Akustilise kitarri "makeover"

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Akustilise kitarri "makeover"

Postby iiihaa » 05 Jan 2008, 23:48

Oeh, olen võtnud siis vaevaks ühe pööningult leitud akust. kitarri restaureerida, õigemini talle uus välimus anda ja paika (tööle) timmida.

Kitarr ise peaks olema umbes 20a vana ja ostetud lätist, vähemalt nii väidab mu isa.

Kitarri enda marki ei oska öelda, ühtegi paberit alles kõlakastis ei olnud ning lisamärkmeid ei
leidnud. Eks ta mingi läti/vene mark ole.

Niipalju siis veel, et igasugused kommentaarid ja kriitika on teretulnud.

Ja siis veel suur tänu kasutajale liivainimene.


Algseis :


Image

See kole kollane asi seal kõlakastil on porolon, tont seda teab, miks see sinna sattunud on.


Image

Ausaltöeldes ma ei tea, miks sõrmlaud kõlakastist nii kõrgel on, liivainimene arvas, et kael on ära vahetatud, kuigi mu isa ütleb, et see oli originaalis nii ja sinna vahesse käib mingi kiil (laud ?)


Image

Selle sadulataguse osa on millegipärast üles tõusnud, aga ma tean, et selle saan ma korda ;)


Image

Sorry varvaste pärast. :D



Peale ühte päeva nokitsemist:


Image

Mulle meeldib :)


Image

Jätakski selliseks, see oleks nagu lehmakitarr.


Image


Image


Preaguseks hetkeks on roopi ja kaela natukene rohkem lihvitud. Eesmärk oligi saada lakk maha ja kõik matistada, et värv paremini peale hakkaks, kuid mõnes kohas sattusin liiga hoogu. :D



rohkem pilte siis :



Igasugused soovitused, nõuanded jms on teretulnud, isegi pinguteid, sadulaid jms väiksemaid vidinaid võib pakkuda.

Keegi võiks erinevaid värvilahendusi/kujundeid sellele püssile pakkuda ;)

Iseenesest oles hea, kui selle kitarri saaks võimalikult odavalt valmis, mul neid värve jms ikka leidub, hetkel ma pole ühtegi senti sellele panustanud ;)
Last edited by iiihaa on 06 Jan 2008, 01:09, edited 1 time in total.

User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Postby svennus » 06 Jan 2008, 00:20

Endal mul on täpselt samasugune kitarr pooleli, ainult pea on veidike erineva kujuga. Samuti lihvisin värvi maha, panin pahtliga kõik praod kinni ning liimi mõnedesse kohtadesse. Nagu uus. Olen kruntvärvi peale lasknud, ning olen värvinud ta bullseye stiilis. Nagu märklaud musta-valgega. Värvimine kõige paremini välja ei tulnud, kaugemalt paistab kenam. Järgmine nädal näitan pilte ka. Aga kui ma lõpuks peale mitut kuud kaela külge panin ning kaelale uue sadula paigaldasin. Tõmbasin alumisest sadulast keele läbi, ning hakkasin kinnitama ülemise sadula vahesse, kuid millegipärast ei jookse mul see keel kaela kohakuti, täiesti kõrval, mitte kaela kohalgi. Igastahes järgmine nädal ma isaga vaatan kas lõigata nagu kaela või panna mõni liist vahele ning siis EPO liimiga kinnitada. Pingutid on peal igastahes. Alumist sadulat ma ära ei hakanud võtma, kuna see oli natuke juba metallkeeltega ära tulnud, surusin tagasi ning ei seganud kuidagi see. Mul on samasugune vahe kõlakasti ja kaela vahel, seda ma pean ka timmima, kuna kui ma keele peale panen siis see käib vastu kaela alumisi frette ning mingit heli ei kostu.

Värvideks olid mul kõik aerosool värvid. Krunt ning musta ja valget värvi. Ning lollipeaga olen mõned koledamad kohad kaelal ja kõlakastil markeriga ära märkinud. Kuna ma panin laki ka veel peale siis marker paistab väga hästi sealt välja.

viewtopic.php?p=37211&highlight=#37211
Siin teemas on väikselt ka pildid milline mul pill alguses oli. Pole säilinud suuremal kujul.


Ahjaa, ning inimene kelle käest mina oma pilli sain öelnud, et see pill olevat 30-40 aastat vana ning kindlasti Moskvast ostetud.

iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Postby iiihaa » 06 Jan 2008, 00:30

Okei, et ole siis hea ja postita kohe pilte, saab motivatsiooni. :D

Ei tea, isa ütles, et see vahe ongi sellejaoks, et muidu ei saa trussrodi pingutada.

