Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Erinevate firmade pillid
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)
Contact:

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby karlapoiss » 03 Nov 2009, 22:40

1. Mis pill, kust ja kuna ostetud. Mitut erinevat proovisid. Palju maksid.
Vintage SG (vs6), siit samast foorumist, aprilli kuus millalgi, enne seda oli mul 2 elektrikitarri ja ( 1 akustiline ), hinda mis maksin,, kahjuks ei mäletagi enam :?

2. Miks just selle ostsid. Parameetrid, mis seda teistest eristavad.
otsin selle , sest oma hinnaklassi kohta tundus parim mis vöimalik.

3. Millega oled rahul, millega mitte.
rahul olen mugavusega ja kaaluga, kuid üks asi mis segab on kaela langetamine :D ( kuid see on sg-le üpris tavaline)

4. Kuidas kõlab. Millist muud kraami kasutad.
kölab vägagi hästi, hetkel on pandud uued helipead, ja grafiidist nut. Sellega vöib tõesti kõiksugu stiile mängida, mis vöimalik, sobiks kõigeks.
mängin läbi roland 15x ja paar pedaali on ka .
5. Üldine hinnang. Kas ja miks soovitad seda ka teistele.

üttleme ,et 10palli süsteemist 8p, teistele soovitan julgelt seda, kuna on vägagi lollikindel.

User avatar
Incident
Posts: 48
Joined: 31 Jul 2009, 19:44
Location: Sahtel
Contact:

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Incident » 26 Jan 2010, 16:44

1. Mis pill, kust ja kuna ostetud. Mitut erinevat proovisid. Palju maksid.
Ibanez SA120EX. Tellisin thomannist ja esimene noot sai kitarriga löödud 13.09.2008. Maksis 4400 krooni + ligi tuhat krooni postikulu peale, mille tegi võimalikuks Swedbank. Eelnevalt oli elektrikitarridega kokkupuude ainult tuttavate kitarride näppimise näol.

2. Miks just selle ostsid. Parameetrid, mis seda teistest eristavad.
Kahjuks või õnneks ei tea ma suht midagi selle kitarri erilisusest, kuna olen siia maani totaalne võhik. Kahjuks seepärast, et ei oska kommenteerida ja uut kitarri valida ning õnneks seepärast, et ei tea, mis kitarri juures ametlikult sitt on. Peamiseks ostumagnetiks oli ST tüüpi kitarr ja must värv ja whammy bar'i olemasolu.

Näitajad on sellised:

mahogany body, 3-piece maple SA neck, 22 medium frets, rosewood fretboard, dot inlays, SAT Pro II bridge, Cosmo black hardware, AH5 humbucker (neck) & AH6 humbucker (bridge) pickups


PILT:

Image


3. Millega oled rahul, millega mitte.

Kuna pikka aega mängisin korrapäratu häälestusega, mis avaldus lahtiste keelte häälestamisega, siis oli hääl muidugi hea(minu jaoks). Distortioniga mängimine oli alati hea. Kui selle 12 fret häälestust tegin, siis selgus, et asi on ikka suht paigast ära. Seejärel reguleerisin neid sadulaid ja sain siis häälestuse paremaks. Nüüd on kitarr ikka kohe paremini hääles ja võimu distortion hakkab igavaks jääma. Sild ja sadulad on ka suht madalal, mis võimaldab hästi käel puhata mängimise ajal.

Rahul olen kõlaga, kuna see ka ikka üks metal-kitarre. Suht vuss on see, et musta pinna täkked ja särmejäljed ning tolm hakkavad silma paistma. Mugav on käes hoida ja kael on mõnus. Kael ja kuju on üks paremaid minu jaoks. Sadulad hakkavad ka juba tuhmuma, kuid see tuleb ilmselt vastava hinnaklassi kuuluvate kitarride vananemisest. Helipead meeldivad, kuna selline tüüpiline humbuckeri kuju eriti ei kisu. Plaadikujuline näeb moodsam välja. Lahe on ka see, et helipeade lülitiga saab suht kino teha. Kolm väga mõnusat ning erilist saundi võib välja tuua: Esimene sobib perfektselt rütmi jaoks, teine soolode jaoks, mis annab sellise Scorpions'i kõla ning akustilise hääle jaoks siis kolmas asetus.

4. Kuidas kõlab. Millist muud kraami kasutad.

Heli on väga hea 4400 krooni kohta. Kui osta pedaal juurde, siis ei oskaks küll kitarrihäält solvata. Kogemuste puudumine ilmselt mängib ka rolli. Selline metali värk meeldibki mulle. Kasutan Rolandi 15 kuubikut. Plaan oli pedaal ka osta, kuid nüüd teen vist mingiks ajaks elektrikitarriga lõpp-arve. Müün selle maha ja tegelen millegi muuga. Huvi kaob vaikselt ära, kuna kodus ei viitsi enam mängida ja võimalusi kuskil mujal mängimiseks ning bändi arendamiseks ka pole.

5. Üldine hinnang. Kas ja miks soovitad seda ka teistele.

Üldine hinnang on muidugi esmakasutajale 9/10, kuna kitarrivõhiku jaoks on kõige entusiasmi ja heade omaduste kõrvalt raske vigu leida. Heli on hea, kuju meeldib, kerge. Soovitan kindlasti algajatele, kuna esimeseks kaheks aastaks on kindlasti tegevust täis, kui pedaal juurde osta. Hind on ka suht mõnus.


