medikad

Erinevate firmade pillid
Locked
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

medikad

Post by martra »

On siis üks enda meelest üpris lihtne küsimus,et kui tihti võivad medikad üldse puruks minna. Kui palju peaks neid alguseks üldse osta. :?:
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

Medikad mängimise teel puruks küll ei tohiks minna. Kui on õige medikas siis kulub ka üsna aeglaselt. Ainuke asi see, et kaovad ära jube kergesti ja ma olen kuulnud, et osadel on komme oma medikaid ajaviiteks närida ka.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Alguseks võiksid vaadata mingi 2-3 tükki vast, soovitatavalt erinevad, eriti kui varem pole medikaga mänginud. Siis on lihtsam leida just seda, mis sulle meeldib. Erinevad siis näiteks suuruse ja materjali poolest (mitte määrata silmaga vaid sõrmega).

Elektrikaga mängides on üldiselt umbes 1mm medikad enamlevinud, mingi Dunlopi 1mm kilpkonnamedikas on suhteliselt universaalne asi. Dunlopilt võid proovida veel võib-olla väiksemaid Jazz I-III seeriaid ja ka Stubby'sid.
Planet Wavesilt leidsin ka kunagi mingi mõnusa lilla medika, meenutab ka natuke Dunlopi omasid. Sellise kergelt jahuse pinnaga vms, matistatud. Alguses meeldis veel Dunlopi 1mm nailonmedikas, pealt reljeefsete kirjadega, aga nüüd tundub nailon materjalina natuke pehme olevat (pluss fakt, et ma kaotasin selle medika ära). Aga libe sile plastik ei ole minumeelest väga hea materjal.

Katsu poes ka natuke neid, mis näpu all mõnusam tundub. Kui sa varem pole mänginud, nagu aimata võib, siis on arvatavasti küll igatpidi ebamugav, nii et kui mingi vilumus on medikaga tekkinud, siis tee uus tiir pillipoodi ja vaata, mis tundub parem. Siis oskad juba mingi arvamuse ka tekitada, kuidas mingi medikas sinu mängustiilile täpselt sobib, on ta õige suuruse, kuju ja tunnetusega jms.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
matspats
Posts: 194
Joined: 22 Oct 2005, 11:54

Post by matspats »

Sõber luges ükspäev oma medikad ära. 89 tükki. Enamus need kilpkonna dunlopid. Minuarust on mõttetu neid nii palju omada.
Soovitan ka sul erinevaid proovida ja leida endale see õige suurus.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

mu sõber rääkis et tema kidra õpa rääkis et.

jämedamad medikad on algajatele paremad sest neid ei hoita nii krampis käes, seega harjutakse kätt vabamalt hoidma, ning kui pärast õhemate peale minna siis ei ole käsi krampis.(no jutt käib 1+ milliste kohta, ise kasutas vist mingit kahe milliseid)


a muidu meeldis dunlopi 0.96 milli medikas talgiga (lilla), siis läksin üle samadele roosadele, talgita, aga nüüd meeldivad just need mustad 1 millised dunlop nylonid millel on hea relieefne kiri ja nublud peal, püsib hästi käes.
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Enda lemmikud on dunlopi 0.68 (vist oli) sile ja 0.73 matistatud kilpkonn.
Endale meeldib ka närida neid (oleks kord peaaegu alla neelanud ühe) :roll:

Endal kadus hiljuti üks medikas nii ära, et kukkus mängides jalgade ette (suur tühi põrand ümber). Mõtlesin, et ei viitsi kohe üles võtta ning lõpetasin loo ära.
Kui kummardusin medikat võtma ei olnud seda enam maas :?

Muidu kannan koguaeg medikat taskus igaks juhuks.. kes teab millal saabub võimalus mängida :D
Last edited by Goldec on 21 Apr 2007, 16:05, edited 1 time in total.
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Goldec wrote:
Endal kadus hiljuti üks medikas nii ära, et kukkus mängides jalgade ette (suur tühi põrand ümber). Mõtlesin, et ei viitsi kohe üles võtta ning lõpetasin loo ära.
Kui kummardusin medikat võtma ei olnud seda enam maas :?


