Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Erinevate firmade pillid
User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by Black »

Hollow seda nüüd küll ei tähenda, et elektroonikat peal pole. Hollow on seest täiesti õõnes, semi-hollowil jookseb keskelt (helipeade alt) puiduriba läbi.
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by letsrock »

inime wrote:natuke ikka esinen veel, mu meelest võib hollow olla ilma igasuguse elektroonikata ja semi
nagu viitabki sellele et mitu asja koos- akusti kere ja helipead


Sa ajad natukene sassi terminid semi acoustic ja semi hollow body. Termineid hollow body ja semi hollow body kasutatakse vaid elektrikate juures, sest akustikud on niikuinii seest tühjad. Semi acoustic on akustiline kidra, millel on elektroonika sisse topitud, et saaks võimendada. Vähemalt minu loogika järgi peaks nii olema.
Keep rockin
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by gitara »

letsrock wrote:Ma vaataks Sinu asemel ES 335 tüüpi pilli mis on semi-hollow ja suht õhuke, või siis päris tühja, mis on paksem ja pole nii õhukese kaanega kui ES 330. Kui Sa ütleksid umbes oma hinnaklassi ka, siis oleks kergem nõu anda.

Olen ES 335 koopiaid uurind ja Edwards E-SA-125LTS või E-SA-138LTC asuvad mul nimekirjas esimeste hulgas. Tegelt ma ei saa aru, mis neil vahet on, teise hind on mõnevõrra kõrgem.
http://www.musicmarket.ee/index.php?shop_str_id=13
Kuna ma lavale ronida ei kavatse ja mängin aint oma lõbuks, siis kallist pilli ma osta ei kavatse, piir on kuskil 10-20 t vahel. Kindlasti tahan enne poes pilli proovida, kitarr on üks väheseid asju, mida ma internetipoest osta ei taha.
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by Uku »

letsrock wrote:
inime wrote:natuke ikka esinen veel, mu meelest võib hollow olla ilma igasuguse elektroonikata ja semi
nagu viitabki sellele et mitu asja koos- akusti kere ja helipead


Sa ajad natukene sassi terminid semi acoustic ja semi hollow body. Termineid hollow body ja semi hollow body kasutatakse vaid elektrikate juures, sest akustikud on niikuinii seest tühjad. Semi acoustic on akustiline kidra, millel on elektroonika sisse topitud, et saaks võimendada. Vähemalt minu loogika järgi peaks nii olema.


Kas ei kasutata mitte nimetust "electric/electro acoustic" elektroakustilise kitarri kohta?
Semi acoustic peaks olema semi hollowbody ja hollowbody koondnimetus. "Semi hollowbody" käib näiteks Gibson ES335 kohta ning "hollowbody" Gibson ES175 kohta.

Segane värk, parandage mind, kui midagi rukki panin.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by Faded »

Minu arusaam asjadest:

Hollowbody ehk semi-acoustic - kõlakastiga elektrikitarr. Vastandub elektroakustilisele kitarrile, mis on lisatud elektroonikaga akustiline. Näiteks Gibson ES-175.
Semi-hollowbody - sama, mis eelmine, kuid keset kõlakasti jookseb keeltega paralleelselt puidust plokk. Ehk teisisõnu, seest õõnsad on ainult külgedel olevad kambrid. Üldiselt on sellised kitarrid õhemad kui täisõõnsa kõlakastiga variandid (ehkki nt. ES-330 on sama õhuke kui ES-335). Tänu mõlemale erinevusele semid ei lähe üldiselt nii kergesti feedbacki. Näiteks Gibson ES-335 või Fender Telecaster Thinline.
Chambered - kõlakambri(te)ga elektrikitarr. Määravaks erinevuseks hollowbodydega on see, et puuduvad kõlaavad ning kambrid on üldiselt tehtud massi vähendamise eesmärgil. Näiteks Gibson Les Paul Standard (alates 2008. aastast).
Archtop - hollowbody, millel elektroonika kas puudub või on see paigutatud ilma kõlakaant lõikumata (helipea sõrmlaua külge, elektroonika pickguardi alla jne). Näiteks Gibson L-5.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by served »

