Kitarr algajale?

Erinevate firmade pillid
muku
Posts: 1
Joined: 06 Sep 2011, 16:57

Kitarr algajale?

Postby muku » 06 Sep 2011, 17:09

Sooviks tead milline akustiline kitarr sobiks õppimiseks 10 aastasele poisile kõige paremini??? Soov oleks osta uus. Aga olen kuulnud, et kasutaud on parem kuna see sisse mängitud ja tema vead parandatud. Kas see jutt vastab tõele? Soovitage häid pilli poode Pärnus või Tallinnas. Tänud!!!!!

User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Kitarr algajale?

Postby RockaRolla » 06 Sep 2011, 18:12

Kui ta on väiksemat sorti siis tasuks ilmselt paraja suurusega pill võtta, mitte täissuurusega (see siis akustide poole pealt). Väiksemaid jällegi järelturult väga ei leia.
Mis sorti muusikat ta kuulab ja mida mängima hakkaks?

Pärnus: Muusik (Pühavaimu vms tänaval), Is Music (Kontserdimajas).
Tallinnas: Stanford on nt kaubamajas (kunagi oli) + veel palju poode.
Throw the Jew Down the Well

User avatar
dymo
Posts: 9
Joined: 17 Apr 2011, 20:32
Location: Pärnu

Re: Kitarr algajale?

Postby dymo » 06 Sep 2011, 18:35

alati ei ole kasutatud parem a eks see on ka rohkem proovimise asi ennem ostu. Samas alati võib ka nõu küsida müüjalt endalt. Ehk oskab soovitada ja laseb ka proovida:)

Rynts
Posts: 68
Joined: 18 Oct 2009, 18:13
Contact:

Re: Kitarr algajale?

Postby Rynts » 10 Sep 2011, 18:06

Ja kindlasti ei ole mõtet osta halba pilli. Paljude inimeste mõttelaad on see, et "ah alguseks sobib odava klassi hiina pill küll", kuid sellega, vähemalt mina julgen tõsiselt väita, et mängima ei õpi. Õpib kindlasti.. kuid kui hästi, see on omaette küsimus. Parem lähtuda kohe sellest, et natuke kallim ja hea. Olen näinud oma tuttavate hulgas palju neid, kes on ostnud omale väga odavad ja väga halva mängitavusega pillid ning neil on kitarri mäng lihtsalt üle visanud, kuna ei saa korralikult mängida ning püsib mõte "ei oska, ei saa, ega hakkagi saama". Aga no endalgi viskaks üle kui on halb mängida. Ise olen mänginud nüüdseks 4 aastat nii elektrilist kui akustilist ning alustasin ka kallima pilliga. Olen mänginud mitmete odavate ja halva mängitavusega akustilistega.. ja võib öelda, et nendega mängimine on üks paras kunst. :)

Väga palju mängu isu ja õppimis tahet pojale!
Rünno.
Fender American Standard Stratocaster
Tanglewood Tomkat Te6js