Abi võimendi valimisel.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Abi võimendi valimisel.

Post by Hohner »

Oleks vaja leida elektrikitarrile odavamapoolset võimendit (Kohvervõimendi? Sisseehitatud kõlariga.) kodus mängimiseks. Bändil prooviruumis on võimud olemas, nii et tähtis on pigem saund kui heli tugevus.

Müüjad poodides on eranditult mulle microcube'i soovitanud. Ausalt öeldes ei avalda see väike seade aga eriti muljet, tahaks ikka midagi suuremat ja.. mingi loogika järgi paremat.

Põhimõtteliselt esimene küsimus oleks, et kas näiteks rolandi cube 20'l ja microcube'l on vaikselt mängides märgatav kõlavahe?

Ja üldse võiks keegi midagi soovitada, hind võiks olla maksimaalselt kolme-nelja tuhande kanti. Ja võiks sellest kuubikust ikkagi natuke suurem olla. Et ei oleks koguaeg tunnet, et midagi võiks ikkagi rohkem olla.
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by renn »

Kui sisseehitatud effektid pole tähtsad, siis tasuks väikeste mõnevatiste lampvõimude poole vaadata, näiteks peavey, fender, harley benton(mis hakkab küll alles siis kõlama, kui skeemil komponente vahetada) jms.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
robi66
Posts: 237
Joined: 24 Nov 2006, 09:32

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by robi66 »

kas sa oled proovinud Microcube ?
Mitte et tahaks midagi pähe määrida , aga micro on minu arust ideaalne kodus mängimiseks :wink:
kitarr-Jackson JS-30RR DMB, kohvervõimendi-Ibanez TB15R
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by served »

Ma ütleks et unusta Kuubik küll ära. Osta parem võimendi omale, kui raha on. Heli on üsna jube... Ma ostaks kuubiku siis, kui mul oleks seda vaja kusagile vedada ja vaikselt nurgas pinistada, kodus tahaks ikka vahest normaalselt ka mängida. Otseselt ei soovita ma sulle midagi, kuna neid on nii palju mille vahel valida. Kuid Cube 20 ja ülesse on juba üsna realne.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Hohner »

Ei, mingid effektid võiksid ikka olla. Pluss veel ma olen aru saanud et lampvõimud nõuavad mingit hooldamist vms?

Noh, see Microcube on mulle ka jätnud mulje, et nagu siiski kaasas kandmiseks põhiliselt mõeldud. Ja seda pole mul vaja teha. Muidu olen proovinud küll, jah. Ei kõlanud kõige paremini. Pill oli ka mingi odavamapoolne muidugi selle taga tookord.

Aga see samune cube 20 on normaalne oma hinna eest siis? Midagi märgatavalt paremat ei saaks?
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by fleik »

võta pisike lampcombo :) 5W kodus mängimiseks maa ja ilm :) Ise hankisin endale mõned nädalad tagasi Peavey Royal 8 Valve Kingi ja olen väga rahul :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Hohner »

Aga seal ei ole erilisi effekte peal, ma saan aru? Arvustuste põhjal? Tavaliselt ma mängin küll puhtalt, aga vahest tuleb siiski tuju mingi distortion peale keerata..

Mind kisub tegelikult mingil põhjusel fenderi poole. Pill ka nende valmistatud. Selle kohta on midagi öelda kellegil äkki? http://www.pillipood.ee/index.php?lang=est&sid=Fender&pid=96&id=3060577
User avatar
arch0
Posts: 310
Joined: 20 Mar 2007, 21:43

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by arch0 »

65 watiga pole sul kodus midagi teha ja neid fender fm seeria võime eriti ei soovitata.
Jackson Dk2m
Ibanez V72E-BK
Jolana Tornado 1963
Tanglewood Stingray bass
Vox ad30vt
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by renn »

See Fender on suur kolakas transistorvõimendi, mis eriti ilusat häält ei pidavat tegema ja kodus mängimiseks on ta mõttetult võimas. Sama raha eest saaksid sa väikse lampvõimendi ja üks-kaks kärinapedaali. Pealegi ei ole võimenditele sisseehitatud kärinad just parimad, kui välja jätta lampvõimendi eelvõimu ülevõimendus.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Hohner »

Heaküll.. Samas olen kuulnud, et odavad lampvõimendid jäävad siiski sama klassi transistorvõimudele alla? Et lampvõime tuleks vaadata siiski alates kuuest tuhandest? See ei ole tõsi siis?

Lampvõimudest mingit konkreetset ei oska soovitada? Ja mis hinnaga ja kust see Peavey Royal 8 Valve King ostetud sai?
User avatar
Rihard
Posts: 192
Joined: 05 Sep 2008, 20:08
Location: Saaremaa

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Rihard »

Lamp ja transistor võimendeid võrrlelda ei saa.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by served »

Kuid see on õige et sa ei saa odavalt head lampvõimu. Ma ei ostaks mingit mini junni, mis on lihtsalt nunnu.
Osta ikka korralik transi asi. Mingi Vox-i või mingi selline universaalne asi. Lampvõimule pead hakkama veel kärinaid ja pininaid juurde koguma... üsna tüütu ja kulukas.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Hohner
Posts: 25
Joined: 10 Dec 2006, 00:48

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Hohner »

Ausalt öeldes ei meeldi mulle voxide välimus :D Kui nad hästi kõlavad siis ei ole see muidugi kõige tähtsam.

Aga kas nende odavate Marshallite kohta on midagi öelda? MG15DFX, MG30DFX.. ?
User avatar
Rihard
Posts: 192
Joined: 05 Sep 2008, 20:08
Location: Saaremaa

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by Rihard »

Hohner wrote:Ausalt öeldes ei meeldi mulle voxide välimus :D Kui nad hästi kõlavad siis ei ole see muidugi kõige tähtsam.

Aga kas nende odavate Marshallite kohta on midagi öelda? MG15DFX, MG30DFX.. ?


MG seeria ei pidavat hea olema.
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Re: Abi võimendi valimisel.

Post by void »

Selle raha eest võib saada korraliku kasutatud lampvõimu ~15vatise, kui silmad lahti hoida. Eestis võib küll üsna palju aega kuluda, vähe pakkumisi. Kõik distortioniga ja puha :) See oleks tõenäoliselt parim valik. Uued lampvõimud hakkavad 5000 kandist, on võimalik ka 3000 kroonisest hea võim teha kui natuke nokitseda tema kallal(thomann.de-s harley benton ga15)
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
Locked