Bassile kaela monteerimine

Erinevate firmade pillid
scum
Posts: 71
Joined: 15 Nov 2009, 18:09

Bassile kaela monteerimine

Postby scum » 05 Apr 2010, 18:34

Terve
Mul oleks soov enda neck-thru bassil kaela vahetada. Uus kael ootab aint valmistamist tuttava poolt, aga raskem osa on selle uue kaela külge panek. Selleks tuleks siis vana kael maha saagida nii, et kaelast jääks umbes 10cm otsa järele ning sellesse otsa freesiga süvend teha, et uus kael sinna süvendisse monteerida.
Kas siin foorumis oleks mõni inimene, kes oskaks sellist tööd ära teha ja mitte väga hingehinna eest?

Ette tänades

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Bassile kaela monteerimine

Postby Faded » 05 Apr 2010, 18:46

Oot, neck-thru pillil jookseb kael ju läbi terve kere. Sae nn. tiivad kaela küljest lahti ja liimi uue kaela külge siis. Või sa tahad vanast kaelast kere sees oleva osa alles jätta?

Miks sul üldse vaja kaela vahetada on?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Bassile kaela monteerimine

Postby served » 05 Apr 2010, 19:05

Pill oli mingi aeg minu käes.
Vana kaela struktuur oli üsna pudedaks läinud ja ei allunud enam vardale.
Vana varras purunes ja panin pillile uue varda, kuid sellest hoolimata ei saanud kaela painet korda.
Liivamägi soovitas kaela maha saagida ja uue kaela jaoks tapp freesida. Kaela lahti saagimine ja uue kaela vahele liimimine nõuaks ka uuesti lakkimist, süvendite freesimist, sadula paigutamist jne jne.
See antud pill ei ole seda väärt ja selline viis on see kõige lihtsam ja odavam, samuti ka kiirem.

Seega soovitasin omanikule, et ta laseks teha või ostaks uue kaela, mis oleks samas skaalas. Freesiks pesa ja paneks pillile polt-on kaela. See oli minu nägemus ja minu poolne lahendus.
Kahjuks omal enam nii palju aega pole, et nii põhjalike ja suurte pilli projektidega tegeleda.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/