Jaantatika nippe pilli ja tehnika putitamisel

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Jaantatika nippe pilli putitamisel

Postby telepoiss » 07 Jun 2011, 15:40

Veel üks hea lihtne ja proovimist väärt asi DIY beam blocker, joogipurgi põhjast :-)

http://www.youtube.com/watch?v=GslHYSkskHk

Natuke heade kääridega pusimist, paar auku , mattmusta aerosooli ja voila. TÖÖTAB . (enne joo ikka õlu kah seest ära :-) ). Tegin väikesekastilisele Blues JrIII´le. Enam nii suurt vahet pole, kas seista otse valjuka ees (enne torkas silmad peast) või võimu kõval, nii et hajutab küll.

tibook
Posts: 60
Joined: 28 Sep 2011, 11:30
Location: Tallinn

Re: Jaantatika nippe pilli ja tehnika putitamisel

Postby tibook » 18 Feb 2012, 14:36

Lõunast.
Esimene nutt ja hala ka minu poolt. Ei hakanud uut teemat tegema eraldi. Vajan targemate nõu :)
Mul on probleemne akustiline pill. Siiani oli tiptop korras, käis ka paar kuud tagasi tehniku juures ülevaatamisel aga nädalakene 2 tagasi kadus 1 keele ehk e kõla ära. 1-3 fretil on toonivahe olemas, edasi on nagu muted ja ei mingit toonivahet ega kõla. Teised keeled kõlavad ilusti. Algul arvasin, et keeled said õhtule, vahetasin keeled ära, lasin kaela ettevaatlikult pingest tagasi(45 kraadi pööret, rohkem ei julgend ) kontolli mõttes aga ei midagi. Silmaga vaadates on kael ka sirge. Või ei oska vaadata lihstalt. Ilmselt sadulas asi?
Igasugused soovitused abiks
tänud ette.
tibook
Last edited by tibook on 18 Feb 2012, 17:20, edited 1 time in total.
Vintage 100AFD Paradise ning orange võim
walden akust

eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: Jaantatika nippe pilli ja tehnika putitamisel

Postby eestibloke » 18 Feb 2012, 16:49


tibook
Posts: 60
Joined: 28 Sep 2011, 11:30
Location: Tallinn

Re: Jaantatika nippe pilli ja tehnika putitamisel

Postby tibook » 18 Feb 2012, 17:17

Seejuures seda kahtlustasin ise ka. Mis see soovitatav/vajalik niiskuse protsent on? Oskad öelda? Samas keskküttega korter ja küllaltki kuiv on siin jah. Mul veeanum kidrade vahel ka. Ilmselt peab mingi õhuniisutaja hankima.
Vintage 100AFD Paradise ning orange võim
walden akust

eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: Jaantatika nippe pilli ja tehnika putitamisel

Postby eestibloke » 18 Feb 2012, 19:20

Tere,
Ideaalne kitarride jaoks on 45%. 40-55% OK. Kõik muu juba suht kehvapoolne. Minu kogemus näitab, et veeanum lihtsalt kitarri läheduses ei aita. Muretse endale kas üldine õhuniisuti või niisuti mis on mõeldud vaid kitarridele ehk selline väike juppstükk mis käib kõlaava kaudu pilli sisse.

Terv,

tibook
Posts: 60
Joined: 28 Sep 2011, 11:30
Location: Tallinn

Re: Jaantatika nippe pilli ja tehnika putitamisel

Postby tibook » 18 Feb 2012, 19:46

ok, tuleb siis osta ikkagi üldine õhuniisuti, sest elektrikad ka kõrval kohe. Hetkeolukord siis ilmselt äärmiselt kehva pillidele ja päris kuiv õhk toas.
Vintage 100AFD Paradise ning orange võim
walden akust