Fender 5E3 , BD(RI) , DR(RI) , PR(RI) ...

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Fender 5E3 , BD(RI) , DR(RI) , PR(RI) ...

Post by telepoiss »

Tere,


Fendri ´57 Deluxe külastab mind jõuliselt aegajalt unenägudes, aga ma kardan, et kajavedru puudus ja arvatav suur sõltuvus volumest /"lahtikeeramisest" on minusuguse jaoks suured miinused, eriti kui selle eluka hinda vaadata. Toon aga muidu pidavat ´57 Deluxe-l väga vinge olema (mikid kah suurt muust circuitist ei räägigi telecasteri foorumis kui üks pidev 5E3 ja 5E3 :-) )


Kunagi sain Pärnu Muusikus proovida paari telega (MIM/MIA) Blues Deluxe RI-t ( 2 kanalit, 6L6 , ja loomulikult ka reverb, long tank pealegi) , kahjuks ei jäänd aega ühtegi HB helkudega pilli selle taga "sõidutada". Mulje jäi päris hea. Kas on kogemusi rahval jagada kui hea see Fender Blues Deluxe võiks tooni poolest olla , võrreldes ehtsa 5E3-ga, jättes kõrvale clean headroomi´i erinevused ?
Last edited by telepoiss on 13 Apr 2009, 15:46, edited 3 times in total.
rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by rnx »

Nii kõigepealt, sorry kõik saundipeded, aga...

5E3 pole modimata kujul kuidagi kasutatav, see, mis sealt tuleb on ainult mudahunnik. Lisaks on tegu väga lollakalt konstrueeritud ning äärmiselt inimvaenuliku võimendiga, eriti kui seda on hiljem remontida vaja, vähemalt mina isiklikult keeldun ühtegi Tweed Deluxe'i lahti võtmast milleksi rohkemaks, kui lampide vahetamiseks.

Blues Junior/Deluxe on täiesti pandavad võimendina, kuigi olemuselt minu haugimälu järgi oli saund pigem sinna BF mättasse.

Mina võtaks Blues seeria võimu ning kui õnnestub leida, siis muidugi tviidist kattega :)

Kodus mängimiseks kaaluks mõnda Princetoni klooni tegelikult pigem, üks, mille ma kunagi ise prototüübiks ehitasin, jättis täitsa mõnusa mulje.
Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by EmM9 »

+1 Blues Deluxe (või De Ville)
Mustnäolisem kui '57, aga siiski tviid. Pealegi on suhteliselt mõttetu maksta 2-3 korda rohkem vaid hand-wired haibi eest.

LP tüüpi HB-pill Lo inputis+Bright On = sonic nirvana :) . Aga seda vaid volüümi juures 5-6 (ilmselt V1=12ax7 puhul pigem 4-5,
mul konkreetselt on V1-s 5771), mis pole paha. Praktikas on see suurel laval: puuduseks osutunud -- stiiliks kantrirokk -- ja
kasuks tulnud -- stiiliks indie rokk. Kokkuvõttes oleks tervikliku Deluxe'i puhul siiski esmaeelistuseks pigem Strat/Tele kui LP, SG jms.
Kasutust leiaks Deluxe'ile samuti rohkem kui '57-le, kasvõi ainult lõppvõimuna.
- EmM9 -
User avatar
m3dicated
Posts: 207
Joined: 26 May 2008, 13:40
Location: Pärnu
Contact:

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by m3dicated »

Proovisin Blues Deluxe'i täna Pärnu Muusikus. Ma ei suutnudki teda vaikseks panna, panin volüümi ja draivi suht alla veerandi, ikka vali. Vbolla oli seal veel mingi nupp, mis mul kahe silma vahele jäi. :D

Esimene Fender võimendi, mida proovisin. Tegi kõrged toonid pehmeks.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by EmM9 »

m3dicated wrote:Ma ei suutnudki teda vaikseks panna, panin volüümi ja draivi suht alla veerandi, ikka vali. Vbolla oli seal veel mingi nupp, mis mul kahe silma vahele jäi. :D

Ei. Blues Deluxe ongi vali. Kusjuures 0-1 vahel tuleb pmst vaid sahinat ja üle 1 hakkab kortermajas juba veidi naabreid häirima. :)
- EmM9 -
User avatar
urmas
Posts: 115
Joined: 02 Mar 2008, 11:44
Location: Tallinn

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by urmas »

Mul on kodus '57 Fender Deluxe 5E3.

See on maanduskontaktiga võrgujuhet arvestamata 1:1 koopia '57 Fender Deluxest (skeem 5E3). Jubinad ostetud siit: http://www.tubeampdoctor.com/ Kokkupanekuks läks aega 8 tundi. Point-to-point montaaž on just igati moditav. Mis puutub eelpool öeldud märkusesse, et selle võimu montaaž on tobe, siis huvitav, miks kõik '57 aasta montaaži piinliku täpsusega jäljendada üritavad? Isegi ei viitsiks sel temal vaielda mitte.