On ka kambristatud kõlaavaga pille, mille kambrid on kah selleks tehtud et massi vähendada, kuid Ilustuseks on f siiski sisse lõigatud.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
inime
Posts: 232
Joined: 03 Jun 2005, 12:20

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by inime »

minu otsingute ring tõmbub koomale:

Arch-top hollow body on pilli nimi mida olen tegelikult mõelnud:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 400ces.png


ilma või peidetud elektroonikaga:
http://www.dhgate.com/jazz-guitar-archt ... b1e25.html
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by Faded »

Godin 5th Avenue. Ma nagu mäletan, et Tartu IS Musicus rippus üks. Teiste poodide kohta kahjuks ei oska öelda.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by Kirveraidur »

Vot seda soovitaks küll proovida! Tartus on nii helipeaga kui ilma ja mulle väga meeldivad.

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by Velkus »

Kas semihollow ja hollow tüüpi kitarri kõlavad märgatavalt rohkem unplugged variandis kui tavalised elektri pillid, või on see ehitus tüüp rohkem siiski mõeldud selleks et saavutada teatud sound võimendi taga.
User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by Death Super Mario »

Semihallow ja hallow on mängidavad aukustiliselt.
Semihallow ja hallow olid ennem kui elektrikitarr.
Semihallowd saab ilma võimuta mängida aukustiliselt.
Hallow saab mängida võimuga elktriliselt.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by letsrock »

Velkus wrote:Kas semihollow ja hollow tüüpi kitarri kõlavad märgatavalt rohkem unplugged variandis kui tavalised elektri pillid, või on see ehitus tüüp rohkem siiski mõeldud selleks et saavutada teatud sound võimendi taga.

Nad kõlavad unplugged variandis küll kõvemini ja laiemalt kui plangust tehtud kerega pillid, kuid tavalise akustilise kidra tööd nendega ära ei tee. Nad on ikka mõeldud selleks, et saavutada teatud sound võimendi taga.
Keep rockin
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by Faded »

Mitte kõik. Archtopid ju on algselt täisakustilised kitarrid, millele hiljem lisati elektroonika, et saaks neid võimendada.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by letsrock »

Faded wrote:Mitte kõik. Archtopid ju on algselt täisakustilised kitarrid, millele hiljem lisati elektroonika, et saaks neid võimendada.

Ära ole nii tähenärija. Archtopid olid küll algselt akustilised ja neid on ka siiamaani, aga nende kõlajõud pole võrreldav näiteks jumbode ja dreadnoughtidega jne, tahaks öelda rohkem levinud akustikutega(siin on vist jälle vaidlemise koht :) ). Velkus esitas lihtsa küsimuse, millele ma püüdsin võimalikult lihtsalt vastata. Loomulikult võib igale küsimusele vastata ka 300 leheküljelise raamatuga.
Keep rockin
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Soovitage hollow-body (semi-acoustic) kitarre.

Post by Faded »

letsrock wrote:Ära ole nii tähenärija. /---/ Velkus esitas lihtsa küsimuse, millele ma püüdsin võimalikult lihtsalt vastata. Loomulikult võib igale küsimusele vastata ka 300 leheküljelise raamatuga.
Mis pagana tähenärija? Ma lihtsalt täiendasin natuke sinu vastust, mitte ei närinud tähti. See, kas archtopide kõlajõud suudab võistelda dreadnoughtidega või mitte on vaieldav, aga fakt on see, et nad ei ole mõeldud selleks, et saavutada teatud soundi võimendi taga. Seda sel lihtsal põhjusel, et archtope ehitati ammu enne seda, kui keegi üldse hakkas kitarre elektriliselt võimendama. Kuivõrd see teema on järjest rohkem archtopide suunas liikumas, siis tundus olevat paslik seda asjaolu mainida, kuna sinu "lihtne vastus" jättis selle sootuks kahe silma vahele.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked