Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Erinevate firmade pillid
rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby rnx » 23 Jan 2007, 10:36

Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"

User avatar
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Postby tikut6mme » 23 Jan 2007, 11:22

Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50

rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Postby rnx » 23 Jan 2007, 11:41

Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Postby Faded » 23 Jan 2007, 13:39

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Postby fleik » 28 Jan 2007, 16:59

Pilliks on Garrison AG-300. Ostetud sai see Tartust Muusikariistadest Rüütli tänavalt. Maksumus oli 4600+kott ehk kokku tuli ümmargune summa 5000.- Enne seda proovisin kõikides Tartu pillipoodides kitarre hinnaskaalas 3000-5000.

Otsin oma pilli sellepärast, et proovitud pillidest meeldis mulle selle kõla kõige rohkem. Mõnusalt tummine ja jõuline, ning puhas.

Rahul olen peaaegu kõigega. Ainus asi mis häiris oli ühe nõela väga vastik välja kangutamine oma pesast kui keelte vahetuseks läks.

Nagu enne ütlesin, siis kõlab väga hästi. Õpetajal on Simon & Patrick Luthieri kitarr, mis on minu omast ikka korralikult klass kõrgem kuid ometigi suudab minu oma peaaegu õpetaja kitarrile järgi jõuda. Keeltest kasutan seal peal d'Addario EJ15 Phoshor Bronze Extra Lighte. Hea sõrmitseda ning mõnusa kõlaga keeled.

Üldine hinnang väga hea. Garrisoni pille tasub ka teistele soovitada kindla peale. Julgeksin nimetada Garrisone hinnaskaalas kuni 5000-5500 krooni kindlasti proovimist ja ostmist väärt olevateks pillideks.

Paar linki ka:
http://www.garrisonguitars.com/agseries.asp?r=ag300 <-- Tootja koduleht
http://flake.pri.ee/Mia.JPG <-- Minu pill

rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Postby rnx » 10 Mar 2007, 11:19

Last edited by rnx on 11 Mar 2007, 15:56, edited 1 time in total.
Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"

Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39
Contact:

Postby Marvin » 10 Mar 2007, 23:18

ESP LTD M-50

Indonesia

Bolt-on, XJ krihvid, mingi suvaline-tavaline tremolo, mingid suvalised ESP odavad helipead. Eks süsteemi infot leiab otsija.

Sai see kunagi nagu kodanik ülevalpoolgi PVX-ist müüa soovil soetatud. Umbes nii, et jalutasin poodi sisse ja otsustasin äkki, et hakkan pilli mängima. Raha sain müües maha erinevat tehnikat. Pill on vägev, mis sa odavalt asjalt ikka tahad. Mulle meeldis matt pind kohutavalt - ei paistnud eriti välja sõrmejäljed jms. Aga praegu vaatan pilli küll veidi teise näoga - headstock-i must värv ei lähe kohe mitte. LTD logo võiks ka midagi korralikumat olla kui suitsetaja-hamba-kollase varjuga hõbehall pusserdatud lörakas.

Pilliga jään ma rahule. Puit on suht pehme (vähe tihe). Potensiomeetid LTD-del on nagu nad on. Mul kulusid poted ja helipeade lüliti läbi ligi kolmveerand aastaga. Helipeadel on tõesti sündroom sisse vajuda, seda ma seletama ei hakkaks. Toonist ei arva ma praegu enam midagi - minu jaoks liiga ere, ülemise kesksageduse osakaal liiga suur.

Oleneb kes ja mida temaga mängima hakkab. Aga noh, pill on väärt ostu ja mina jäin temaga rahule. Kvaliteedi:Hinna suhe võib lugeda ühest veidi üles. minu punktid 7.5/10


ESP LTD MH-1000 Deluxe

Korea

Neck-thru, EMG-81[B] EMG-85 [N], 24 XJ krihvi, Earvana kompenseeritud kaelapealne sadul, Tonepros fikseeriud kerepoolne sadul, keeled läbi kere, Sperzeli lukustuvad tuunerid...

