna veenunud strattide austaja, siis LP tegi lõpuks oma töö. Usun miskipärast, et vastupidiselt LPdele, saab kvaliteetseid stratte ka odavama hinnaga ning seeõttu vandusin, et Ephi LP ei jää viimaseks. Järgmise pilli mõtted liiguvad Fenderi single coilide (SSS asetuse) suunas. Aga jah, kuna Eesti pillipoodide laojääk on null, siis tuleb paar-kolm nädalat oodata ning seda aega peab millegi kasulikuga sisustama. Hea aeg keskenduda tehnikale.

Kuigi pill ei ole veel käes, usun, et pilliotsingutel on aja maha võtmisest ja süvenemisest päris palju kasu. Selle aja jooksul saab päris palju targemaks, pillipoed võtavad sind meelsasti vastu ning kitarre saad poes rahulikult testida nii kaua kui süda lustib. Ükskõik, kas ostad 2000 kroonise Strati või 30 000 kroonise Gibsoni. Igatahes oli see aeg väga sisukas ning kui tegeled ühe asjaga sihikindlalt, on see ka emotsionaalselt ääretult rahuldust pakkuv!

Tänud aitamast!!!
To live for nothing or to die for something!

User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby S.S.D.D. » 11 Feb 2009, 14:38

Teema ennast ammendanud juba, võibolla aga on keegi veel sarnase valiku ees lähiajal. Kui tahab ca 10 000 ringis omale head pilli julgen soovitada:
IBANEZ ARC500 NT
Tegu ei ole loomulikult välimuselt väga "isase ja karmi " pilliga. Naturaalne välimus on aga lähedalt silmitsedes supper minu arust. Omale selline pill kodus olemas, ei mängi enam palju temaga aga kõla ja kasutamismugavus on minu arust päris head. Ei oskagi ühtegi halba asja välju tuua kõla, kvaliteedi ega kasutus mugavuse poolest. Pole lihtsalt midagi millega ma rahul ei oleks.
"Laiast maailmast" ka suvaline link pilli kohta:
http://reviews.harmony-central.com/revi ... 500NT/10/1


Image
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)

User avatar
WISE
Posts: 19
Joined: 30 Dec 2008, 23:22
Location: Viimsi
Contact:

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby WISE » 16 Feb 2009, 15:46

Lõpuks on siis Gibsonist samuti vastus olemas. See kõlab järgmiselt:

The body of the Epiphone Les Paul Studio is made of mahogany. There have been occasions when alder was used for Epiphone guitars as a substitute due to availability and supply on the wood market, that is why this spec is mentioned occasionally. Mahogany and Alder would however never be both used at the same time.
To live for nothing or to die for something!

Paul Kristjan
Posts: 23
Joined: 07 Feb 2009, 14:15

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby Paul Kristjan » 23 Feb 2009, 20:53

Ma soovitan SG-d .

Mulle meeldib kuju, sõrmlaud on lõpuni välja ei pea käega kidra karbi pealt mängima jne... lpl on nt sõrmlaub ~ poole kasti peale välja.
Kitarr: Epiphone SG
Võim: Vision 40 MG Edition

User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa
Contact:

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby Yamaha1 » 24 Feb 2009, 00:12


8)

User avatar
IronKid
Posts: 180
Joined: 30 Jan 2008, 00:30

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby IronKid » 26 Feb 2009, 01:16


User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby Tegelane » 26 Feb 2009, 01:23

no ma arvan et sa saad kenasti aru mida ta mõtles :) :) :) :)

User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa
Contact:

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby Yamaha1 » 26 Feb 2009, 21:19

kui ta mõtles keret, siis küll.

8)

User avatar
IronKid
Posts: 180
Joined: 30 Jan 2008, 00:30

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby IronKid » 27 Feb 2009, 00:01


User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby Tegelane » 27 Feb 2009, 00:09

:) :) et jah..hmm..kitarr on enamasti kasti sees kui teda osta..hmm...ja mäletate seda Jan Uuspõllu showst et "...kurat ma peksan su kasti, võtan su kasti ja lihtsalt peksan seda..."
või siis on mingi tuuning, et nagu valuveljed autodel jne..et siis on LP kastiga....
kuigi jah...usun et siiski oli kere see kast :) :)

User avatar
Sir.
Posts: 262
Joined: 07 Jan 2009, 19:13
Location: Tallinn
Contact:

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby Sir. » 27 Feb 2009, 19:06


User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Elektrikitarri otsingutel - võta aega, see on vaeva väärt!

Postby Tegelane » 27 Feb 2009, 19:08

võimalik et isegi oli...