Odav gibson või kallis epiphone?

Erinevate firmade pillid
User avatar
r22ntz
Posts: 8
Joined: 13 Nov 2011, 15:28

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby r22ntz » 13 Nov 2011, 18:34

ma valiks ise kalli epiphone, kuna endal kaa epiphone special 2. sellega suhtkorralik sound ja värkki ja hind on special 2 suht odav.. niiet kalli epiphone-ga mängiks ennem kui odava gibsoniga:)

jiaix
Posts: 25
Joined: 05 Jul 2006, 14:53
Location: Tartu/Tallinn
Contact:

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby jiaix » 22 Dec 2011, 22:58

Mingi hetk mõtlesin SG soetamise peale ... Võtsin Tallinna Stanfordis siis Epid ja Gibsonid ritta ja asusin järjest proovima. Gibsonid võitsid - Epide potekad tuhmistasid heli ära kuigi kered iseensest kõlasid kenasti. Kummalisel kombol olid kõik pillid erineva kaaluga ja kaelte/kere paksus ka varieerus oluliselt.

Proovisin siis u nädal hiljem Tartu Muusikus ka ... ja mõlemad kõlasid na surnult ja undavalt.

Ja +1 @ Edwards :D

roosakummik
Posts: 669
Joined: 15 May 2005, 12:29
Location: Raplamaa/Lelle/Tallinn
Contact:

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby roosakummik » 26 Dec 2011, 17:21

Gibsoni 10 aastat vana sg special on ikka tükis parem kui epiphone sg.
Vintage LP Lemon top,Omatehtud Telecaster,Ibanez Rg,Ibanez AW85ECE-RLG
HB GA 15P&Fender M80(Proovikas) Crate 15w(Kodus)
Marshall Jackhammer,Guvnor,Bluesbraker,Supervibe,Reflector,Ecohead,Regenerator,Vibratrem ,Compressor.

User avatar
paxpro100
Posts: 43
Joined: 17 Oct 2010, 15:03
Location: Pärnumaa

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby paxpro100 » 26 Feb 2012, 01:25

Osta kasutatud Gibson. ise ostsin mõned aastad tagasi ES295 gibsoni.

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby voice » 26 Feb 2012, 01:55


User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby S.S.D.D. » 12 Mar 2012, 10:48

Gibson, saab vähemalt hiljem pilli ära müüa kui on vajadust. Kui kere/kael on ok, reeglina Gibsonitel( isegi low end) on kerematerjalid korralikud, siis hardware koos helipeadega saad iga kell välja vahetada oluliselt parema vastu. Ja müüd ta ikka korraliku hinnaga, kui üldse peaks vajadus olema müüa.
Pluss ise tunned Gibsoniga ennast paremini, laval või bandiproovis vahet pole.

Epiphone on Epiphone, teed temaga mis tahad, müüd ikka odavalt lõpuks. Ikka jääd aegajalt Gibsoni poole kõõritama ja mõtlema, et äkki oleks pidanud ikkagi Gibsoni ostama.

Elu on selline, eelistatakse peaaegu alati tuntud ja kallimat /"kättesaamatut" brändi, kui on võimalus järelturul.
Aga see olen mina. Ei pruugi mul alati õige mõttekäik olla.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)

User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby fleik » 18 Mar 2012, 14:26

Gibsonite kohapealt.. mulle sattus mingi hetk Tallinna Stanfordis SG Special P90tega kätte.... oleks too hetk see raha olemas olnud, oleks ära ostnud. jube hästi soundiv pill oli.
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby cooloox » 21 Mar 2012, 17:57


User avatar
koulu
Posts: 227
Joined: 26 Dec 2008, 21:58
Location: Tallinn, Eesti

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby koulu » 13 Aug 2013, 15:11

Olen praegu sama dilemma ees. Unistuste kitarr oleks Gibson ES-335 bigsbyga aga üle 2000 eur on kõik. Ja huvitav, et nendest pole odavamaid mudeleid nagu LP on Studio omad. Epiphone ei tahaks. Nüüd aga mõtlen hoopis Gibson Firebirdi osta.
Gretsch kitarre olen ka vaadanud.
Ma ikka mõtlen, et kui LP tüüpi kerega pill, siis peaks ikka Gibson olema, kõik muu on koopia.

