Kuidas mängima õppisite?

Erinevate firmade pillid
User avatar
weasel
Posts: 242
Joined: 06 Dec 2006, 16:19

Post by weasel »

3 kuud ca olen harjutanud (esimesed 1,5 akusti, teised 1,5 elektriga). "Oskan" Sepapoisse, Juba Linnukesi. Õpin iseseisvalt neti ja raamatute abiga. Akorde tean päris palju, kuid nende vahel vahetamine on ikka suht nurgeline veel (ma arvan, et sinna läheb veel kõvasti aega). Kui harjutan, siis teen mingisuguseid harjutusi, et näppe kiiremini tööle saada ning jõudu koguda. Eile võtsin nt kätte Deep Purple'i Smoke on the Water loo. Paarikümne mintsaga saab intro selgeks küll ja isegi üleminekud tulid enamvähem.
Fender Fat Strat - Behringer V-Amp 2 - Roland Cube-20X
Seagull Entourage
Keeleõpe internetis: http://www.studit.eu
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

3 kuuga sepapoisid? :lol:
ma käisin suvel kidralaagris, mingi 4. päevalõppisin sepapoisid ära :wink:
smoke in the water on kah ikka ülimalt lihtne!
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
User avatar
weasel
Posts: 242
Joined: 06 Dec 2006, 16:19

Post by weasel »

tikut6mme wrote:3 kuuga sepapoisid? :lol:
ma käisin suvel kidralaagris, mingi 4. päevalõppisin sepapoisid ära :wink:
smoke in the water on kah ikka ülimalt lihtne!


No tere hommikust. Loe postitus läbi korralikult ja siis tule seletama. Mainisin, et neid lugusid olen õppinud, mitte, et ma iga päev harjutan Sepapoisse ja siiamaani pole selgeks saanud. "Oskan" on jutumärkides sellepärast, et mis seal osata.
Fender Fat Strat - Behringer V-Amp 2 - Roland Cube-20X
Seagull Entourage
Keeleõpe internetis: http://www.studit.eu
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

tikut6mme wrote:3 kuuga sepapoisid? :lol:
ma käisin suvel kidralaagris, mingi 4. päevalõppisin sepapoisid ära :wink:

Ma olin umbes 4 aastat kitarri mänginud, enne kui sepapoisid ära õppisin. Aga ma mängin rohkem oma lõbuks kah.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

enamus mängivad oma lõbuks :) (vähemalt ma arvan nii)
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Faded wrote:Ma olin umbes 4 aastat kitarri mänginud, enne kui sepapoisid ära õppisin. Aga ma mängin rohkem oma lõbuks kah.


Nonohh! Kuhu jäävad Juba linnukesed? :shock:

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

See tuli vast viiendal aastal.

tikut6mme wrote:enamus mängivad oma lõbuks :) (vähemalt ma arvan nii)

Nojah. Lihtsalt su eelmisest postitusest (vastuseks weaselile) jäi mulle mulje, nagu sinu arust oleks kitarrimängu eesmärgiks mingite kindlate lugude äraõppimine. Ja kui keegi õpib neid lugusid kauem, kui kuskil äramääratud aeg, siis on see märk aeglasest arengust ja laiduväärt.

Vahel jääb küll mulje, et inimesed võtavad pillimängu nagu võistlust. Kes mängib rohkem noote sekundis, kes õpib varem sepapoisid ära, kelle pillil on rohkem keeli või nuppe.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Eku
Posts: 14
Joined: 12 May 2007, 14:27
Location: Kärdla

Post by Eku »

sain mingi igivana kitarri vanaemalt, isa tegi selle korda ja hakkasin torkima. mängisin iga päev tunde, sõrmed villis ja hambad ristis, niii valus oli. aga areng oli kiire, barred tulid esimese kuuga, edasi läks veel lihtsamaks.
Atselmi
Posts: 42
Joined: 04 Mar 2006, 22:46

Post by Atselmi »

Noh..Sai aasta tagasi akust ostetud.Omal käel olen harjutand aint.Akorde tean palju+barreesi..aga nende vahetamisega läheb veel pisut aega ja vahest isegi ei tule meelde.Eks ma üritan omal käel edasi harjutada.
User avatar
MadCat
Posts: 110
Joined: 06 Jan 2007, 02:43
Location: Tallinn

Post by MadCat »

Ma ostsin paar kuud tagasi oma esimese kidra...elektrikidra :D

Harjutan suht iga päev. Otsin oma lemmikbändide/laulude tab'e ja mängin :D Eelmine nädal võtsin chordide õppimise kätsile. A, D, E, G ja C on selged...vahetamine on veidi raske...a noh, raskustest saab kunagi ikka üle ;)
User avatar
Defender
Posts: 388
Joined: 29 Oct 2006, 10:46
Location: Tartu 89 agul

Post by Defender »

Papsi klassikaline vedeles nurgas ja siis ükspäev võtsin kätte ja õppisin Iron Maideni - Fear of the Darki'i peaaegu sooloni ära ja siin ma nüüd olengi...
"Taeva hallid silmad märjad,
vaikses leinas hingab tuul.
Murtud süda, murtud luud,
antud vanne hangund suul.

Täna on pidulik päev,
üks sõber saab rinnale märgi.
Härrad kõik uhketes frakkides,
medalisaaja puusärgis."
User avatar
elektri
Posts: 324
Joined: 04 Feb 2007, 21:21
Location: Pärnu

Post by elektri »

kaks aastat "õpetas" eraõpetaja marr' :) ja siiamaani omal käel,. vahepeal oli siuke väike auk ka sees, siis õppisin trumme, aga nüüd jälle kidraga väga heaks sõbraks saand.
Ärge tulistage pianisti, ta teeb kõik, mis suudab.
User avatar
sand333r
Posts: 10
Joined: 11 May 2007, 15:02
Location: viljandi

Post by sand333r »

8 kuud saab muusikakoolis täis, ei kurda, oskused on slele aja kohta normaalsed.
Kitarr <3 ülihea !
kitarripoiss
Posts: 34
Joined: 08 May 2007, 16:59

Post by kitarripoiss »

Kõigepealt Mätliku raamat siis netist lemmikbändide tabid, muusika kool ja praegu katsetan improviseerimisega ja mängin bändis.
Ise õpin ikka rohkem kui muusika koolis. Käin ainult selle pärast et seal saab teooriat selgeks ja ka esineda.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

eelmine aasta mõtlesin et tahaks õppida ja siis sain alguses isa vana veneaegse akustilise kidra millega ma miskit teha ei osand. siis kui ma õppima läksin sain korraliku ja õppisin mingi pool aastat.aga seal arenes asi nii aeglaselt kuigi ma olin nende tundi parim ja siis nyyd saan suve keskel elektrikidra ja lähen eraõpetaja juurde soolokidra õppima
Locked