Jaantatika nippe pilli ja tehnika putitamisel

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Henri
Posts: 442
Joined: 08 Dec 2006, 21:23
Contact:

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby Henri » 21 Oct 2009, 17:08

suht häiriv jah.. kaks pöidlaküüne suurust plekki. liivapaber ja poleerimispasta tundub jõhkralt ohtlik:D nii palju kui kasvõi autot olen värvind ja siis selle ülipeenikese vesilihvi paberiga üle käinud, tean kui vähesest piisab, et peab uuesti alustama.. ja kidral ei ole nagu uuesti alustamine mingi variant. poleerimispasta on ka ajutine. pigem mõtlesin, et kas mingit lahustit pole, mis ainult liimi ära sööks ja lakiga ei reageeriks?
v100 > SH2N+SH4B
Marshall Guv'nor GV-2
Fender Champ

User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu
Contact:

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby renn » 21 Oct 2009, 17:14

Kui väikest liivapaberitükki kasutada ja ettevaatlikult teha ja pärast pastaga üle lasta, siis peaks suht ilus ja sile jääma. Ise tegelesin varem mudelismiga, mis tähendas ka värivimist ja poleerimist ja sellel meetodil olen ka mudelitelt superliimi eemaldanud. Superliim on suhteliselt karm keemia ja selle lahusti võib ka lakki kahjustada. Samas polü kiht peaks suht keemiakindel olema.

And also: http://lmgtfy.com/?q=remove+superglue+from+guitar

Jaan24
Posts: 46
Joined: 12 Nov 2009, 23:51

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby Jaan24 » 13 Nov 2009, 00:12

Soovitan teile oma pillide tuunimisel-sättimisel kõige parema Jaantatika nipi: mine pillimeistri juurde ja lase tal oma pill korda teha. Hoiad kokku kõvasti aega ja raha ning mis peamine, sinu pill saab korda, milles ei või kindel olla, kui sa seda ise, ilma mingite kogemusteta remontima hakkad.
Jaan Reim
Telefon: 5523864
E-post: jaanreim@hot.ee

User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby Uku » 13 Nov 2009, 00:24

Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster

User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby Counterwise » 13 Nov 2009, 00:39

"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!

User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri
Contact:

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby greencow » 13 Nov 2009, 00:59


User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby Counterwise » 13 Nov 2009, 01:29

Minu arust on lollus viia pillimeistrile pilli, et ta selle sul ära sätiks: Kui vähegi aruraasu peas on suudad seda ise teha.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!

User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu
Contact:

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby renn » 13 Nov 2009, 13:16

Enamasti on esimene pill inimestel mingi odavam pill ja selle peal saab mingi tunnetuse kätte. Pealegi pilli reguleerimine on vägagi loogiline asi, lihtsalt tuleb sellest loogikast aru saada ja natuke füüsikaseadustest aru saada. Samuti leiab netist igasugust infi.

Häirib see tänapäevane suhtumine, et ära ometi midagi oma kätega tee. Mine spetsalisti juurde, maksa raha ja oledki häpi. Kui aru peas on, siis saab enamus asju ise tehtud. Ega need spetsialistid ka mingid teist tõugu üliinimesed pole.

User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby served » 14 Nov 2009, 15:46

Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/

Jaan24
Posts: 46
Joined: 12 Nov 2009, 23:51

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby Jaan24 » 10 Dec 2009, 18:14

Soovin kõigile pilliehitust ja timmimist harjutavatele pillimeestele edu ja õnnestumisi.
Paratamatult peate aga arvestama nn. "kooliraha" maksmisega, mis võib väljenduda nii rikutud astmetraatides peale oskamatut lihvimist, kõveraks väändunud kaelas, pilli mittehäälestumises jne.

Vastuseks eelpool kommenteerijaile: oman piisavalt pikaajalist kidramängu kogemust, mille jooksul olen selgeks saanud kaela reguleerimise, erinevate vibratode reguleerimise, oktavide paikasättimise jms. tööd. Kuid tõsisemad tööd lasen ikkagi teha pillimeistril, sest korralik muusikainstrument on piisavalt kallis, et selle peal kätt harjutama hakata.

