Kitarri ost

Erinevate firmade pillid
Oja95
Posts: 28
Joined: 23 May 2010, 20:33

Kitarri ost

Postby Oja95 » 23 May 2010, 20:36

Tere!

Plaanin endale tulevikus osta elektrikitarri.
Olen juba 4 aastat akustilist kitarri mänginud ja nüüd tekkis huvi ka elektrikitarri vastu.
eelarveks umbes ~10 000. Soovitage mulle "varustust"

Aitäh!

User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)
Contact:

Re: Kitarri ost

Postby karlapoiss » 23 May 2010, 21:38

mis sorti muusikat mängid?
mis ´´varustuse´´ all mõtled? (kott,võim,juhe,rihm jne ?)
mis maitse eelistused kitarriga on ?

Oja95
Posts: 28
Joined: 23 May 2010, 20:33

Re: Kitarri ost

Postby Oja95 » 23 May 2010, 21:59

Mul oleks nagu kõike vaja , mis elektrikitarri mängimiseks vaja : Kitarr, võim , juhtmed, rihm, medikad.
Akustilise kitarri häälestaja on mul olemas ja kotti poleks ka tarvis

Meeldib rohkem metal ja rock. Kuulan Metallica, Avenged Sevenfold, AC/DC , jt

User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kitarri ost

Postby madonna » 23 May 2010, 22:02

Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Kitarri ost

Postby Uku » 24 May 2010, 00:32

Kui on ette nähtud 10000 kogu kupatuse ostmiseks, siis soovitaksin järgmist.

1) Oleneb muidugi, kui pikka ning kvaliteetset kaablit ning kui mugavat rihma sa endale soovid, kuid sinna läheb kuskil 500-1000 krooni ära. Soovitan mitte nende asjade pealt kokku hoida, rihm olgu mugav ning kaabel korralik - säästad närve, saad keskenduda pilli mängimisele. :)
2) Kitarre on mustmiljon erinevat, mis kuju sulle esiteks istub? Stratocaster (sh need teravamate sarvedega hevikirved), Les Paul, või hoopiski Flying V, Telecaster või midagi hoopis muud? Kindlasti soovitan uurida meie foorumi müügikuulutusi, hetkel saab mitmeid väärt kitarre/võime hea hinnaga kätte.
3) Võimu pealt ära kokku hoia, pole patt maksta võimu eest rohkem, kui kitarri eest. Mõnel inimesel on kujunenud huvitavad arusaamad, et kitarrist oleneb kõik ning võim omab üsnagi pisikest tähtsust. Päris vastupidist ei saa ka väita, kuid odav võim + vinge kitarr sind kaugele ei vii. Enne olgu keskpärane kitarr kombineerituna hea võimu, kui väga hea kitarr kombineerituna kehva võimuga. See on minu arvates õige teguviis, eks igaühel ole oma nägemus asjast.

Pritsi meile rohkem informatsiooni, siis saame edasi jahvatada. :)
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster

Oja95
Posts: 28
Joined: 23 May 2010, 20:33

Re: Kitarri ost

Postby Oja95 » 24 May 2010, 15:29

Mulle meeldib see Stratocaster või Les Paul.
Mõtlesin, et ostan thomannist, kuna Eestis on nii kallis...
Mingeid effekte võiks ka olla, ma kuulsin midagi distortionist, päris võimas oli.

User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kitarri ost

Postby madonna » 24 May 2010, 15:47

Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Kitarri ost

Postby cooloox » 24 May 2010, 15:53

Ei ole mõtet raisata kidrarihma peale mitu tuhat, kui leidub normaalses koguses nahka, pool meetrit õngejõhvi ning plaat mingit tugevat materjali, umbes 7cm x 7cm...
Mul on isetehtud kitarririhm, isaga koos tegin, väga korralikult. ma arvan et ma mängin sellega terve elu, sest katki see niipea küll ei lähe. :wink:

nahast tuleb rihm, õngejõhviga sai nahk ümber "polükarbonaadist" reguleerija õmmeldud ja ongi valmis.

peale sae ja viili ei tahtnud sellele polükarbonaadile külge hakata, niiet üsnagi tugev asi!

Kasutasin korralikku nuga, võnksaagi, liivapaberit, näpitsaid, naasklit.

Minu postituse mõte on see, et kuna mulle ei meeldi kirjakestega "nahkrihmad" mis on kuskil vobsjee hiinas toodetud ja mille peale ei saa saa kindel olla, et siis väga hea variant oleks teha just nii!
selline on minu soovitus, kui on olemas mõned tööriistad, ning seda nahka peab otsima ise kuskilt jäätmetekastist, mitte prügikastist. :wink:

User avatar
B0Ka3!
Posts: 80
Joined: 11 Jan 2010, 17:13
Location: Tartu
Contact:

Re: Kitarri ost

Postby B0Ka3! » 24 May 2010, 18:05

Hea, Cooloox :)

Mina soovitaks kitarride suhtes vaadata washburnide või ibanezide peale (site: ; .