Värvilahendusega on veel mul vähe aega, esialgu muretsen mõrade ja tehnilise poole eest ;)

Jõudu siis uue pilliga :)

User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22
Contact:

Postby Kirveraidur » 06 Jan 2008, 12:32


navitrullik
Posts: 48
Joined: 22 Aug 2007, 12:03
Contact:

Postby navitrullik » 06 Jan 2008, 14:19

Ma soovitaks värvilahenduseks kindlasti peits pluss lakk. Seljuhul näeb välja kena ja viisaks ja ei ole mingisuguseid aerosooliga solkimisi.

iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Postby iiihaa » 06 Jan 2008, 15:42

Ise mõtlesin ma samuti, et kaela peitsiks, roobi värviks tumemustaks, pingutid ja astmetraadid kroomiks, kõlakasti eestpoolt tahaks heledaks teha, nagu fenderitel ja kõlakast tagantpoolt samuti nagu fenderitel, tumedam.

Umbes nagu see:

Image

Aga selle peitsimisega. Kas peits võtab ja sobib ainult puidu peale ? Kuna mul pole kõlakasti küljed ja taguosa puidust ning mõnes kohas tuleks seda kanda ka pahtlile, ei sobiks see sinna. Ja kas peitsi on erinevates toonides ? (ei ole ise tegelenud / kuulnud / näinud)

Okei. Igatahes siin on tänane töö:

Image

Lihvisin roopi veidi


Image

Image


Kael sai korraliku makeoveri, see julla, mis kinnitab kaela kere külge, oli lahti tulemas. Ma võtsin siis kirve kätte ja hakkasin maha raiuma, aga loll, ei teadnud, et sees on kruvid. Nende pead olid sõrmlaua katte all. Ega midagi, appi tuli rauasaag. Edasi puurisin 2mm puuriga kruvile "teekonna" ette ja tegin 9mm puuriga kruvipeale faasi, et see hiljem sõrmlauaga pahtli abil tasaseks teha. Tõmbasin kruvidega kokku ja muidugi vahele panin VÄGA TUGEVAT pva liimi. (Eelneval päeval järgi testitud, no ei saa 2te lauda omavahel lahti. :D) Igaks juhuks panin ka pitskruvi, mis mahtus jeeli - jeeli ära. See teine pitskruvi on hooletuse tõttu, lõin väikse jupi sõrmlaua kattest välja.


Image

Eksju ole alati nii, et midagi ei sobi.Näiteks seekord olid mu mõlemad pitskruvid 1 - 2 cm liiga väikese haardega, et kitarri kõlakastist kinni haarata. ;) Appi tuli võtta kapp. :D


Nagu ikka, rohkem pilte

navitrullik
Posts: 48
Joined: 22 Aug 2007, 12:03
Contact:

Postby navitrullik » 06 Jan 2008, 18:19

Peitsi on saadaval paljudes erinevates toonides , soovitan pulberpeitsi.Tallinnas müüakse seda ühes Pärnumaantee poes. Kui vaja annan täpse aadressi.Pahtel jääb küll peitsi alt paistma , aga vähemalt kaela jaoks saab seda kasutada.

User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Postby donkey » 06 Jan 2008, 18:23

Kunagi sai üks kannel tehtud...kasutasin seal mingit puidupahtlit, selline helepruun oli, suht puiduga sama tooni. Kui aga lakk (või äkki oli peits, täpselt ei mäleta enam) peale sai, siis pahtel muutus täiesti tumepruuniks, niiet suht koledad jäid need kohad, kus pahtel peal oli.

navitrullik
Posts: 48
Joined: 22 Aug 2007, 12:03
Contact:

Postby navitrullik » 06 Jan 2008, 19:04


iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Postby iiihaa » 06 Jan 2008, 20:58


navitrullik
Posts: 48
Joined: 22 Aug 2007, 12:03
Contact:

Postby navitrullik » 06 Jan 2008, 21:09


iiihaa
Posts: 47
Joined: 02 Jan 2007, 17:30

Postby iiihaa » 06 Jan 2008, 21:19


navitrullik
Posts: 48
Joined: 22 Aug 2007, 12:03
Contact:

Postby navitrullik » 06 Jan 2008, 21:48


kendermitt
Posts: 1
Joined: 17 Feb 2014, 23:35

Re: Akustilise kitarri "makeover"

Postby kendermitt » 17 Feb 2014, 23:38

kulat mul on täpselt samasugusel kitarril pinguti puudu
:D :D :D :D :D :D :roll: :roll: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: