mutter, lüliti ots

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
mgl
Posts: 13
Joined: 01 Jun 2007, 18:24

mutter, lüliti ots

Post by mgl »

Tervist, mul on paar probleemi, ehk saaks abi teilt kelleltki!
Esiteks oleks mul kitarri külge vaja üht väga väikest mutrit (täpset mõõtu ei tea kahjuks). Olen küll käinud vaatamas mitmes ehituspoes ja ka Noore tehniku poes Luise tänaval, aga mutrit pole endiselt leidnud, oskab keegi äkki öelda, kust leida võiksin?! (Pole küll otseselt kitarrijupp, aga loodan, et te ei pahanda, et siin küsin!)
Teiseks oleks mul vaja LP helipea lüliti otsa(seda plastmassist tükki), äkki oleks kellelgi mingi sümboolse summa eest ära anda? Või kas seda saaks ka pillipoest küsida (kui olen viimasel ajal sattund kuskile, pole kahjuks meeles olnud küsida.)
Tänud igasuguse abi eest!
daddario
Posts: 31
Joined: 20 Feb 2007, 22:20
Location: Rakvere

Post by daddario »

Mis mutter see selline on?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ma võiks ühe lülitiotsa (kreemjat värvi) aitähigi eest ära anda, aga tundub, et oled Tallinnas? Kui peaksid Tartu poole juhtuma ja ikka on vaja, siis võta ühendust.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

no mul oleks siis selle teema kohaselt selline mure, et lüliti nupp murdus ära , kuidas seda vahetada või kust uut nuppu saada ?

Epiphone LP Special II - Boss DS-2 - HB ga5
Ibanez V70CE
Sakura akust / ülevärvitud ning nokitud
mgl
Posts: 13
Joined: 01 Jun 2007, 18:24

Post by mgl »

Selline kreemjas lüliti ots oleks muidugi super, aga kahjuks eriti tihti tõesti Tartusse ei satu. Aga mutri koha pealt - see peaks olema selline väga väike (kahjuks ma tõesti ei oska öelda, kui suur täpselt, aga läbimõõt umbes 2mm) ja vaja oleks mul seda helipea külge. Nimelt on helipea küljes kõrguse reguleerimiseks polt, millel on vedru küljes, mis hoiab seda siis paigal, aga nüüd kulus see poldi kinnitusauk nii ära, et ei pea enam vedru survele vastu ja polt hüppab üles. Selline lugu, ja sinna alla, kinni hoidmiseks olekski vaja mutrit. Või oskate äkki mõne muu lahenduse pakkuda, kuigi seletus oligi päris segane.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ja millega sa kavatsed seda mutrit seal kinni hoida kruvi keeramise ajal? helipea alla läheb see nagu ma aru sain...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Helipea kinnitub eeldatavasti kas pickguardi või vastava raami külge, mille saab ju üles tõsta ja alt mutrit kinni hoida. Jooksvalt muidugi helipea kõrgust reguleerida eriti ei saa (kui just mutrit helipea raami külge kinni ei liimi näiteks), aga parem ikka, kui see, et helipea korralikult kinni ei püsi.

mgl, kus sa asud üldse?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
mgl
Posts: 13
Joined: 01 Jun 2007, 18:24

Post by mgl »

Jah just nimelt, raami külge oleks vaja polt kinnitada ja kõrgust tõesti enam reguleerida ei saaks, aga kuna raam on helipea küljes kinni ja eeldatavasti seda vahetada/parandada ei saa, siis tuleks vast teha kompromiss ja loobuda lihtsa reguleerimise võimalusest, et see siis ikkagi püsiks kinni.(praegu on ta mul mcgyveri teibiga kinni :D ) Asun muidu Tallinna kesklinnas, Sakala keskuse, Ameerika saatkonna läheduses.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Võimalus ka uus raam osta.
Throw the Jew Down the Well
Locked