See on tõsi, et võimu saund peale keerates pudruseks läheb, aga see on täiesti taotluslik.

Teistest Fenderitest suur midagi ei oska arvata. Skeemi poolest peaks head olema '65 Fender Deluxe Reverb ja '59 Bassman. Blues Deluxe ja Deville on juba osaliselt transistoridega ja seal on skeemides palju trikitatud.
rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by rnx »

Tobe on see konstruktsioon iga elektroonikast natukenegi jagava inimese arust - tüüpilise pillimehe mõistes, kes peab Harmony Centralis kirjutavaid "mängin metalit, jazzi, bluusi ja kantrit juba 50 aastat" tüüpe jumalateks, ilmselt jah, pole sel häda midagi. Maailmas on lihtsalt palju paremaid asju olemas. Vaielda sel teemal tõesti pole mõtet. Tuletaks lihtsalt meelde, et Leo Fender oli eelkõige ärimees, kõik Fenderi veidrused on tingitud majanduslikust ratsionaliseerimisest, mitte taotlusest midagi paremini või halvemini teha. Kasuks tuleks piisava huvi korral natuke ajaloo uurimisest ning vastava kirjanduse lugemisest, seda on vähemalt inglise keeles piisavalt välja antud. Siis tekib ka pilt, miks tehti üks või teine asi nii või naa... Sorry, kui mu irooniline väljendusviis kedagi puudutas, polnud plaanis kedagi solvata :)

Lugesin mõne aja eest mingist USA foorumist haipi Trainwrecki teemal. Seal hakkas üks tüüp jahuma, et jah, Kenny riputas kolm eritüübilist kondekat pralleeli selleks, et mingit kindlat "saundi" saada. Kõik ülejäänud muidugi kiitsid kohe takka. Tegelik põhjus aga iga ehitamise-häälestamisega kursis oleva inimese jaoks on proosaline - häälestamismugavuse huvides on lihtsam sobiv nominaal komponente paralleelides saavutada. Kuna aga iga Trainwreck'i puhul oli tegu sisuliselt prototüübiga, siis ei viitsinud ehitaja lihtsalt hakata valmis häälestatud võimendi juures midagi muutma. Kõlab ju märksa loogilisemalt, eks :)?

Jah, Fenderi 5E3 omab puhtalt ajaloolist väärtust ning eks omaksin ka sellest aspektist isegi mõnda originaali, kui see vaid võimalik oleks. Aga ega see ei tähenda, et me peaks näiteks iga päev sõitma 1908 aasta Ford T-ga ringi, kui on olemas palju paremaid ja töökindlamaid liikureid :)
Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"
Mony
Posts: 219
Joined: 07 May 2007, 13:32

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by Mony »

"5E3 pole modimata kujul kuidagi kasutatav, see, mis sealt tuleb on ainult mudahunnik. "

appimaivõi... see "mudahunnik" ongi see, mis selle võimu maagia on. Fat sweaty fucking munad märjaks blues tone! Tee või tina aga sellist "muda" sa 99% teistest võimudest lihtsalt kätte ei saa.

"+1 Blues Deluxe
Mustnäolisem kui '57, aga siiski tviid. Pealegi on suhteliselt mõttetu maksta 2-3 korda rohkem vaid hand-wired haibi eest."

blues deluxe ja 57 tweed deluxe on totaalselt erinevad võimendid, oma olemuselt juba (bd kõrge clean headroomiga 40w kisakõri, teine koheselt draiviv 12w).


wtf mis koomikud siin koos :shock:
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by telepoiss »

BD(RI)-st on mul täitsa ettekujutus olemas, olen proovida saand , polnud paha

5E3 kohta on ettekujtus ainult audiovideofailide ja internetijuttude põhjal

selge see, et need 2 on erinevad loomad, suisa laus-erinevad. Ega enne selgust ei saa kui sattun kunagi kusagil 5E3 proovima.

Ma pidasin enda esialgse küsimusega vist rohkem silmas seda et kuidas 5E3 clean tundub BD(RI)cleaniga ja kuidas draivid teineteisega võrreldes on, kui seda üldse niimoodi võrrelda saab (üks on ikkagi kaasaegne asi ja palju võimsam-valjem pealegi, teine aga ilma liigsete vilede ja vidinateta "otse veeni" pill, mida väga paljud " selleks õigeks asjaks", teised aga nimetavad ühe triki poniks ja draivis mudahunnikuks pealegi)
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by EmM9 »

Mony wrote:appimaivõi...
/......../
wtf mis koomikud siin koos :shock:

Koomikud, kes loevad küsimust ja kellel ei taandu kõik vaid The Bluusi Toonile.
Maailmas on muid värve ka peale musta... :)

Kui sa pead '57 Deluxe RI-d selleks 'fat sweaty'-ks, siis ilmselt pole sa Reissuet käes hoidnud.
Jätkem ükskord need psühhosomaatilised ettekujutused -- '57 Deluxe RI pole midagi muud kui üks käsitsikeritud haip (hinna-kvaliteedi põhjal).
- EmM9 -
rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by rnx »

Retro müüb, eriti lollide keskmiste ameeriklaste seas, kes otsivad igast asjast "mojot".

