Jolana

Erinevate firmade pillid
User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Jolana

Postby DexXxter » 17 Apr 2011, 18:51

Teeks ühe suurema teema Jolana kitarridest/bassidest. Ehitus-eripäradest/nõrkkohadest.

Huvi asja vastu on sellest, et sain küüned taha ühele Jolana Galaxisele. Enne seda oli kogemust mingil määral sõbra Diamanti ja Iris Bassiga, mis tol ajal tundusid ka ulme vägevad, kuna polnud varem kokku puutunud ega ise omanud ühtegi elektrikitarri. Galaxise varjestus ja elektroonika iseenesest pole suurem asi, aga kui heli lõpuks kätte sain oli see isegi parem, kui arvasin. Üldine mugavus oli ka täitsa enam-vähem.

Minu galaxis näeb välja põhimõtteliselt , aga oluliselt räsitum pluss veel mõned kosmeetilised erinevused.
Mis ma ise täheldasin oli see, et:
1) pingutid on jamad. Käivad raskelt jne.
2)Ülemise sadula vahetus läheduses on kohe üks krihv. Paar mm vahet.
3) Kaela ja kere ühenduskohas on kere külge sätitud mingi papitükk ja mõlemate ühenduskohad on lakitud/värvitud.
4) Sild on nn "hõljuv". Istus oma kleepuvate jalakestega pickguardi küljes.
5) Kangisüsteem riivab silma kitarril. Aga iseenesest süsteem, tundub mulle vägagi meeldiv, mis sest, et ma suur kangutaja pole.
6) Varjestus ise on põhimõtteliselt vaskplekk, mis oli tükikaupa helipeade ja potekate all, ning see oli ühenduses traadiga kaasaarvatud kangisüsteem ja poted ise.

Youtubest leidsin mingi video, kus mingi vend teeb refinishit sellele. Kui värvimist ise mitte tähele panna, siis annab see natuke aimu selle looma siseelust ka natuke. http://www.youtube.com/watch?v=SoeRNGisy8A

Minu plaanid sellega oleks siis uued keeled panna ilmselgelt :D

Tegelt tahaks veel keretöid teha, värv maha, vaatan mis seal all toimub, kui kannatab, siis teeks isegi mingi peitsi + laki värgi. Ühte galaxise bassi nägin kuskil netiavarustes, see tundus küll huvitav, mis oli naturaalne jäetud.
Siis tahaks veel jõukohaselt muid asju ka vahetada. Pingutid näiteks.
Silla ja kangisüsteemiga on natuke keerulisem, mille vahetamine eeldaks põhjalikumat ümberehitust.
Veel mõtlen teha/teha lasta uue pickguardi, võib olla standard humbuckerite aukudega + siis uued poted, lülitid.
Kaelal tahaks ülemise sadula taastada/uue teha ning viia see kõige esimese krihvi asemele, kui on võimalik.

Seeria number kaelal on 13619, kas keegi oskab selle järgi öelda, mis aastal ta tehtud võiks olla? Ma tean, et tootmises olid nad 1980-1986.