Pilli kaitsmine

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
assassin
Posts: 199
Joined: 21 Mar 2005, 01:39

Pilli kaitsmine

Post by assassin »

paluks erinevaid võimalusi ja võtteid kuidas oma ( elektrilist ) pilli kaitsta, kui pole jõudnud veel kitarrikotti või -kohvrit soetada ? päris voodi peale vedelema ei tahaks ka jätta.
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Miks mitte voodi peale vedelema jätta? Kui mina oleks kitarr siis ma küll tahaks voodi peal vedeleda. Igatahes ma saan aru ,et sa sellega suur väljas ei käi. Sel juhul pole mingit kaitset vaja, ma panen kitarri kotti ainult siis kui kuhugi minek on.

Aga kui ma mõistsin valesti ja sa tahad siiski välja minna sellega ,siis saab ka kuidagi. Akustilise pilliga oleks raskem ,aga elektrikitarr väga palju ei karda. Kui lund sajab siis tõmbad kahest otsast kilekotid peale ja kärab küll.
assassin
Posts: 199
Joined: 21 Mar 2005, 01:39

Post by assassin »

hmm, väljas on talv ning toa kütmine käib elektriradiaatoriga. seega temp kõigub 24h jooksul päris tublisti. kardan, et ehk hakkab pillile selline asi.
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Ma ei muretseks. Mul maakodus seisab üks kitarr terve talve läbi miinuskraadides ,aga suvel on ikka täpselt samasugune.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

osta kitarri hoidja, siis püsib paigas kui tahad kuhugi suvalisse kohta seisma pilli panna
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Ta ikka mõtles seda temperatuuri kõikumist. Korteris akna all/akna lähdal on päris julm. Endal ka suht akna lähedal, peaks kaugemale panema.

Ega see eriti hea ei ole. Ja pill läheb häälest ära ka niimoodi.
etc
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2005, 23:07

Post by etc »

Tuleb lihtsalt akna all või soojaallika läheduses mitte hoida. Siis ei tohiks midagi juhtuda. Häälest võib küll pika peale ära minna, aga see on kõige väiksem probleem.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kitarrihoidja soovitaks kindlasti muretseda. Siis pole seda muret, et keegi kogemata riiuli/kapi vastu toetatud pillile vastu läheb ja pikali lükkab. Heal juhul on ta sul siis ainult natuke häälest ära, halvemal juhul näiteks kaelas mõra sees. Mul on endal pill paar korda niimoodi kukkunud, ja südame alt võtab ikka külmaks küll see.

Neid hoidjaid on hea lihtne kaasas ka kanda. Kontserdil on siis pillil kindel tugi olemas, kui on vaja seda veidiks ajaks kuhugi seisma jätta. Ei pea laval võimendi vastu toetama või, hoidku selle eest, lavale pikali panema, samal ajal kui helitehnikud ringi askeldavad ja kaableid veavad.

Aga jah, voodile panna on ka variant. Ise siis magamiskotiga põrandale :lol:

Eksole, mille järgi saad aru, et oled kidramehe toas?
Voodis on kas kitarr või kitarrikujuline lohk.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

my precious
User avatar
allar21
Posts: 102
Joined: 12 Oct 2005, 21:09
Location: Saaremaa

Post by allar21 »

keera dormeo labmavillane tekk ümber ja aseta dormeo ordopiidiku ülivastupidavale madratsile....seisab kohe 3x paremini hääles ka :wink:
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Mul on selline kogemus et maal seisis kuuris 6 aastat akustiline, riiulis, asjade all. Vene oma 7 keelt ja puha.
Pillil ei olnud küll keeled korralikult peal siis see päästis ka seda veidi, aga praegu näev väga kobe välja.
PS: seal oli siis mereline kliima ja tegu oli puukuuriga. Tuul päris läbi ei puhkunud aga ise seal ära ei elaks :lol:
Ma arvan et kui suudad asja panna kusagile kus temp min. kõigub siis ei juhtu midagi. Ega sul nii niiske toas ka ple et kondents tekib klaasile :D :D aga kui midagi juhtub siis mina oma pead ei anna :P
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

Oi oi, kidra on väga tundlik temp kõikumise suhet. Mul ikka iga talve tulekuga kael jälle kõver. Vazrem oli suht radika juures ka. Nüüd toa teises otsas, aga ikkagi läheb temp kõikumisega kõveraks. Ju siis peab jälle sirgeks painutama !
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

kuda seda sirgeks saab?
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

Minu omal oli trusrod(ei tea kas õigesti kirjutatud(igatahes mingi metallist jupp sees, seda saab keerata ühest otsast ja siis paine suureneb või väheneb))
Tolgus
Posts: 19
Joined: 22 Dec 2005, 13:03
Location: Paide/Narva
Contact:

Post by Tolgus »

mul vedeles kunagi naise isa kitarr ikka oma kõvad 6-7 aastat kuuri all kus oli see temp. kõikumine suht suur koguaeg... ja ma enne ei usukund selliseid asju et mõnest kitarrist enam mänguriista ei saa... aga kui seda kitarri nägin võttis ikka silma märjaks ja nüüd on omal ka nii et kui kuhugi minek on mitmeks päevaks ära siis soetan oma kitarrid ikkagi igaks juhuks mõne tuttava juurde sooja tuppa... hoolin enda pisikeste eest ikka niivõrd palju et sõnu ei jätku ka kohe...
Locked