Mis puutub 5E3-e, siis sellel võimendil praktiliselt puudub tarvitav clean. Lisaks häiris mind helivaljuse muutmisega kaasnev kardinaalne tämbrimuutus + ühe kanali kruttimine muutis ka puhtkonstruktiivsetel põhjustel teist. Jah, tegu on sellise ühe triki poniga, mis mingi pilli ja stiili kombinatsioonis annab hea saundi, aga ikkagi on tegu suhteliselt piiratud riistaga.

Aga Telepoiss võib uurida, ehk saab mõlemaid kaalutud võime ise näppida, siis saab ka ise ettekujutuse, kuidas nad talle sobivad.
Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"
Mony
Posts: 219
Joined: 07 May 2007, 13:32

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by Mony »

EmM9 wrote:
Mony wrote:appimaivõi...
/......../
wtf mis koomikud siin koos :shock:

Koomikud, kes loevad küsimust ja kellel ei taandu kõik vaid The Bluusi Toonile.
Maailmas on muid värve ka peale musta... :)

Kui sa pead '57 Deluxe RI-d selleks 'fat sweaty'-ks, siis ilmselt pole sa Reissuet käes hoidnud.
Jätkem ükskord need psühhosomaatilised ettekujutused -- '57 Deluxe RI pole midagi muud kui üks käsitsikeritud haip (hinna-kvaliteedi põhjal).


Jah, originaal 57 tweed deluxet pole näppinud, kuid 2*57 tweed deluxe kitti (vihjeks telepoisile, üks peaks hetkel olema meie ühise sõbra vanemal pojal, kui tahad proovida;) ), Fender blues deluxe originaal, Fender blues deluxe reissue, Fender hot rod jne. on aastate jooksul käest läbi käinud küll. Ning ainuke mis on sügavama mulje jätnud on justnimelt need 57 kitid. peamiselt ma fännan marshalle (jtm/jmp/silverjubilee/1974x/2061x),kuid 57 tweed deluxe on kindlasti üks võim mille soetan kui vaba raha peaks tekkima.

Kui ei oska võimu tooni ära kasutada, ei pea kohe hakkama võimu disaini süüdistama, eksole?

ahjaa, originaal blues deluxe oli kuidagi pehmem ja mahlasem kui ri ja hot rod... aga see vahe võis tulla ka sissemängimata kõlaritest.

igastahes, blues deluxe ja 57 tweed deluxe on totaalselt erinevad võimud, neid ei ole mõtet võrrelda omavahel. sinule, telepoiss, kui sul peavey alles jääb, ei soovitaks blues deluxet eraldi ostma tormata - hea clean sul peavey n2ol juba olemas. pigem vaata midagi kärtsumat kõrvale vahelduseks;) .
User avatar
urmas
Posts: 115
Joined: 02 Mar 2008, 11:44
Location: Tallinn

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by urmas »

rnx wrote:Retro müüb, eriti lollide keskmiste ameeriklaste seas, kes otsivad igast asjast "mojot".

Ma ei saa aru, miks peab tulema sittuma siia teemasse? Sama hästi võiks sinu müügikuulutuses sinu võimendi kohta öelda, et lolli ostjat otsid. Ah et su võimendi uriseb ja panid sinna alaldi lampide toitesse ja said urinat vähemaks? Tasemel elektroonik oled ikka küll. Pannud siis parem tsikli aku oma võimendisse lampe kütma. Või annaks ostjale kõrvatropid kaasa? Tra maivõi, selline loll ila ajab lihtsalt pasa keema ...
rnx
Posts: 205
Joined: 17 Jan 2007, 11:58

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by rnx »

Urmas, keegi vottis sul kommi kaest, et nii pahane? Minu arust essud siin oma ropendamisega teemat hoopis sina :)
Pillikola:

Martin 000M Mahogany Auditorium
Johnson Mahogany resonaator
Squier/Fender MIJ Strat (endakeritud pead, õlitatud puit) - 2W 6AH6 vastastaktvõimendi - pedalboard erinevast kolist - Jensen 10"+12"
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Fender Blues Deluxe RI vs ehe 5E3 (RI / kit)

Post by Faded »

Nagu öeldakse:
Opinions are like assholes - everybody's got one, and they all think everyone else's stinks.

Katsuks tsiviliseerituks jääda, okei? Muidu läheb teema lukku lihtsalt ja kõik.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked