Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Erinevate firmade pillid
Geko
Posts: 25
Joined: 27 Jun 2010, 09:37

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby Geko » 12 Feb 2013, 21:34

1. Mis pill, kust ja kuna ostetud. Mitut erinevat proovisid. Palju maksid.

Epiphone SG, Stanfordist, 2009. Maksin 4000 krooni kopikatega, sai seal telesi ja stratte proovitud..

2. Miks just selle ostsid. Parameetrid, mis seda teistest eristavad.

Müüja soovitas seda ja tundus ka selline mahedama kõlaga ja selline pehmem pill on.

3. Millega oled rahul, millega mitte.

Ausalt öeldes olen täitsa kõigega rahul, 4 aasta jooksul pole ühtegi probleemi veel olnud (peale kriimude).

4. Kuidas kõlab. Millist muud kraami kasutad.

Kõlab mahedalt ja pehmelt.. võimuna kasutan enamasti Hughes Kettneri 30 vatist kasti.

5. Üldine hinnang. Kas ja miks soovitad seda ka teistele.

Tõsiselt kvaliteetne pill ja ületab kõik vintage jama.

s01id
Posts: 74
Joined: 26 Feb 2012, 17:56

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby s01id » 13 Feb 2013, 00:31

1. Mis pill, kust ja kuna ostetud. Mitut erinevat proovisid. Palju maksid.

Squier Classic Vibe 50's Stratocaster (), ostetud kaks aastat tagasi Stanford Musicust. Proovisin ka MIM pille, kuid CV jättis parema mulje. Hinnaks oli 435€ (tagantjärele mõeldes oleks mujalt arvatavasti odavamalt saanud, kuid tol hetkel oli pill vaja kiiresti ära osta).

2. Miks just selle ostsid. Parameetrid, mis seda teistest eristavad.

Soovisin endale lihtsat, klassikalist Strati ja see tundus olevat sobiv kandidaat. Kuna mu bändi teine kitarrist oli selleks ajaks (minu soovitusel, kusjuures) juba soetanud CV 60's Strati, otsustasin võtta 50's variandi. Pill oli ostuhetkeks juba vähemalt aastakese silmapiiril olnud, tuginesin peamiselt erinevate foorumite (Strat-Talk, TDPRI jne) kasutajate soovitustele (välismaa foorumites on Squieri Classic Vibe seeria löönud korralikult laineid). Poes proovides istus pill kätte väga loomulikult ja heli oli igati meeltmööda.

3. Millega oled rahul, millega mitte.

Ühel hetkel hakkas mind häirima see, et kael muutus mängides kleepuvaks (kuna see oli küllaltki korraliku lakikihi all). Hõõrusin kaela läiget nõudepesusnuustikuga vähemaks ning see likvideeris probleemi täielikult. Peagi vahetan välja ka tremolo täismõõdus blokiga isendi vastu, et parandada sustaini (mis pole küll probleemiks, kuid alati saaks ju paremini).

Peale selle pole ühtegi etteheidet. Mulle meeldib väga, et pillil on vintage pingutid, mida on minu arust võrreldes teiste tüüpidega tunduvalt lihtsam kasutada. Pärast korralikku seadistamist püsib instrument ka väga hästi hääles (tremolot ma ei kasuta).

4. Kuidas kõlab. Millist muud kraami kasutad.

Kasutan Fender Pro Junior lampvõimendit ning Boss OS-2 efektipedaali (kavatsen parema majandusliku olukorra tekkimisel selle asemele soetada Rothwell Hellbenderi). Pedaali kasutamisel jääb veidi puudu bassisagedustest, kuid see on pigem pedaali kui kitarri probleem.

Helipead on täiesti kompetentsed – 5. positsioon annab täidlase, heliseva cleani, 1. positsiooni distortioniga kasutades saan väga punchy ja selge (akordid ei ole mudased) heli. Kui keeran tooni maha ning kasutan keskmist helipead distortioniga, saan huvitava Queens of the Stone Age'iliku tooni. 2. ja 4. positsioon annavad toreda quacki.

5. Üldine hinnang. Kas ja miks soovitad seda ka teistele.

10-st punktist annaksin korraliku 8. Kaks punkti läheb maha, kuna pillil võiks olla kasutatud tunduvalt vähem lakki, et ei tekiks nii plastmassist tunnet (mitte soundi mõttes), ning tremoloüksus võiks olla korralikum. Üldiselt on aga tegemist väga universaalse ning korralikult valmistatud pilliga, mida modifitseerides võib saada täiesti professionaalse instrumendi.

q2800
Posts: 53
Joined: 23 Oct 2012, 20:37
Location: Saku
Contact:

Re: Kasutajate hinnangud erinevatele kitarridele

Postby q2800 » 04 May 2013, 19:15

1. Mis pill, kust ja kuna ostetud. Mitut erinevat proovisid. Palju maksid.
Tegu on Harley Benton HBL-400 Limited Edition 2
Eelnevalt polnud proovinud ühtegi teist kitarri seoses sellega, et oli vaja kiiruga saada üks kitarr.
Kuna tegu oli lipp lippu ja lapp lappi peal kitarriga siis ka hind oli odavama otsale omane. ( 60 EUR )

2. Miks just selle ostsid. Parameetrid, mis seda teistest eristavad.
Ostsin selle kitarri kuna oma teine kitarr läks ära ja oli vaja kiiruga uut saada, et jätkata mängimist. Kuna polnud ka koheselt eriti raha, et kallimat osta siis saigi teadlikult ostetud just odavama otsa kitarr. Teistest odavamatest eristas seda kitarri see et ta oli ikka väga odav.

