Vajan abi elektroakustilise kitarri soetamisel

Erinevate firmade pillid
aips
Posts: 69
Joined: 08 Jun 2011, 21:14

Vajan abi elektroakustilise kitarri soetamisel

Postby aips » 11 Jul 2013, 17:30

Plaanin siis sellise pilli ostimist kuna on vaja kuidagi oma akustilisi lugusid võimendada :D

Ehk oskate soovitada mõnda kvaliteetset pilli hinnaklassis ~1-250?

P.S
Kas oleks mõttekam lasta enda praegusele akustilisele sisse ehitada helisüsteem või osta pigem uus pill? Kuidas odavam tuleks, kas helikvaliteet saab palju kannatada sellise hinnaklassi pilli puhul, või võib leida ka täiesti kvaliteetse helisüsteemiga pille?

Aitäh abi eest :)

q2800
Posts: 53
Joined: 23 Oct 2012, 20:37
Location: Saku
Contact:

Re: Vajan abi elektroakustilise kitarri soetamisel

Postby q2800 » 11 Jul 2013, 17:51

Mainin ära, et endal on Sigma Guitars elektroakustiline kitarr! Hinna sain tänu PVX tutvuste kaudu koos kottiga 300 Euro eest! Lisaks sellele olin ka esimene inimene kes PVX tallinnast antud kitarii endale soetas!Hind iseenesest pole kallis või mis? Tol hetkel oli isegi thomanni hind ilma transpordi kuluta kallim! Tegemist super hea akustilise kitarriga! Ise olen väga rahul ja kitarride kollektsioonist hetkel ainuke mis on kõige parem!

Miks muidu elektroakustilist kitarri võimendada on vaja? Ise pole kordagi veel võimendanud kuna meeldib just akustiline naturaalne kõla. Kui vaja suuremale publikule esitada, siis teeb oma töö juba ilusti ära mikrofoon!

Soovitan vaadata soojalt thomann.de lehte. Valida välja endale meeldivad akustilised kitarrid ( seal saab ka kuulata kuidas kõlab, naturaalselt, võimendatud). Kui oled väljavalinud, siis mine aga muusikapoodi, küsi kas neil on antud mudeleid, kui on siis proovi ja vaata kas ka meeldib. Edasi on juba enda valik, kui viitsimist on, et oodata, siis aga telli ühistellimuse kaudu omale ära. Kui oodata ei viitsi võid ka poe kaudu ära osta!

Seniks aga edu kitarri valikuga!
Kitarrid: Vintage VRS100, Stagg Stratocaster, Harley Benton HBL-400, Sigma guitars DMC-1STE
Basskitarr: Peavy Millennium BXP
Pedaalid: Behringer X-Vamp, Line 6 Floor Pod Plus

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: Vajan abi elektroakustilise kitarri soetamisel

Postby iRLK » 12 Jul 2013, 00:08

eks nende pillidega, eriti akustilistega, oleks mõekam alati lihtsalt pillipoed läbi kolada, kõik taskukohased pillid läbi näppida ja vaadata kas mõni meeldib, kui praegune meeldib rohkem saab alati erinevat tüüpi helipäid ja vidinaid praeguse pilli võimendamiseks kasutada ;)

aips
Posts: 69
Joined: 08 Jun 2011, 21:14

Re: Vajan abi elektroakustilise kitarri soetamisel

Postby aips » 12 Jul 2013, 00:50

http://www.thomann.de/gb/akg_c411ph_mikro.htm kas muidu selline asi on oma hinda väärt?

Ja kuidas nende mikritega muidu lood on, kui hästi nad perkussiooni lindistavad?
Minu ''menüüsse'' kuuluks näiteks ''Drifting'' Andy McKee poolt ja mõned teised lood. Ma loodan, et heli feedbacki tõttu undama ei hakka sellise muusika puhul, mis te arvate?

Siiamaani väga tänan abinõude eest :)

User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22
Contact:

Re: Vajan abi elektroakustilise kitarri soetamisel

Postby Kirveraidur » 14 Jul 2013, 21:00

Aga ütle mis pill sul praegu on.

aips
Posts: 69
Joined: 08 Jun 2011, 21:14

Re: Vajan abi elektroakustilise kitarri soetamisel

Postby aips » 15 Jul 2013, 11:01

Hohner HW300

User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22
Contact:

Re: Vajan abi elektroakustilise kitarri soetamisel

Postby Kirveraidur » 17 Jul 2013, 09:45

Mina teeks nii, et ostaks eraldi pilli ja eraldi helipeasüsteemi. Seda seepärast, et pilliga kaasatulev piezo on enamasti nii kole, et võtab igasuguse mänguisu ära. Mulle on hakanud meeldima akustide puhul hoopis magnethelipead: nt Fishmanil on suur . Kui eelarve on väike, siis vaataks Muusikus Waldeni kitarre ja telliks sinna magnetpea.