Abi akustilise kitarri ostmiseks

Erinevate firmade pillid
seeneline
Posts: 3
Joined: 09 Feb 2012, 22:26

Abi akustilise kitarri ostmiseks

Postby seeneline » 16 Jan 2013, 01:08

Tere
Plaanis osta endale akustiline kitarr. Hetkel küll olemas klassikaline ja elektrikitarr, aga millegi pärast meeldib akustiline kitarr enim.
Aga eelnevalt tahaks teada mis firma pilli tasuks osta ja mis firma pill mitte mingil juhul osta ei tasuks. arvestada võiks ka sellega, et väga kallist pilli ka ei raatsi osta. Võimalik, et ostan kasutatud kitarri. Sellega seoses küsiks ka kohe, et kui kitarri testin, mida peaks kõige rohkem silmas pidama peale selle, et tavalisi lugusi mängides, heli tundu väga hea.
Ette tänades,
Märt

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Abi akustilise kitarri ostmiseks

Postby cooloox » 17 Jan 2013, 17:46

mulle meeldib yamaha f700s.

pole väga odav, pole väga kallis, kõla on väga hea(minujaoks), kõige parem on aga see puidu feel ja hea mugav kael.

Seda võiks leida vast siis mõnes IS MUSIC-us proovida.

User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald
Contact:

Re: Abi akustilise kitarri ostmiseks

Postby Velkus » 07 Feb 2013, 11:06

Minuteada IS-musicu tootevalikus Yamahasid ei leidu, see rohkem Standfordi pärusmaa. Eks Sul tuleb endal vaatama ja proovima minna, mis Sinu jaoks kõige paremini kõlab ja mängitavuselt sobib. Kui proovid, siis jälgi, et pillidel roobi tagune osa kummis ei oleks (ehk siis kaanel ei oles muhku), et roobil olev sild ei oleks liiga kõrge (külje pealt näed et on nurga all) või liiga madal (nii et madalamaks tegemise ruumi peaaegu ei ole). Kui keelte kõrgus pillil on Sinu jaoks sobilik, siis ürita mängida kogu sõrmlaua ulatuses ja vaata kas mõne koha pealt ehk plärisevad keeled vastu krihve. Võiks ju arvata, et poe pillid on kenasti seadistatud ja selliseid asju ette ei tule, aga nii palju kui mina olen käinud piilumas, on sellist sõna otseses mõttes paska rohkem kui küll.

seeneline
Posts: 3
Joined: 09 Feb 2012, 22:26

Re: Abi akustilise kitarri ostmiseks

Postby seeneline » 07 Feb 2013, 17:55

Suured tänud teile. Olen oma pilli üles leid ja ära ost. Ostsin "Ibanez" firma kitarri. Olen ostuga rahul. Ei tohiks vist kõige halvem olla. :D
Igatahes, mida rohkem sellega mängin seda parem ta mulle tundub :D