vintage v100-le potekad

Erinevate firmade pillid
heavyshit
Posts: 82
Joined: 30 Jun 2009, 16:29

vintage v100-le potekad

Post by heavyshit »

siuke kysimus et mul on kitarril potekad läbi (nii volüüm kui ka toon) ja oleks uusi vaja aga ei tea milliseid osta pole ennem kokku puutunud sellise asjaga.
et paluks abi sellega milliseid vaja oleks ?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: vintage v100-le potekad

Post by served »

Humbuckeritega pillidel on 500kOomised poted. Toon on Lineaarne, Voluum on Logaritmiline. Soovitatav oleks osta selleks mõeldud poted, võlli pärast (pikkus, läbimõõt)
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: vintage v100-le potekad

Post by Faded »

Milles see väljendub, et potekad läbi on?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
heavyshit
Posts: 82
Joined: 30 Jun 2009, 16:29

Re: vintage v100-le potekad

Post by heavyshit »

no sillapoolne helipea ei tööta vahetasin helipea ära ja ei oskand midagi arvata aga yks sõber ytles et ptkead on läbi tal endal oli sama jama
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: vintage v100-le potekad

Post by madonna »

heavyshit wrote:no sillapoolne helipea ei tööta vahetasin helipea ära ja ei oskand midagi arvata aga yks sõber ytles et ptkead on läbi tal endal oli sama jama


Helipead vahetades võis sul skeemid sassi minna.
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: vintage v100-le potekad

Post by served »

Kui potekas läbi on, siis see krabiseb. Üldiselt ikka töötab.
Tõenäoliselt on viga kusagil mujal ikkagi.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: vintage v100-le potekad

Post by Faded »

heavyshit wrote:no sillapoolne helipea ei tööta vahetasin helipea ära ja ei oskand midagi arvata aga yks sõber ytles et ptkead on läbi tal endal oli sama jama
Ühesõnaga, vahetasid helipea ära, uus helipea ei tööta ja sellest järeldad, et potekad on läbi?

Milles see sul väljendub, et helipea ei tööta? Häält ei tule üldse läbi?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
heavyshit
Posts: 82
Joined: 30 Jun 2009, 16:29

Re: vintage v100-le potekad

Post by heavyshit »

ei häält tuleb läbi küll aga ainult distortsiniga ( vabandan ei oska seda õigesti kirjutada) mingit õrna cleani
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: vintage v100-le potekad

Post by madonna »

heavyshit wrote:ei häält tuleb läbi küll aga ainult distortsiniga ( vabandan ei oska seda õigesti kirjutada) mingit õrna cleani


Sul on valesti joodetud või on juhtmed kokku sulanud
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
heavyshit
Posts: 82
Joined: 30 Jun 2009, 16:29

Re: vintage v100-le potekad

Post by heavyshit »

no ma arvan siis et juhtmed on kokku sulanud kui on aga lihtsalt läksin yks päev bändikasse töötas ja järgmine päev ei töötand

et pm madonna
mis sa arvad et ma peaks uue juhtmesikku ostma w?
heavyshit
Posts: 82
Joined: 30 Jun 2009, 16:29

Re: vintage v100-le potekad

Post by heavyshit »

Faded wrote:
heavyshit wrote:no sillapoolne helipea ei tööta vahetasin helipea ära ja ei oskand midagi arvata aga yks sõber ytles et ptkead on läbi tal endal oli sama jama
Ühesõnaga, vahetasid helipea ära, uus helipea ei tööta ja sellest järeldad, et potekad on läbi?

Milles see sul väljendub, et helipea ei tööta? Häält ei tule üldse läbi?

ja ei helipea ei töötand enne seda kui ma helipea ära vahetasin sest ma arvasin et helipea on läbi ja vahetasin ära
ja järgisin täpselt elektriskeemi
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: vintage v100-le potekad

Post by madonna »

heavyshit wrote:no ma arvan siis et juhtmed on kokku sulanud kui on aga lihtsalt läksin yks päev bändikasse töötas ja järgmine päev ei töötand

et pm madonna
mis sa arvad et ma peaks uue juhtmesikku ostma w?


Võibolla. Mul endal oli päris hiljuti sama jama, distortion kanal oli väga nõrk ja clean oli väga bassine. Vahetasin poted välja ja kuna mul on veneaegne suur ja ebamugav kolb, siis suutsin juhtmed kuidagi kokku sulatada. Mis ma veel teada sain, et tina ei tohi potedele palju peale panna, see võib ka rikkuda.
Mis helipea sa panid peale?
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: vintage v100-le potekad

Post by Faded »

heavyshit wrote:ja ei helipea ei töötand enne seda kui ma helipea ära vahetasin sest ma arvasin et helipea on läbi ja vahetasin ära
ja järgisin täpselt elektriskeemi
Enne helipea vahetust oli ka sama probleem? Ja see algas nii, et üks päev pärast proovikas käimist enam ei töötanud?

Kõlab pigem sedamoodi, et kuskilt on mingi ühendus lahti tulnud. Juhtmed lambist küll üles ei sula. Võta lahti ja vaata kõik jooteühendused üle. Kui multimeeter käepärast, testi ühendust väljundpesa tipuklemmi ja helipeade otste vahel (erinevates lüliti asendites).
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
heavyshit
Posts: 82
Joined: 30 Jun 2009, 16:29

Re: vintage v100-le potekad

Post by heavyshit »

madonna wrote:
heavyshit wrote:no ma arvan siis et juhtmed on kokku sulanud kui on aga lihtsalt läksin yks päev bändikasse töötas ja järgmine päev ei töötand

et pm madonna
mis sa arvad et ma peaks uue juhtmesikku ostma w?


Võibolla. Mul endal oli päris hiljuti sama jama, distortion kanal oli väga nõrk ja clean oli väga bassine. Vahetasin poted välja ja kuna mul on veneaegne suur ja ebamugav kolb, siis suutsin juhtmed kuidagi kokku sulatada. Mis ma veel teada sain, et tina ei tohi potedele palju peale panna, see võib ka rikkuda.
Mis helipea sa panid peale?


panin bc rich helipea peale kuna siuke metal head siis suve lõpuks vb emg-d peale :twisted:
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: vintage v100-le potekad

Post by madonna »

heavyshit wrote:
madonna wrote:
heavyshit wrote:no ma arvan siis et juhtmed on kokku sulanud kui on aga lihtsalt läksin yks päev bändikasse töötas ja järgmine päev ei töötand

et pm madonna
mis sa arvad et ma peaks uue juhtmesikku ostma w?


Võibolla. Mul endal oli päris hiljuti sama jama, distortion kanal oli väga nõrk ja clean oli väga bassine. Vahetasin poted välja ja kuna mul on veneaegne suur ja ebamugav kolb, siis suutsin juhtmed kuidagi kokku sulatada. Mis ma veel teada sain, et tina ei tohi potedele palju peale panna, see võib ka rikkuda.
Mis helipea sa panid peale?


panin bc rich helipea peale kuna siuke metal head siis suve lõpuks vb emg-d peale :twisted:


Okei. Muidu jah, vaata kõik skeemid üle, mille järgi ühendasid. Midagi võib alati sassi minna. :wink:
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
Locked