Isiklikult soovitan vajadusel pöörduda pillimeister Helmut Hark`i poole, kelle tehtud töödega olen ma alati väga rahule jäänud.

Kui kellelgi on soovi oma kitarrile/bassile nn. kerge hooldus lasta teha, mis sisaldab sõrmlaua puhastust ja õlitust, oktavide paikasättimist, pilli puhastust ja kergpoleerimist, võite julgelt ühendust võtta.
Jaan Reim
Telefon: 5523864
E-post: jaanreim@hot.ee

User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby Counterwise » 10 Dec 2009, 18:17

Kuulge, seltsimehed! Pillimeistritel ka pappi vaja, ärge mingil juhul tehke asju kodus, kõik peab eksperdi tehtud olema!
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!

User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby served » 10 Dec 2009, 18:30

Eks ta ole õige jah. Kui raha on, siis käige!
Mulle jääb arusaamatus see, et miks mitte kättproovida?
Asi on tegelikult ikkagi suhtumises ju, et kas oled mugav ja lased kellelgil teisel töö ära teha või teed ise. Loomulikult antud juhul ma ei räägi krihvide lihvimisest ja suureulatusega täppsitöödest, näiteks sõrmlaua lihvimine ja krihvide vahetamine. (mitte et need oleksid kuidagi moodi keerlisemad kui iga teine asi)
Ma räägingi täpselt sellest puhastamisest ja oktavite paika panemisest.
Kael läheb puhtaks 60krooni liiter maksva linaõliga, samuti see sama linaõli on sõrmlauale kasulik. Teine õli on sidruniõli, mida saab pillipoodidest ja apteekidest. Vatipatju on kõigil kodus. Arvutid on kõigil olemas ja oktavid võiks ikka iga pilli mees omal sillast ise paika kruttida. Kuid kui sillast enam ei saa, siis võiks pöörduda kellegi asjaliku inimese poole.

Ma tooks paralleelina sellise näite. 20 aastat tagasi oli igasugune ITga seonduv toiming läbi spetsialisti. Tänapäeval ei hakka enam keegi Iti meest kutsuma kui RAM-i juurde tahab või uut windowsi tahab. Pole ju midagi keerulist!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby Faded » 10 Dec 2009, 20:44

Intonatsiooni seadmine (ehk maakeeli oktaavide häälestamine; totter termin, kes selle üldse välja mõtles?) on ju ülimalt lihtne, 5 minutiga peaks põhimõtte selgeks saama, ja sõltuvalt sillast/tremolost sätib seda halvimal juhul 15 minutit.
Kaela paine reguleerimine on jah veidi riskantsem ettevõtmine, aga ainult selletõttu, et on võimalus pingutusvarras üle keerata, ja siis on kael kaputt. Kui aga asjale rahulikult läheneda ja pidada meeles, et "sila ne nada, dumatj nada", ei tohiks midagi hullu olla.

Ausalt, minu arust on need asjad kole ülemüstifitseeritud. Miks ma peaks viima pilli pillimeistri juurde ja maksma talle oma raske vaevaga teenitud raha, kui ma saaks sama asja ise ära teha ning seejuures oma pilli kohta midagi õppida. Okei, va krihvilihv, sõrmlaua sirgeks ajamine ja muud taolised tööd küll, aga need pole regulaarsed hooldustööd ja nende jaoks pole keskmisel pillimehel ka vajalikku atribuutikat. Kuuskantvõti ja kruvikeeraja peaks aga igaühel olemas olema, nii et pole nagu mingit vabandust, miks mitte ise natuke asja uurida.

+ veel kõik, mis served rääkis. Ainult et sidruniõli ei maksa panna lakitud (nt. vahtrast) sõrmlauale, rikub ära.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)
Contact:

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby karlapoiss » 10 Dec 2009, 20:52

mina puhastan kaela niiet kerge segu: toiduõli, sidruni hape ja natuke viina sekka.
puhtaks saab küll..

ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby ErkoP » 10 Dec 2009, 22:03

Miks sa toiduõli paned?
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15