Seda pilli sai näpitud ka PVX-is, aga näpiutud eksemplar oli SD passiivhelipeadega versioon. Sattusin mängitavusest vaimustusse (kuna minu esimene kitarr oli juba suht väikese kaela ristlõike raadiusega, on mul nt traditsioonilise stratocasteriga üsna veider mängida, olen neid liialt vähe näppind ka). Igatahes on pill väga unelm. Hinnasilt aga ajas mu kurvaks. Aga sai natuke raha kõrvale panna ja läksin Augusti lõpus PVX-i ostuplaaniga. Et aga SD-ga pill oli jehat teinud, pidin tellima. Läks ikka kõva kuu-poolteist kui lõpuks helistati, et pill on kohal. Sain teada, et tegu on hoopis EMG-dega. Algul ehmusin jube ära, sest käivad jutud EMG-de kohta. Enne proovima minekut öeldi, et pillil on näpujäljed, sest nad ise olid seda juba proovinud ja kiitsid. Olgu, lahe on et keegi ikka pidi näpud vahele surama. Aga ma ikka proovisin tükk aega seda pilli, enne kui plaanisin raha letti laduda. Aga leidsin lõpuks, et EMG-d on väga OK. Küllaltki universaalsed, veidi eredat tooni saab alati vähemaks keerata, nagu volüümigi. Kui ostmiseks läks, tekkis üllatus, et minu punnis rahakotst jäi raha veel ülegi. Sain osta igasugu tavikuid, mida vaja läheb. Hind tuli siis vaid 15K, Thommannis maksab 999 euri nii et ma olin väga häppi.

Kodus aga ehmusin esmalt, et need EMG-d ikka kohe taha ühendades mulle harjutud heli ei tee. Aga noh, läks mööda mitu aega, isegi 4 aega ja siis hakkasin ma vaikselt oma asju joonde saama. Palju oli seotud asi just minu vana M-50ne vähesest alumisest ja ülemisest otsast, mistõttu oli mul EQ seatud veidi teisiti ja veel igasugu gain ja värk särk... Palju asju tahtis sättimist. Aga täna võin õelda, et need EMG-d mulle meeldivad. Jazzist-Bluesini, sealt Van Halenini.... vb veidi liiga universaalsed, aga minule nad meeldivad. Ise kaaluksin osta ka ühe pilli, millel on passiivhelipead, aga raha teeb oma töö ja mulle aitab 1-st kitarrist küll.

Pill on mul olnud nüüdseks juba pool aastat vist? Paistab küll nii. Selle ajaga on ilmunud üks defekt. See ilmus juba esimesel kuul - nimelt on puu väga tihe ja vabrikus on mehaanilisel kruvikeerajal sidur väga tugevas asendis. Helipeapesade kinni keeramisel on aga kaelapoolsel helipeapesal kõik kruvid plastikusse lastud ja pesa äärtes mikromõrad sees. Teatasin PVX-i ja nad andsid mulle asemele mingi suvalise pesa. Mina seda pole peale pannud, sest EMG-del on väga ilus pesa. Aga nad lubasid mulle hankida oiginaali. Lubasid... mängitavust see ei sega kuidagi.

Kael on väga mugav, aga paks. Mulle endale meeldib. Pilli mängitavus on väga hea. Ma paneks 9/10-st. Ühe punkti jätaks andmata, vaid sel põhjusel, et ma usun et saab paremini teha.

Igaljuhul ma julgen seda pilli soovitada. Mina mängin sellega väga erinevaid stiile (80's metal, jazz, fusion, blues) ja ta on mind ustavalt teeninud. Ühe sellise ostaks veel, SD helipeadega, aga noh, kahte fikseeritud sadulaga pilli järjest ma ei ostaks.

Selle pilli hinna:kvaliteedi suhe jääks veidi alla ühe, aga see on subjektiivne arvamus. Kui pilli kvaliteet tõuseb lineaarselt, siis hind piltlikult õeldes paraboolselt. Vb täiendan veel seda juttu, aga praegu ei viitsi rääkida.