Mul on ka pidevalt nii. :D
Chris the Snake
Posts: 100
Joined: 01 Oct 2006, 13:48

Post by Chris the Snake »

Morgoth wrote:
Goldec wrote:
Endal kadus hiljuti üks medikas nii ära, et kukkus mängides jalgade ette (suur tühi põrand ümber). Mõtlesin, et ei viitsi kohe üles võtta ning lõpetasin loo ära.
Kui kummardusin medikat võtma ei olnud seda enam maas :?


Mul on ka pidevalt nii. :D


Mul on roheline põrand ja 1 roheline medikas...see on juba mingi 5 korda ära kadunud ja välja ilmunud :D
Ma eelistan ise alla 1mm jämedusi medikaid...Dunlopi Tortex 0.73 ja 0.88 näiteks
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

Kõige lihtsam ju. Akustilisele pehme medikas. Elektrikale kõva... :lol:
User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Post by svennus »

Ise kasutan miskied 80ndatest päris medikaid, onu oli miski 3 rubla eest oma 25 tükki kindlasti saanud. Erineva jämedusega ja kujuga. Tavalised punased.
Motu
Posts: 212
Joined: 10 Feb 2007, 14:35

Post by Motu »

Terminaator wrote:Kõige lihtsam ju. Akustilisele pehme medikas. Elektrikale kõva... :lol:


Minu meelest oli just vastupidi, aga vb oleneb inimesest. Ise kasutan akustilise mängimiseks 0.69 Planet Waves-i oma. Tegelikult mängin medikaga harva, sellepärast ongi üks ainult.
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

Motu wrote:
Terminaator wrote:Kõige lihtsam ju. Akustilisele pehme medikas. Elektrikale kõva... :lol:


Minu meelest oli just vastupidi, aga vb oleneb inimesest. Ise kasutan akustilise mängimiseks 0.69 Planet Waves-i oma. Tegelikult mängin medikaga harva, sellepärast ongi üks ainult.


Kõva medikaga on parem harmonicuid teha. :wink:
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

Chris the Snake wrote:
Mul on roheline põrand ja 1 roheline medikas...see on juba mingi 5 korda ära kadunud ja välja ilmunud :D


Kaks kollast medaikat ja kollane voodipesu :D Ja kuna õhtuti mängides lebotan juba enamasti voodi peal kitarriga siis on medikas käest pannes kohe ka kadunud. Hämmastavalt ühte tooni on :D

Mul on endal umbes 5 medikat, enamuses on dunlopi kilpkonna-omad. 0.73mm ja mulle täiesti sobib. Ei ole liiga kõva ega ka liiga pehme. Siis on kaks dunlopi-kilpnokka-bassimedikat, 1,5mm. Kuna varem mängisin bassi sõrmedega ja polnud bassimedikat siis ei osanud lootagi, et nii mõnus saund tuleb kui keelt tõmmates medikas läbi ei paindu nagu õhematega juhtus (mis pole bassile mõeldud) :D
Katki pole ma ühtegi medikat teinud. Kaotanud olen neid umbes 5 tükki, kuna pole neid lihtsalt nii palju ostnud ja hoian ka päris hoolega neid :P
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

mina kasutan mingi dunlopi valgeid medikaid, 0.6 on suurus. Medikaid on mul üle 10-ne.

btw. Nädalas suudan ma vähemalt 3 medaikat ära kaotada, hiljem leian neid igalt poolt äärte pealt
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Ostan seda firmat, mida poes leidub, enamasti siis Dunlop. Jämedus jääb kuskil poole ja täie millimeetri vahele. Võiks olla miski karedamapoolne pind kah, kuigi ega eriti vahet pole.

Washburn archtop > VoxAC30
Locked