Ise olen pilli otsinud üle aasta ja sügisel läheb ostuks :D
Plaanid on muutunud tohutult, Ibanezidest läbi washburnide, B.C.Richide ja Gibsonite tagasi Ibanezidele ( Cooloox olgu tunnistajaks,ma olen talle suht alati näitand,mis plaanis osta on :) )

Nii,et soovitan ise internetis browsida ja kui leiad midagi,mis meeldib,võiksid tulla ja näidata. Ja me ütleme,kas on midagi asja.

Võimenditest checki kindlalt Marshalli :wink:

http://www.marshallamps.com/
Ibanez RG1550MZ BK kitarr
Rocket "Delux" kitarr
Marshall MG15DFX
Yamaha Digital Piano DGX-230

User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu
Contact:

Re: Kitarri ost

Postby Black » 24 May 2010, 18:36

Kui sa suurt ja kallist võimu ei osta, siis ma pigem soovitaks Marshallidest mööda vaadata. Mina soovitaksin hoopis Randalli näiteks.

Aga Ibanezid on sellises hinnaklassis küll juba päris head. Minu kola ongi umbes 10k väärtuses ning oman Randalli RX35DM võimu ja Ibanezi RGR321EX kitarri ning ülirahul.

PS: Rihm on mul kõige odavam "Planet Waves'i" oma ning 1,5a juba ilusti funktsioneerinud :D
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5

User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)
Contact:

Re: Kitarri ost

Postby karlapoiss » 24 May 2010, 19:08

endale sellise raha eest on silma jäänud http://www.thomann.de/gb/dean_guitars_v ... optail.htm
dean v79 flying-v, natuke karmima jaoks.

Oja95
Posts: 28
Joined: 23 May 2010, 20:33

Re: Kitarri ost

Postby Oja95 » 24 May 2010, 19:59

http://www.thomann.de/gb/ibanez_grg170d ... itarre.htm
Selline asi jäi thomannis silma..

Ibanez GRG170DX-BKN Gio E-Guitar, Basswood Body, GRG1 Maple Neck, 24 Medium Frets, Rosewood Fretboard, FAT-10 Bridge, PSND1(H) neck pickup, PSNDS(S) Mid Pickup, PSND2(H) Bridge Pickup, Colour: Black Night, incl. Gigbag and Strap

User avatar
sansan
Posts: 128
Joined: 08 May 2008, 17:50
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kitarri ost

Postby sansan » 24 May 2010, 20:17

Ma mõistan, et eelarve on tihke, ostaks ma sellegipoolest korralikuma kirve. Vaata kasutatud turgu siin foorumis või rada7mes.
Teema on see, et sa saad midagi ekstravaganźamat kasutatult, kui uuena.

User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Kitarri ost

Postby Uku » 24 May 2010, 20:32

Ibanez GRG170 on üsnagi mõistlik hevikirves, neid leidub ka Eesti poodides. Kuid tegemist on ikkagi sellise odavama hinnaklassi kitarriga, mille Achielluse kannaks on eelkõige kangisüsteem - kui oled aktiivne kangiväänaja, siis kitarr kaua hääles ei püsi. :) Iseenesest on Ibanezid, nii odavad kui kallid, korraliku ning ühtlase kvaliteediga instrumendid. Vaata ka vähe vängemaid mudeleid a'la GRG270 / RG370 / RG321, SA-seeria Ibanezid on samuti päris kobedad.
Yamaha Pacifica 012/112 on jätnud mulle alla 5000 EEK kitarride hulgas väga hea mulje, mitmekülgsed ning korralikud Stratocasteri koopiad. Kui soovid odavamat sorti Les Pauli, soovitan Vintage V100. Eestis äärmiselt populaarne pill, mis pakub 4500 EEK eest üsnagi palju vastu (kui oskad kitarri valida, et ei satu mingi juustu otsa).

R Music on alati paistnud silma mõistlike hindadega, olen sellele firmale truuks jäänud ning pettuma pole pidanud!
http://www.muusikariistad.ee/?option=co ... laduPage=1
Nad pakuvad peamiselt Washburni toodangut, minu meelest väga sümpaatsed pillid selle raha eest.
Vaata ka teisi kitarre, mida nad pakuvad. Kindlasti proovi enne ostmist võimalikult palju pille, sest kitarrid pole vennad. Thomannist tellimist väga ei soovita, see on paras loterii - võid saada truu kaaslase aastateks või hoopiski sellise saia, et ei jõua ära kiruda. Odavamatel pillidel võib olla küljes mustmiljon viga, seetõttu on soovitatav minna poodi, pille konkreetselt proovida ning seejärel otsus langetada.
Kõik oleneb sellest, et missugust kaelaprofiili sa eelistad, kui raske võib kitarr olla, mis on kõige mugavama kerega, milline puit sulle istub etc.
Ühesõnaga, hakka pillipoode terroriseerima. :)

Parimat soovides,
Uku
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster

Oja95
Posts: 28
Joined: 23 May 2010, 20:33

Re: Kitarri ost

Postby Oja95 » 25 May 2010, 14:51

http://www.thomann.de/gb/ibanez_rg370dxbk.htm

No kuidas selline kirves siis sobib?