Küsimus

Erinevate firmade pillid
Locked
St 35
Posts: 189
Joined: 07 May 2009, 17:40

Küsimus

Post by St 35 »

Tervist,
Mul 1 sõber hakkas sügisel kitarri mängima ja nüüd ta tahaks endale elektrikitarri soetada. Pakkusin talle ühe soodsa squieri kitarri aga nüüd ma tahan küsida, kas see on ikka mõtekas ost?
Kitarr ise: http://www.thomann.de/gb/fender_squier_ ... w_pink.htm
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Küsimus

Post by karlapoiss »

Eks need bulletid on nagu on, Isiklikult vaataks selle raha eest kasutatud kitarri.
User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Küsimus

Post by chord »

Mis nendes siis halba on?
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Küsimus

Post by Uku »

Liivainimene kirjutas kunagi probleemidest, mis võivad odavatel kitarridel esineda (mõned isegi kallitel instrumentidel).

Tsiteerin:
Muidu ükski neist jamadest ei ole 100% kindlalt, aga lihtsalt neil võib väga vabalt olla:
* kere mingist sitast puidust. Halb puit ei resoneeri nootidega kaasa - pill ei helise, vaid on tuhm, heli sumbub kiirelt.
* surnud punktid kaelal - st. teatavad noodid, mis lihtsalt ei kõla, mingi osa pillist justkui neelab teatud sagedust. Sisuliselt sama, mis eelmine punkt.
* ülijunnid helipead - kaelapoolne kõlab nagu läbi vatikihi ja sillapoolne kriiskab.
* ekstreemsetel juhtudel võivad krihvid olla veidi valesti peal - see tähendab, et kuidas silda ka ei krutiks, kõik noodid ei kõla iialgi õigesti hääles. St. kui häälestajaga kontrollid, siis lahtine keel võib hääles olla, aga krihvidel mängides on noot häälest ära.
* halb krihvitöö - ebaühtlaselt peale pandud ning seetõttu esineb palju plärinat, keeled käivad vastu krihve. keelte tõstmine nii, et sealjuures asi mängitavaks jääks, pole lahendus.
* odavast pehmest metallist sild - kulub ära ja reguleerimisvõimalused on piiratud. Krihvid võivad samamoodi kergesti kuluda.
* üliodavad elektroonikakomponendid - nt. plastmassist korpusega lülitid jms, ka juba arutatud poted. Varjestuse olemasolule ei tasu ka eriti loota. Juhtmepesasid on ka väga erinevaid. Üks asi on veel, et odavate pillide sisejuhtmestus on tavaliselt tehtud mingite ülipeente juhtmeribadega, mitte korralike tugevamate traatidega.
* strattidel tasub tremolokang kohe küljest visata - pärast mõnd liigutust pill enam hääles ei ole.
* sitad pingutid - üldiselt ei ole probleem niivõrd hääles püsimises (seda mõjutab rohkem see, kuidas keeled ümber pinguti mähitud on), vaid selles, et odav pinguti ei käi sujuvalt ja võib olla tunne, nagu oleks mehhanism liiva täis. Korralik pinguti on sujuv ja selge, igale liigutusele järgneb reaktsioon.
* ülemine sadul on mingist pehmest plastist, neelab vibratsioone -> pill ei kanna nooti.


Karlapoiss rääkis õiget juttu, tasub uurida kasutatud pille. Saad selle raha eest rohkem ning jääd kokkuvõttes rohkem rahule.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
B0Ka3!
Posts: 80
Joined: 11 Jan 2010, 17:13
Location: Tartu

Re: Küsimus

Post by B0Ka3! »

Ma ostsin Liivamäe juurest (vist kõige odavama seal) pilli ja tuleb tunnistada,et mu pillil on kõik eelnevalt nimetatud vead küljes...absoluutselt kõik! :lol:
Ibanez RG1550MZ BK kitarr
Rocket "Delux" kitarr
Marshall MG15DFX
Yamaha Digital Piano DGX-230
User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Küsimus

Post by chord »

Aga kui nüüd konkreetselt sellest isendist rääkida?
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: Küsimus

Post by madonna »

chord wrote:Aga kui nüüd konkreetselt sellest isendist rääkida?


Nii odav pill ei saa mitte kuidagi ilma probleemideta olla. Osasi odavaid pille pole võimalik niisama õigeks ka seadistada. Sellise raha eest peaks vaatama kasutatud pille või siis natukene veel juurde koguma.
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Küsimus

Post by chord »

Tähendab et kui ma otsustan selle pilli osta, on üsna kindel, et ma saan pettumuse osaliseks?
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Küsimus

Post by karlapoiss »

Jah
User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Küsimus

Post by chord »

Kurb lugu siis... aga kasutatud pilli on siis just sellepärast targem osta, et selle vead on teada?
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: Küsimus

Post by madonna »

chord wrote:Kurb lugu siis... aga kasutatud pilli on siis just sellepärast targem osta, et selle vead on teada?


Kui müüjale neid küsimusi esitada, siis saad vastuse arvatavasti ja kasutatud asjade hind langeb alati umbes 50% võrra, nii et sa saad sama raha eest väärtuslikuma pilli
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Küsimus

Post by Uku »

chord wrote:Tähendab et kui ma otsustan selle pilli osta, on üsna kindel, et ma saan pettumuse osaliseks?


Ei pruugi, võib sattuda ka korralik isend. Kuid pole olemas kaht ühesugust Fender Squier Bulletit ega isegi kaht ühesugust Gibson Les Paul Standardit - igal pillil on oma plussid ja miinused, sellepärast tulebki minna poodi ning hakata pille proovima. Thomannist tellimine on puhas loterii, ise valides nii pange ei saa panna (eriti siis, kui võtad asjatundja kaasa).
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Küsimus

Post by chord »

Okei.. "loterii" peale ma tõesti ei tahaks loota. Aitäh nõuannete eest.
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .
Locked