Mony
Posts: 219
Joined: 07 May 2007, 13:32

Postby Mony » 18 Jul 2007, 16:16


User avatar
Silver
Posts: 173
Joined: 02 Dec 2006, 19:42

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Silver » 18 Jul 2007, 17:20


Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Postby Andre » 18 Jul 2007, 17:41


User avatar
annie
Posts: 10
Joined: 04 Aug 2006, 10:59
Location: Tallinn
Contact:

Postby annie » 19 Jul 2007, 13:44

1. Mis pill, kust ja kuna ostetud. Mitut erinevat proovisid. Palju maksid.

Takamine EAN10C. Ostetud sai umbes aasta tagasi www.musik-schmidt.de veebipoest, hind kuskil 14k kandis. Kodutööd tegin päris pikalt ja põhjalikult, niiet ma teadsin täpselt mida ma ostan...ainuke mure oli tõesti see, et kas pill ikka tervena koju saabub. Saabus, 2 nädalat peale tellimist...ma maksin pangaülekandega ja rahvusvahelist ülekannet tehakse nädal aega...ehk siis, oleks ma krediitkaardiga maksnud, oleks nädalaga pilli kätte saanud :)
Enne seda pilli oli mul üks Vintage elektroakust...noh, vahe on röögatu, siiski oli seda Vintage'i raske müüa...ja praegu tegelt kahetsen ka..

2. Miks just selle ostsid. Parameetrid, mis seda teistest eristavad.

Sest...kuidas seda seletada...see Takamine on SEE pill minu jaoks...enne ostmist olen sama marki pilli lives kuulnud ja katsunud...jäi hinge...
Parameetritest ja vidinatest niipalju, et:
Body Shape: Dreadnought C/A
Rosette: Tinted wood rings
Top: Solid Cedar
Inlays: None
Back: Solid Mahogany
Sides: Mahogany
Fingerboard: Rosewood
Electronics: CT-4B (ülihea häälestaja on sellel küljes, pimedas näeb väga hästi häälestada, plus veel saab ära mute'ida, ehk siis, kui pill on ühendatud võimuga vms asjaga, siis muu rahvas ei pea häälestamist kuulama :)
Tuners: Gold with Amber Pearl
Features: Scalloped bracing.


3. Millega oled rahul, millega mitte.

Kui nüüd aus olla, siis pole ta küljes midagi, millega ma rahul poleks....väike miinus võibolla on see, et pickguardi pole...aga sellega harjub kiiresti ära, kui ennast veidi kontrollida...ehk siis ei peksa mediga või käega vastu pilli ennast, vaid ainult keeli :) ja nii pole ka probleemi, et ära kriimustaks...

4. Kuidas kõlab. Millist muud kraami kasutad.

Väga hästi, minu maitse järgi siis. Mõnusalt mahlaselt bassine, selge hääl..vahet pole kas plugged või unplugged
Keeled on tal Elixirid..nanoweb (011-052)



5. Üldine hinnang. Kas ja miks soovitad seda ka teistele.

Nagu ennegi ütlesin..Minu jaoks on see just see õige pill, istub käes väga hästi, kael on täpselt paras, hea ja mugav mängida...kindlasti soovitan, see pill on 100% väärt oma hinda...
välimuselt kui olemuselt 5+
mõni pildike ka:
http://www.hot.ee/ansam/johnnyweb.jpg
http://www.hot.ee/ansam/Picture%20224.jpg
http://www.hot.ee/ansam/johnnyboy.jpg
I do whatever the little voices tell me to do

User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Postby fleik » 20 Jul 2007, 19:48


User avatar
interpol
Posts: 644
Joined: 01 Apr 2006, 16:24
Location: Kolga-Jaani

Postby interpol » 20 Jul 2007, 22:20

aidake mind rooli, ma sõidan ise!


mgl
Posts: 13
Joined: 01 Jun 2007, 18:24

Postby mgl » 22 Aug 2007, 18:10


User avatar
Leib
Posts: 120
Joined: 06 Jun 2008, 18:17

Postby Leib » 09 Jun 2008, 22:12

Üldjuhul veel kurjem, kui jänes avataril.