Akustiline Williams-W1010 on ka kodus, mis sai kunagi tundmatul aastal Anttilast tellitud. See on maailma üks omapärasemaid ebaõnnestumisi ilmselt, kuna keeli peab kohe jõuga alla suruma, kaela laius on jalgpalli väljaku suurune ja kitarri kehast väljas asub ainult 12 fretti. Sellegi poolest sain sellega väga hea põhja alla, kuna see oli esimene kitarr, millega sai ~3-4 aastat enne Ibanezi ostmist mängitud. Sain sõrmed tugevaks, duurid kätte, asendeid suutsin konservatiivselt, kuid kiirelt vahetada, mistõttu oli järgmise kitarriga mängimine lausa lust ja lillepidu.

19. aasta sünnipäevaks sain mingisuguse Harley Bentoni Flying V, mis oli tegelikult väga mõnus rütmikitarr, kuid kael oli sama paks, kui mõne linna-äärse klubi turvamehe käevars. Soolokitarrina see kohe üldse ei käinud, kuna heli kadus kiiresti ära, kuid rütmi poolest on see siia maani parim, mida katsuda olen saanud. Müüsin selle siis ligi pool aastat hiljem maha. Googeldasin ja leidsin margi üles. HARLEY BENTON FV430BK. Endal ei jäänud need tähed, numbrid, käärid ja mündid meelde.


Järgmine kitarr(kui soetan), on ilmselt siis ki Ibanez, kuna endale mugavamaid omadusi on sellel kõige rohkem. Olen proovinud FV-sid, LP-sid ja mingisuguseid imevigureid veel, mille nime ja firmat ei mäleta.

User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu
Contact:

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby sipelgas » 10 Mar 2010, 00:05

Tervist siis ! Praegu teeks väikse hinnangu oma eelmise kitarri kohta , mis sai mõned päevad tagasi maha müüdud

Ibanez grx170bk

Pilliks oli siis ibanez grx170bk.Ostetud see sai 2006 aasta kevadel.Ostsin selle kasutatuna , ja väga erinevaid elektrikitarre ei proovinudki kuna tähtis oli omale võimalikult soodsalt saada üsna normaalset kitarri .

Algul olin kitarriga täiesti rahul , kuna ei teadnudki eriti paremat tahta.Kuid pikapeale jäi asi natuke lahjaks , nii välimuse , kui soundi poolt.Aasta jooksul hakkasid mind paar asja häirima.Näiteks kasvõi Floyd Rose tüüpi tremolo puudumine.

Samuti algul kui selle kitarri ostsin , tundus väga hea sound , kuna polnudki paremaid väga proovinud.Kuid kui olin sattunud ka natuke kallima otsa pille proovima siis kahjuks/õnneks ei kõlanud nende kõrval mu pill eriti hästi.

.
Üldine hinnang oleks 6/10 , kuna kitarri välimus ja sound ei olnud minu jaoks just see kõige parem.Soovitan seda algajatele , kuna selle peal väga hea lihtsamaid asju harjutada jms.

Pilt : http://www.ibanez.ru/gear_el_guitar/big ... -1R-02.jpg

*Teine kitarr , mida ma hetkel oman , on Ibanez rgr320ex

Pill on siis ibanez rgr320ex.Ostetud sai ta täna ning asja mulje on väga hea.Ostsin sellepärast , et nii välimus kui ka sound on üsna täiuslik minu jaoks.Ostsin kasutatult.

Hetkel olen kitarriga täiesti rahul , suur pluss minujaoks on kindlasti see et on ka edge III tremolo süsteem , kuid võiks siiski olla floyd rose.Kitarri värv on matt must , mis on pealt kaetud natuke sellise krobelise pinnaga . Kitarril on ka reverse headstock ning shark tooth inlayd.Kitarril on ka emg helipead , tegu on passiivhelipeadega. Minu andmetel toodeti seda kitarri 2006-2007 aastal.

Üldiseks hinnanguks annaks 9/10 , 1 punkt maha selle eest , et pole floyd rose tremolo ning aktiivhelipead.

Pilt : http://1484.bz/kobe-sannomiya/list/imag ... 0700/1.jpg

User avatar
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Must » 10 Mar 2010, 16:16

Kas see on ainult minu arvamus, või peaks kitarri hindamisel hindama seda mis sellel on, mitte seda mida pole?

[Siin oli 3 liikuvat pilti]

User avatar
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby tykonu » 10 Mar 2010, 17:50


User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Faded » 10 Mar 2010, 18:59

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Must » 10 Mar 2010, 21:00


[Siin oli 3 liikuvat pilti]

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Faded » 10 Mar 2010, 21:37

Loe sipelga ülevaade uuesti läbi, pöörates erilist tähelepanu fraasidele "Algul olin kitarriga täiesti rahul , kuna ei teadnudki eriti paremat tahta" ja "Aasta jooksul hakkasid mind paar asja häirima".

Kui sind Floyd Rose'i puudumine ei häiri, siis sa ignoreerid seda osa ülevaatest. Nii lihtne ongi.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby tykonu » 10 Mar 2010, 22:51

Kasutaja lihtsalt põhjendas, miks ta võttis ühe punkti maha.

User avatar
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Must » 10 Mar 2010, 23:59


[Siin oli 3 liikuvat pilti]

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Faded » 11 Mar 2010, 00:04

Ja kes sul keelab seda teha? Kui tahad stratiga keevitada, aga sellel humbuckereid pole, siis see ongi ju sinu jaoks miinus. Teised, keda see ei huvita, lihtsalt ignoreerivad sinu ülevaate seda osa.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Must » 11 Mar 2010, 00:21

Kui sa pead andma kümnepallisüsteemis hinde?

[Siin oli 3 liikuvat pilti]

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Faded » 11 Mar 2010, 08:04

Mis siis on? Annadki kümnepallisüsteemis hinde.

Lase nüüd olla.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu
Contact:

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby sipelgas » 11 Mar 2010, 13:18

Julm asi ka mille pärast mölisema hakata.

User avatar
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby tykonu » 21 Mar 2010, 11:54