3. Millega oled rahul, millega mitte.
No kuida nüüd võtta ? :D Irooniaga või sarkasmiliselt Super kitarr!
Kuna tegu on siiski odavama otsa kitarriga ega siis seal polnud kiita ka mitte kui midagi.
Ostes ei töödanud helipeade valiku nupp. Sillad olid omadega lahti. Pingutid liikusid ikka väga raskelt.
Nüüd kui aega on mõõda läinud siis olen teinud ka kitarri ise korda. Kuna olen restaureeria siis koheselt sai paari nädala mõõdudes terve sild maha võetud ( logises nii et maa mürises ). Sai koheselt augud täidetud kiiludega ja sild uuesti tagasi paika ja fikseeritult. Korda sai ka tehtud helipeade nupp kus üks juhtme tinutus oli halvasti. Ega midagi väga tegema ei pidanudki, et korda saada.
Nüüd olen selle kitarriga suhteliselt rahul just kuna ta on nüüd ikka mängitav pill.

4. Kuidas kõlab. Millist muud kraami kasutad.
Kõla on omapärane ja üllatav. Teatud rock lugusid mängides ikka võttis imestama ka kui ilusa kõlaga pill kõlab.
Kasutan Behringer X-Vamp ja eesti toodangut milleks on Stekkeri ST-1200 Võimendi. Lisana on ka olemas eraldi mikser pult.

5. Üldine hinnang. Kas ja miks soovitad seda ka teistele.
Soovitan pilli eriti just algajatele kellel pole rahaliste olude tõttu väga kulutada. Aga kui keegi oskab ja teab kuidas kitarre parandada siis pole ka hull, sest kõik vead mis tulevad on parandatavad. Kui oled edasi arenenud kitarri mängja siis ei soovita seda kitarri osta, samas kui soovid omale saada pilli mida remontida ja millel oleks ilus LP kuju siis miks ka mitte ?

-------------------------------------------------------------------------------------------

1. Mis pill, kust ja kuna ostetud. Mitut erinevat proovisid. Palju maksid.
Tegu on Vintage VRS100 elektrikitarriga
Proovinud pole ühtegi. Soovisin saada oma kitarri kollektsiooni vähe parema soolo kitarri. Seoses sellega sai tehtud kõva netitöö ja leidsin siit samas foorumist selle isendi. Hinda enam ei mäleta. aga jäi sinna 100-200 euro vahele kusagile....

2. Miks just selle ostsid. Parameetrid, mis seda teistest eristavad.
Ostsin antud kitarri, kuna oli vaja saada soolo kitarr või vähe parem kitarr millega saab mängida juhtivaid partiisid lugudes. Kere on valmistatud mahagonist, kael on vaher koos sõrmlauaga milleks on roosipuu. Olemas tal 2 humbucerit, tremolo. 24 fretti. 1 tone, 1 volüüm ja üks 3 suunaline valiku nupp... Tegemist on nati kallimma PRS kitarride koopiaga, mis minu meelest on päris hästi välja tulnud!

3. Millega oled rahul, millega mitte.
Rahul olen sellega, et tegemist on ikka päris hea kitarriga. Puhas(Clean) heli on hämmastav. Siiamaani kõikidest kitarridest, mida ma näinud olen on sellel kitarril ikka ainulaadne heli. Üllataval puhas heli on ka heli võimendades. Mängitatavus on super, parim siiamaani kõikidest teistest kitarridest. Aga no tean ka kitarre, mille mängitavusele jääb antud tegelane alla. Hea kerge häälestada. Miinus poolteks loeks ehk seda, et tremolo ei hoia kitarri just kõige paremini hääles. Kui tremolot ei näpi, siis püsib hääles. Aga nii kui seda näpida, siis võib uuesti häälestama asuda. 6-4 keeled on need kus 24 kriffi juurde pole just kõige mugavam ulatada. Aga no, isitlikult pole ka neid kriffe siiamaani vaja olnud. Tegu on ikka võrdlemisi raske kitarriga. Mõni tund laval olla sellega ikka väsitaks ära :D!

4. Kuidas kõlab. Millist muud kraami kasutad.
Täiesti ainulaadsed kõlad on sellel kitarril! Seda ei anna väga kirjeldada, tuleb endal proovida!
Kasutan Behringer X-Vamp ja eesti toodangut milleks on Stekkeri ST-1200 Võimendi. Lisana on ka olemas eraldi mikser pult.

5. Üldine hinnang. Kas ja miks soovitad seda ka teistele.
Hinnang on 8p/10p. Soovitan väga neile kes saavad seda pilli lubada ja neile kes otsivad natuke paremat soolo kitarri. Muud nagu väga ei oskagi ütelda!
Kitarrid: Vintage VRS100, Stagg Stratocaster, Harley Benton HBL-400, Sigma guitars DMC-1STE
Basskitarr: Peavy Millennium BXP
Pedaalid: Behringer X-Vamp, Line 6 Floor Pod Plus