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby iRLK » 14 Aug 2013, 00:48

küllap es kere juures ei saa väga lihtsalt odavamaid materjale kasutada nii, et see kere endiselt hästi kõlaks ja vastu peaks, odavamatele nad lihtsalt sellisel juhul gibsoni logo peale ei pane... ma isiklikult ei saa sellest nö margi-ihalusest eriti aru, mõtekas oleks ikkagi vast näppida erinevates poodides asju... pillide puhul muidugi on ka iga pill veel erinev, mõni hästi välja kukkunud epi/muufirma võib vabalt sama hea kui mitte parem olla kui sitasti välja kukkunud gibson ju... viimases või oli üleeelmises ajakirjas "kitarr" oli väga hea artikkel sellest kuidas tüüp sai odavalt sigakorraliku es-i ja Liivamäega vahetati raud, helipead gibsoni omade vastu kokku tuli märksa odavam... see "kõik muu on koopia" on minumeelest isiklikult suht kehvake suhtumine :D tegelikult on gibson ka ju teoreetiiselt koopia, onu Les Paul ikkagi leiutas selle keretüübi, lubas gibsonil masstoota, alguses ei olnud populaarnegi ja võeti isegi tootmisest maha :D igatahes iga pill on erinev ja oleks mõtekas näppida mööda poode, gibsonit jahid siis standford, muusik peaks meil nendega tegelema vist... gretsch-i ma vist ei ole eestis poes näinudki... aga minesatea...

lappasin korra thomannis es-ide turgu bigbydega pillidele.... 370€ epi on vast tõesti tiba kehvake, 440 ibanez on 50/50 seal võib pärleid olla, aga ka samapalju jama, 633€ höfneri aga peaks juba nii viisakas olema, et ehk julgeks isegi näppimata tellida...

User avatar
koulu
Posts: 227
Joined: 26 Dec 2008, 21:58
Location: Tallinn, Eesti

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby koulu » 14 Aug 2013, 18:29

Giboni puhul ongi suurimaks plussiks edasimüügil tema ihaldatavus (nagu teised on juba maininud). Samas kui on kehvasti välja kukkunud isend, siis Gibsoni logost pole kasu.
Aga seda et LP on ka koopia Les Pauli loomingust, sellega nõustun. Sama asi on ka Fenderi toodetega. Fender müüs ka oma firma maha ja tegi uue firma.

Kui mul aga raha oleks, siis valiksin Gibsoni asemel pigem Heritage, Collings, või Larrivee mudeli. Väikefirmad, kes teevad ainult käsitöökitarre armastusega.

Mis puudutab tellimisse ilma proovimata, siis peaks ju saama alati kauba tagastada ,kui ei meeldi.

Edit: Uurisin lähemalt ja selgub, et Gibson ES tüüpi kitarridest ikkagi on Studio versioone.

Ja kui koha peal saaks proovida, siis poleks mulle firma oluline. Kui mõni Epiphone kõlab paremini kui Gibson, siis m võtaksin Epiphone. Aga kui peaksin netist tellima, ilma proovimata, siis mina eelistaks Gibsonit, sest kui juhtub olema halb isend, saadaksin tagasi aga kui on hea isend siis on topelt võit.
Halval Gibsonil on veel mingi väärtus halva Epiphonega võrreldes.

User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby fleik » 15 Aug 2013, 00:15

Kui ma 2 aastat tagasi oma Edwardsi ostsin, siis käisin ja mängisin kõik Tallinnas tol hetkel leidunud Gibsoni LP'd läbi ning mitte ükski ei saanud Edwardsi vastu ntx. Et epikale on ka olemas viisakaid jaapani alternatiive. Greco, Burny, Edwards jne.
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby voice » 16 Aug 2013, 07:31


User avatar
koulu
Posts: 227
Joined: 26 Dec 2008, 21:58
Location: Tallinn, Eesti

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby koulu » 16 Aug 2013, 12:01


iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: Odav gibson või kallis epiphone?

Postby iRLK » 17 Aug 2013, 03:31

see on muidugi õige, et odava epi ülesputitamine läheb kergelt üle 600 piiri ära kui korralikult teha, suurest sellepärast, et need vingemad gibsoni helipead mida taga aetakse on 200.- tk kui ma ei eksi...