Abi elektrikitarri ja selle lisade ostmisel

Erinevate firmade pillid
Yertle
Posts: 3
Joined: 09 Jun 2013, 17:48

Abi elektrikitarri ja selle lisade ostmisel

Postby Yertle » 09 Jun 2013, 21:22

Tere!

Mainiks kohe alguses ära, et minu kitarrikogemus seisneb selles, et olen paaril korral akustilist kitarri käes hoidnud. Seega ei tea ma neist eriti midagi ja mul pole ka eriti sõpru, kes kitarridest, eriti elektrikitarridest, midagi teavad.
Esimest korda mõtlesin kitarriostule vähemalt aasta aega tagasi, aga siis polnud eriti raha ning nüüd on mul kindel plaan omale elektrikitarr soetada. Eesmärk pole mul kindlasti mitte kuhugi bändi saada või siis rahvale esineda. Kitarrimängu tahan õppida omaenda lõbuks ja võibolla ka kunagi sõpradele mängida.
Lemmikbänd on mul Red Hot Chili Peppers ja minu unistus ongi kunagi nende lugusid mängida osata :) Kuna RHCP on läbi aegade teinud väga erinevat muusikat, siis mainiks ära ka minu arvates nende parimad albumid, milleks on Blood Sugar Sex Magik, Californication ja By The Way. Üks lugu mida ma kindlasti tahan kunagi õppida on ;) Üldiselt meeldib mulle rokkmuusika ja lisaks RHCPle võiksin tulevikus õppida näiteks mõne Guns N' Rosesi, Bon Jovi, Scorpionsite või Metallica loo. Endale tundub, et minu muusikaeelistuste põhjal sobiks mulle mingi Stratocasteri tüüpi kitarr, aga samas ei tea ka.

Loodan, et muusikaeelistuste kirjeldusest piisab, et mulle mingit kitarri soovitada ja nüüd liiguks edasi teiste asjade juurde. Tahaksingi teada, missugused asjad võiksid ühel kitarrimehel olemas olla lisaks kidrale? Sellest olen aru saanud, et elektrikitarri puhul on ka võimendit vaja. Nendest ei tea ma samuti midagi, aga oleks hea kui selle kaudu saaks ka nii mängida, et heli tuleb ainult kõrvaklappidesse. Elan muidu eramajas ja naabreid väga lähedal pole, aga kindlasti tahavad pereliikmed ka vahel vaikust :)
Ilmselt oleks mul lisaks kitarrile ja võimendile veel vaja mingit kitarririhma, keeli, picke ja häälestajat. Väga hea oleks kui te soovitaksite ka neid võimalikult täpselt ja andke teada mida võiks veel vaja minna või kui teie arvates mõni nendest asjadest mõttetu on. Kitarriotti pole mul küll vaja, kuna ma olen suht kindel, et ma ei lähe oma kitarriga kodust mitte kuhugi :p

Natuke olen ka ostmiskohti uurinud ning kõige mõistlikum tundub tellida oma kaup Thomannist, eriti kuna siin foorumis käib ühistellimine kasutaja kiq poolt. Seega olekski ülimalt hea kui ma saaksin juba enne 16. juunit oma tellimuse kokku.

Hinnaklass kõikide asjade peale kokku võiks jääda 320 euro ringi. Eriti sellest rohkem maksta ei tahaks, aga kui saab mõnekümne euro eest ka midagi kvaliteetsemat, siis kindlasti soovitage :)

Aitäh!

aips
Posts: 69
Joined: 08 Jun 2011, 21:14

Re: Abi elektrikitarri ja selle lisade ostmisel

Postby aips » 11 Jul 2013, 17:25

Johni põhiline kitarr oli muidu 1955. a stratokas, parim valik oleks reproduktsioon :D (mis kohe kindlasti sinna hinnaklassi ei mahu) minul endal on muidu Classic Vibe Tele, helipead ümber vahetatud, töötab suurepäraselt :)