Tahan osta kitarri.

Erinevate firmade pillid
AnniliWho
Posts: 4
Joined: 28 May 2010, 11:49
Location: Tallinn/Rakvere.

Tahan osta kitarri.

Postby AnniliWho » 28 May 2010, 12:17

Tere!

Otsustasin alustada tulevast sügisest kitarriõpingutega Kullos. Nüüd on vaja hakata vaatama omale akustilist kitarri, sest otsustasin võtta akustilise kitarri tunde. Küsimus on hetkel selles, et millist pilli valida, mõtlesin alustuseks osta kasutatud kitarri. Vaatasin Soovi.ee's kuulutusi ja silma hakkas elektroakustiline kitarr. Aga ma muidugi ei tea, kas elektroakustilisega oleks hea alustada, sellepärast pöördungi teie poole foorumlased, äkki jagate soovitusi, milline kitarr endale soetada.
Lisan ka selle müügikuulutuse, võibolla oskate öelda selle kohta midagi.
http://www.soov.ee/vaata.seam?id=2209419&cid=272582


Ette tänades,
Annili.
It's now or never.

User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)
Contact:

Re: O: Tahan osta kitarri.

Postby karlapoiss » 28 May 2010, 12:27

ära vaata harley bentoneid. vaata mõni ibaneze,fenderi,tangelwoodi,vintage jne. selliseid akustilisi.
alguses suurt vahet pole kas elektroakust või tavaline akust. Lihtsalt elektroakustile saad võimu järgi panna.

User avatar
aptsihh
Posts: 188
Joined: 22 Apr 2010, 01:50
Location: Tallinn

Re: Tahan osta kitarri.

Postby aptsihh » 28 May 2010, 16:09

minu arvates on see lahe pill, muidugi lihtsalt pildi järgi öelda on väga raske.
ja minu soovitus on hoopis vastupidine: kui sa oled harley bentonit omanud, siis oskad oma tulevast pilli hinnata. niiet go ahead - kui kael on sirge ja käes istub ta hästi, siis miks mitte. hind on ka ju soodne.

tuletan meelde, et kuldsel sotsialismiajastul õppisid poisid mängima heal juhul isetehtud pillide peal, tavaliselt olid aga tehasepillid miljon korda omanikku vahetanud ja kaelad olid propelleris jnejne. selle tulemusena teevad nad pillidel ka vahet ja teavad, millist just nemad vajavad.
mul on aga sõber, kes mängib pilli enamvähem.. kodus on tal zakk wylde signatuur les paul (sa ei pruugi miskit teada sellest, aga see on esiteks VÄGA kallis ja teiseks VÄGA hea pill). ma ei tea kaua ta mänginud on, aga tal pole aimugi pillide erinevatest iseloomudest ega tema enda vajadustest.

ühesõnaga, mine proovi seda pilli ja võimalusel võta kaasa keegi asjatundlikum sõber, kes vaataks üle pilli elutähtsad kohad.

NB! proovi pille võrrelda kuivalt mängides - ilma võimuta. seda ka elektrikitarri otsides.

User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn
Contact:

Re: Tahan osta kitarri.

Postby madonna » 28 May 2010, 16:13

Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

User avatar
aptsihh
Posts: 188
Joined: 22 Apr 2010, 01:50
Location: Tallinn

Re: Tahan osta kitarri.

Postby aptsihh » 28 May 2010, 16:21

mõtle nüüd oma öeldu üle järele ja mine häbene nurgas. või ela ise pillipoes võimidaiganes.
sa ei saa eales sellist kogemust kuskil pillipoes tinistades.

ma saan aru, et sulle ja teistele gearsluttidele meeldib jubedasti vaielda, pole vaja tõestama hakata.

ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Tahan osta kitarri.

Postby ErkoP » 28 May 2010, 16:27

Pigem maksta alguses ikka rohkem ja osta parem pill, kui et alustada mingi juustuga, millega mängides võib pilli õppimise tuju üldse ära minna.
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15

User avatar
aptsihh
Posts: 188
Joined: 22 Apr 2010, 01:50
Location: Tallinn

Re: Tahan osta kitarri.

Postby aptsihh » 28 May 2010, 16:34

või osta kohe 60k gibson ja kaotada aegruumi ära tunnetus oma arengu üle? seetõttu tehes järeldusi, et ma ei oska kohe üldse mängida ja siis jätta õppimine järele?

igal asjal on kaks otsa, ma ei ütle, et sinu arvamus vale on, sest see on sinu arvamus ja ma vaidlusta seda.

ok, ärge tüdrukule kärbseid pähe ajage, ma lähen lätti ja ei saa vaielda : D

teemaalgatajale niipalju, et kui sul on rahakott nii paks, siis viska pilk peale kallimatele markidele (ibanez ei ole nüüd teab-mis bränd, aga fender, washburn jne on asjalik valik) - kui sul swedbankis varahaldurit aga ei ole, siis osta pill oma oskuste tasemel. ma arvan, et ei ole mõtet väga kallist pilli osta esimeseks, juhul kui huvi peaks otsa saama. teine pill võiks sul olla juba asjalikum ja selleks ajaks on kindlasti juba omad eelistused ka välja kujunenud ning sa ei pea siin foorumis subjektiivset teksti hindama.

