Probleem E kitarri keelte kõrgusega!

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
3DZaajets
Posts: 15
Joined: 30 Aug 2005, 21:31

Probleem E kitarri keelte kõrgusega!

Post by 3DZaajets »

Probleem on järgmine. Ostsin Elektri kitarri Ibanez (4000 eeku) ja esimese proovimisega oli tunda, et käsi väsib kiiresti ja näpu otstel hakkas valus. (Olen juba 2 a Williamsiga mängind ja pole seda probleemi old). Lähemal vaatlemisel nägin, et keelte vahe Ibanezi kidral on palju suurem kui Williamsil.

Mida peaks ette võtma, nii murran veel oma näpud ää :D ?
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Vii meistri juurde, räägi mure ja maksa palju raha!
Tadaa!

Tegelt peab kaela otsas mm... ma ei tea mis selle nimi on eestikeeles. Ingliskeels nut, see kuhu peale keeled toetuvad ära vahetama.

Ma arvan vähemalt nii!
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

võta kurviväänaja, kruvi kaela pealt kaelapulga kaitse plastmassi jupp lahti, siis võta kaelavõti ja vääna näiteks kaks poolringi kaela vist vasakult paremale poole
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

See teeb kaela kumeramaks ju :roll:
Või vastupidi, nõgusaks.
3DZaajets
Posts: 15
Joined: 30 Aug 2005, 21:31

Post by 3DZaajets »

Aga võibollab on kidra sätitud madalamate häälestuste jaoks(keeled kõrgemale tõstetud, et plärisema ei hakkaks või midagi).

Kui ma seda jubinat kuhu need keeled toetuvad(kidra allosas) madalamaks laseks? Ilmselt ei hakka ta siis enam korralikult häälde jääma?

Väga mõru tunne, jäi mulje, et Ibanez korralik firma.
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Ibanez ongi hea firma, minu teada kasutavad paljud kuulsad bändid selle firma kidrasid, aga eks igal firmal vahest praaki kah tuleb, aga lase ikka seda värki alla, mu eelmisel kidral oli sama jama, mul püsis hääles pärast.
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
siim
Posts: 69
Joined: 29 Mar 2005, 21:48
Location: Võru

Post by siim »

Miks on praak kui keeled natuke kõrgemal on? Minu arvates on siis just parem mängida, plärisemine välistatud.
köki-möki
zomps
Site Admin
Posts: 130
Joined: 13 Mar 2005, 12:05

Post by zomps »

On see kangiga kitarr?
3DZaajets
Posts: 15
Joined: 30 Aug 2005, 21:31

Post by 3DZaajets »

Ei kangi pole!
zomps
Site Admin
Posts: 130
Joined: 13 Mar 2005, 12:05

Post by zomps »

ma kardan et siis keeled ei ole samad mille järgi timmitud
ja kaelal on teine pinge, võib ka miskit muud olla

hmmm.
variandid:
* kui ülemise silla juures juba kõrge vahe, siis tuleks seda lihvida, et keeled lähemale saaks

* kui kuskilt poolepealt kõrgeks läheb siis aitab k6ll-i versioon, keerata kaela kruvi (mis peaks mehaniikide all kuskil olema, oleneb pillist).
Tuleks keerata nii, et kruvi annaks järgi siis tõmbub kael sirgemaks.
Vastupidisel juhul jällegi kumeraks ja siis lähevad keeled keskelt just kaugemale.

* aga kui kael juba sirge, siis peaks veel variant olema tagumise sadula pealt keeli langetada. Viimase puudumisel tuleb juba kaela kinnituse kallale minna ja sinna midagi leiutada :(
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

statistiliselt on see elektrikate kaela värk ikka tehtud nii, et sada võimalust on timmiseks ja p punkti mineku protsent on viidud 0-li lähedale, tehases on ka alati teatavad testimissüsteemid, mis välistavad rämeda vea.
Ühesõnaga avasta oma pilli ja näperda seda paar kolm tundi, igast kohast. võta kõik võimalikud tööristad appi, kuuskandid, kaela võti.

Kaku kõik legoks lahti ja siis oled spets juba kuidas asjad töötavad, väiksena uurisid kindlasti oma jalgratast samamoodi
3DZaajets
Posts: 15
Joined: 30 Aug 2005, 21:31

Post by 3DZaajets »

Tahtsin seda tagumist keelte tuge madalamaks lasta aga seal paistis mingi liim või midagi, kruvidel peal olema. Arvan, et ilmselt garantii pärast.

Kui arvate et on ohutu( rahakotile ma mõtlen :D ) siis hakkan katsetama.

Kitarri kael tundub küll sirge olema.

Kuda siin foorumis oma kirjale pilte juurde saab panna?
zomps
Site Admin
Posts: 130
Joined: 13 Mar 2005, 12:05

Post by zomps »

Tegin alafoorumi kitarri tehnika enda kohta
Moded kui aega, võite Muud teema alt suuremad teemad uude kohta liigutada
Locked