El.kitarri võimendi

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

räägime rahast mees 8)
Teget oleks vaja võimalikult odavalt ja võimalikult hea asi saada sest praegu väike rotistumine :roll:
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

viewtopic.php?t=547 seal on see müügis.
seal hind 500.- aga sulle teen spetsaalselt 400.- 8)
Ära möödu mu'st lähedalt
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Khmm jääb vast ära, loodan 200.- ehitada ise midagi sarnast.
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

selge, kuid kahtlen et nii odavalt saad jupide hind peaks kuskil alla 500.- jääma kui sa just kuskilt kasutatud juppe kilo hinnaga ei osta :D
Ära möödu mu'st lähedalt
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

served wrote:Khmm jääb vast ära, loodan 200.- ehitada ise midagi sarnast.
Unistada ju võib ;)
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

küll saab :p kui valmis saan siis tulen uhkeldama 8)
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Üks tähtis komponent on kitarrivõimu lambid. Kui sa mingite suvaliste lampidega asja ehitad siis võiksid samahästi arvuti kõlarite taha oma kitarri panna. Ja need lambid maksavad. Võimu ise ehitamine ei ole nipp rahasäästmiseks, pigem läheb kallimaks. Lihtsalt ,et omatehtud on ikkagi omatehtud.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Ei ole.
Võid ka transsvõimu ehitada!

Aga kui lampvõimu teha, siis pigem probleemiks trafod(jõu trafo ja väljundtrafo). Lampe saab väga hästi vene analoogidega asendada(mis on küll odavamad aga suht raske leida).

Kui käsi kipsist lahti, siis näitan oma poole watist võimu ;)
Mis on loomulikult SS.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

served wrote:Khmm jääb vast ära, loodan 200.- ehitada ise midagi sarnast.


Keegi siin foorumis pakkus ka kunagi plokke ehitada, hind pidi tulema 100.- pluss juppide hind, ehk siis tema sõnade järgi ka kuskile 200.- kanti. Otsi "Ostan-müün-vahetan" alafoorumist, kui pakub huvi.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

kui ma oskan ise joota siis ma ei pea kohe kindlasti maksma kellegile 100.- selle eest et ta minu eest mingi asja kokku keeraks. Pealegi on mul vajalikud juhised ja asjad leitud ja hakkan omal käel asja valmistama :P eelarve on umbes 200.- või rohkem 250.- max
casca
Posts: 31
Joined: 21 Aug 2005, 12:51

Post by casca »

ei hakkanud uut teemat tegema, kirjutan oma mure parem siia.
niisiis ostsin endale esimese el.kitarri ja kasutatud ploki. aga kui kõik omaarust õigestui ühendasin - kitarr plokki ja plokk võimendisse, siis heli tuli aga suht vaikselt(võimul on võimu küllaga) ja sahises suht palju ja mürises ka. pole varem kitarri võimendamisega kokku puutunud ja ei oska öelda kas see on normaalne. kas üldse saab kitarri tavalise võimuga ühendada? või on targem kohver osta? ploki ühendasin tavalise RCA juhtmega, nii et sinna otsa mis ploki läheb, panin 6,3 otsa. juhe suht peenike ka, äkki selles asi? või mis ma tegema peaksin et normaalset häält kätte saada? või on asi üldse plokis(ZOOM 505II GUITAR)?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Mis juhe sul on kas õige ostetud või on ise tehtud?
Kui oled tegija siis keevita üleminek suurelt väiksele ja topi asi arvutisse. Saad teada kas plokk töötab.
Kas su võim on eelvõim või lõppvõim? Kui lõppvõim siis ple sul eriti midagi sellega teha. Kontrollida saad seda mikrofoniga, kui ei tööta ka mikker siis orgunni õige võim. Ise kasutan ka mingit vene eelvõimu kohver ple vajalik kui sa ei taha seda
kusagile transportida sest see on tülikas.
Kui on juhe ise tehtud siis peab jälgima seda et juhe peab olema varjestatud, vanasti kasutati selleks metall võrku ümber juhtmete, aga nüüd on spets materjal(mingi kumm). Uuri need asjad üle ja võta ühendust.
Siin siis ka üks väike vestlus effektiploki teemal.
http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=19725

Ma sain kõik mis tahtsin ja kõik kes tahavad ise effektika(RAT) ehitada peaksid seda teemat lugema.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

öö, miks on üleminekut vaja keevitada, neid on poes ka müügil suht odavalt?
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
casca
Posts: 31
Joined: 21 Aug 2005, 12:51

Post by casca »

juhe on ostetud ja varjega ikka, seal algul oli väike ots aga siis panin suure 6,3-se. võimendiks on yahmaha ressiiver, millega mikker töötab kindlasti. äkki on plokk metsas? ise ma skemidest eriti auru ei saa ja mingit asjandust valmis ka ei oska ehitada.
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Mis võim on?
Kui tavaline kodukino ressiveer ei taha see süsteem sul eriti töödata. Kitarri signaal on ju nii väike, nendele võimudele läheb aga line-in(volte rohkem).
Locked