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Tahan osta kitarri.

Postby Faded » 28 May 2010, 17:03

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Tahan osta kitarri.

Postby Uku » 28 May 2010, 17:46

Kitarri osta vastavalt oma oskustele.

Iseenesest tore mõte, kuid kas ikka peab nii olema? Kurja, kui mul oleks 60-70 tonni pihus, tooksin ma endale Gibson Les Paul Custom Shop'i. Miks? Pillimängu juures on ka emotsioon. Ma võin teha oma pisikest evolutsiooni, et vahetan iga paari aasta tagant pilli, kuid ikka jääb hinge kriipima, et see pole päris see (mul pole ka selle vastu midagi, kuna mulle meeldib erinevat tehnikat uurida/proovida).
Samas, kui mul ikka on vahendeid, suur tahe mängida ning sellest protsessist mõnu tunda, on tipptasemel pilli soetamine igati tervitatav nähtus. Ma tean, et ma ei läheks seejärel õhku täis ega hakkaks põlastavalt iga mehe Vintage'i üle naerma - pole lihtsalt selline inimene. Kitarri ostad ikkagi enda jaoks, endale hingerahu toomiseks. Ma oleks ka võinud osta Daewoo Tico, kuid soetasin hoopis ilgelt ebapraktilise ning januse ameeriklase (kõik viivad ju punktist A punkti B).
Vähemalt on mu vänt kõva ning tuju laes.

Poisid jäävad ikka poisteks, lihtsalt mänguasjad lähevad kallimaks.

Rääkides akustilistest, siis kiidaksin ka Vintage V400.
Image
Uuena maksab vist 2600 krooni, olen poes tutikaid uurinud ning ise ostsin kasutatud eksemplari - selles hinnaklassis tundub olevat üsna hea valik, kuna omab täispuidust, kuusest tehtud kaant (pole nii elutu ning tühja kõlaga nagu mõned vineerist labidad). Hääles püsib hästi, pill ilusti reguleeritud, kael on mugav, välimus ning kvaliteet täitsa ponks (selle raha eest 5+). Vasakukäelisena oli mul raske akustilist leida, kuid jäin tulemusega rahule.

Uku
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster

User avatar
koulu
Posts: 227
Joined: 26 Dec 2008, 21:58
Location: Tallinn, Eesti

Re: Tahan osta kitarri.

Postby koulu » 28 May 2010, 19:01

Tallinna IS-musicus on see sama vasakukäeline mudel (Vintage V400) vist müügil. Too on minu Yamahast kaks korda odavam aga minu kõrv ei eristanud hinnavahest tulenevat erinevust. Mulle meeldis selle pilliga poes väga mängida, kuni müügimees lõpuks mulle meelde pidi tuletama, et ma lõpetaks.


Edit: Õudne deja vu tunne tuli, see sama jutt on vist kuskil teises topicus varem juba olnud.

User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: Tahan osta kitarri.

Postby Death Super Mario » 28 May 2010, 19:30

Kõige mõistlikum ost oleks kitarr parem kui odavad ja kehvem kui profesonaalsed pillid.

Mul omal on czechoslovakias valmistatud klassikaline kitarr nõukogude ajast.
Kitarri päästsin isa naise kodust kappi tagant. Vahetasin keeled ära ja hakkasin nikerdama mängida.

Ei tasu kohe osta feraarit kui sõita ei oska ja vana lada on liiga halb.

Mõtle järele kas tahad western või klassikalist kitarri. Western kitarril on metallkeeled. Klassikalisele saab nailon- kui ka poolmetallkeele panna.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.

AnniliWho
Posts: 4
Joined: 28 May 2010, 11:49
Location: Tallinn/Rakvere.

Re: Tahan osta kitarri.

Postby AnniliWho » 28 May 2010, 20:25

Eks ma vaatan ja uurin ning siis ükspäev otsustan ära. Muidugi praegu on paar Yamahat silma jäänud (c-40 ja F-310P).
Igatahes, suuuur aitäh kõigile! :)




Päikest!
Annili.
It's now or never.

User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Tahan osta kitarri.

Postby Uku » 28 May 2010, 22:28

Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster

User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn
Contact:

Re: Tahan osta kitarri.

Postby madonna » 29 May 2010, 00:08

Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22
Contact:

Re: Tahan osta kitarri.

Postby Kirveraidur » 29 May 2010, 11:56