Esimene elektriline!

Erinevate firmade pillid
1Endel
Posts: 14
Joined: 02 Jan 2010, 01:54

Esimene elektriline!

Postby 1Endel » 09 Jan 2011, 15:43

Olen klassikalist ja westerni õppinud paar aastat. Nüüd tahaks muretseda ka elektrilist. Kunagi ma mingis teemas juba arutlesin LP-de üle, kuid arvan, et mulle meeldis rohkem nende välimus, kui olemus.
Vaja läheks siis kitarri, millega ei oleks probleeme erinevate stiilide mängimises. Olen kuulnud, et Stratocasteriga on võimalik edukalt mängida nii bluusi kui rokki. Just meeldiks bluus ja rokk, mitte niiväga hevi, kuid soolodest vahel äragi ei ütleks. Stratocasterid ja Teled mulle väga meeldivad välimuselt, kuid semi-acousticud saaksid rokika ka hakkama? Milliseid pille soovitate? Hind võiks jääda 10 000 kanti (koos võimuga), võib soovitada ka kallimaid ja odavamaid, pole hind veel kindel..
Ja äkki oskaksite soovitada äkki ka võimendit, mis oleks võimalik nii elektro-akustilisele kui ka elektrilisele järgi panna? Arvatavasti poleks väga palju vaja esineda võimandiga, ei pea meeletult hea olema, kuid mitte ka kõige halvem.

Jään head nõu ootama! :D
Last edited by 1Endel on 19 Jan 2011, 20:39, edited 1 time in total.

User avatar
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Esimene elektriline!

Postby Must » 09 Jan 2011, 17:17

Meeldib sulle rohkem David Gilmour, Slash, B.B King, Gary Moore, Jimi Page - või meeldib sulle rohkem Jimi Hendrix, JRV, Deep Purple(Ritchie Blackmore), Yngwie Malmsteen(ptui ptui ptui)? Sellist kreemjast soolo tooni nagu Slashil on ilma les pauli kaelahelipeata ei saa(distortion), ning sellist cleani nagu Hendrixil ei saa jälle ilma stratita. Aga kui on esimene elektrikas siis niiväga vahet ei ole, kõigepealt on vaja mängima õppida. Tähtsam on võim.
Les Pauli on väga rahuldav käes hoida.
Kui sul kuni 450 eurot kitarri jaoks on soovitan leida mingi hübriidi, kas siis coil split'iga või kahe single-coil'iga ja humbuckeriga.
http://www.thomann.de/de/ibanez_sa260fmtlb.htm
Oleks kõige sobivam sellise raha eest algajale.
Kuid vahet ei ole ka kui sa välimuse järgi ostad(vaata review'se, et see hea mängitavusega oleks).

[Siin oli 3 liikuvat pilti]

1Endel
Posts: 14
Joined: 02 Jan 2010, 01:54

Re: Esimene elektriline!

Postby 1Endel » 19 Jan 2011, 19:54

Mulle meeldivad nad kõik! Olen Hendrixi, Claptoni ja Knopfleri tükiajaline fänn- arvan, et stratocaster oleks minule.. Saaksite selgeks mulle teha, mis vahet on coil splitil, kolmel single-coilil ja single coil+humbuckeril? Eelarveks on arvatavasti 10 000 (640 euri), kuid väga vajadusel võib ka üle minna.. Võimu läheks ka vaja, oleks ka nende soovitusi?
Silma on jäänud sellised pillid:

Oskate mingit konkreetsemat strati soovitada ka? Nendel pillidel on hinnad suhteliselt erinevad. ongi asi siis single coil + humbuckeril ja 3x singlel?

User avatar
rihvand
Posts: 30
Joined: 05 Jul 2009, 21:40
Location: Tartu
Contact:

Re: Esimene elektriline!

Postby rihvand » 19 Jan 2011, 20:20


1Endel
Posts: 14
Joined: 02 Jan 2010, 01:54

Re: Esimene elektriline!

Postby 1Endel » 19 Jan 2011, 20:36

esimeseks elektriliseks.. olen 3+ aastat õppinud tegelikult westerni ja klassikalist + 10dat aastat muid pille, teen helidel natuke ka vahet.. :D sooviksin head ja mõnusat pilli, arvan, et sellest jääks väheks, kuid tänan soovitamast..

User avatar
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Esimene elektriline!

Postby Must » 19 Jan 2011, 21:17

Hüppa pillipoest läbi. Kui tahad endale sobivat pead ikka neid proovima ka.

[Siin oli 3 liikuvat pilti]

1Endel
Posts: 14
Joined: 02 Jan 2010, 01:54

Re: Esimene elektriline!

Postby 1Endel » 23 Jan 2011, 23:51

On paar pilli, mis mind on huvitanud. Meeldiks stratocaster sunburstina natuke rohkem, kui must, kuid ei leia thomannist sunburst strati 3 standard single coiliga.. Miks ja mis vahet sel on, et neil standard tele coilid on?
Ja siiani ootan vastust, mis vahet on täpsemalt humbuckeril ja 2x single coilil ja 3 x singlel.. Humbuckeriga variant on rohkem rokilisem, madalama ja mahedama häälega? Ja rosewood vs maple? On neil peale välimuse ka muid erinevusi?
Kuna olen vaadanud just standard stratocastereid, millel on millegipärast üpriski suur hinnavahe (~50 euri), siis loodan, et aitate mind natuke.. :D

499€ Parim rank, minu leitud standard strattidest, kui see midagi lugema peaks..
välimuselt mulle meeldiks selline, kuid nende pickupide suhtes esitasin küsimuse..
hinnavahe on suur.. ainult humbuckeri vahe?
Ning kui palju oleks mõistlik võimule kulutada? Tegutsemine kodus, kuid mine tulevikuplaane ette tea.. 15W usun, et jääb väheks. 30-50W ~200€ kanti?

User avatar
Jyriiiii
Posts: 170
Joined: 29 Oct 2009, 12:31
Contact:

Re: Esimene elektriline!

Postby Jyriiiii » 24 Jan 2011, 18:39


1Endel
Posts: 14
Joined: 02 Jan 2010, 01:54

Re: Esimene elektriline!

Postby 1Endel » 25 Jan 2011, 00:02

oleks selline asi juba enamvähem?
Ja siiani ootan vastust stratocasteri fretboardi ja pickuppide kohta :cry:

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Esimene elektriline!

Postby Faded » 25 Jan 2011, 03:18

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

1Endel
Posts: 14
Joined: 02 Jan 2010, 01:54

Re: Esimene elektriline!

Postby 1Endel » 30 Jan 2011, 21:42

Selline mure siis seekord, et isu oleks saada maple neckiga ja 3 single coiliga strati ning väga meeldiks, kui oleks ka sunburst, kuiiid.. ainuke MN single coilidega sunburst strat on 2 tele coiliga () Kas sel on väga suurt vahet, et need on 2 tele coili, mitte 3 standardi oma? Vastasel juhul lihtsalt vaataksin lihtsalt sellist:
Ja ehk oskaksite 200 euri kanti mingit korralikku võimu ka soovitada?