Harjutus võimendi

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Helmut
Posts: 57
Joined: 02 Jun 2007, 13:13

Harjutus võimendi

Post by Helmut »

Lugesin ühest kitarri õpikust, et on olemas selline võimendi nagu harjutus võimendi.
Ennem ma mõttlesin,et kuna need võimud maksavad ikka suht palju, siis ennem kui päris heal tasemel ei mängi, siis ei osta võimu.
aga seal õpikus kirjutas et normaalse võimu hinnad algavad 2000. kr
Seega ma mõttlesin, et kas on mõtekas osta algajale see harjutus võim?
Millist osta?
Kas see ikka aitab ka midagi?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

2K eest peaks micro cube saama vist? ei tea nii täpselt eesti hindasi.

Seda julgen kyll soovitada omast kogemusest..
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Microcube. Punkt.
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Post by J. »

Peavey Nano Valve
Peavey Royal 8 Valve King
Harley Benton GA5
Orange CRUSH15R
EPIPHONE Valve Junior

midagi. peale orange on tegu lampvõimudega.
hind küll tsipa üle 2k aga alati saab ju juurde korjata : )
Helmut
Posts: 57
Joined: 02 Jun 2007, 13:13

Post by Helmut »

Aga kas need võimud on mõtekad ka?
Või need lihtsalt on ja need ei anna eriti midagi juurde?
Mainin ära ka et mul on elektroakust, kas sellel on ikka ka see harjutus võim?
Mis selle võimuga teha üldse saab? :oops:
Ma küll üldiselt tean mida saab teha, aga täpsemalt?
Mis asi on lampvõim, kas see on parem või halvem kui teised võimud?
cobra_vello
Posts: 142
Joined: 21 Jul 2007, 10:02

Post by cobra_vello »

võimendi on kast, kuhu sisse torkad kitarrist tuleva kaabli teise otsa. siis võimendi kuulab, mis sealt kaablist tuleb. kui ta märkab kitarri heli, siis ta võimendab seda ja laseb selle signaali sisseehitatud kõlarisse. niiviisi toimib elektrikitarr.
kui sul on elektroakust siis sa saad palja kõlakasti najal mängida (nii nagu sa ilmselt seni oled mänginud) või siis koos võimendiga, mis tekitab, noh, digitaalset heli kõlari abil. oleneb mida sa mängida tahad :P mõned muusikastiilid eelistavad akustilist kitarri, teised elektrilist.
lampvõim on hea ja kallis võim.
ja 2000 eegu eest on võimalik väga normaalse võimendi saada. mina ostsin oma 15w squieri miski 700 eeguga kasutatult, algajale ideaalne asi. võttes nüüd endale vabaduse hinnata su oskusi-teadmisi selle järgi, et sa ei tea, mis vahe on lamp- ja muul võimul, julgen ma sulle soojalt soovitada mõnda väiksemat ja odavamat (ja kasutatud) võimendit. its matš fan =)

viewtopic.php?t=4662 ?
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Selliseks üldiseks märkuseks, et kui tahta harjutusvõimu elektripillile (ka võimendatud suupillile) ja on soov nt lampvõimu järele, mis teeb veidi isikupärasemat häält kui too bardakk odavaid Marshalle ja Rolandi kuubikud, siis Harley Benton GA-5 on teie sõber.

Ta on Gibson GA-5 täpne koopia, kui vaadata skeemi, vahet on vaid kõlari ja trükiplaadi osas. Eelnimetatud Valve Junior Epiphonelt on sama Gibson GA-5 derivaat. Võrdluseks, et Gibson maksab u 10+ tuhat, Epiphone u 4-6 tugat vist ja see siin tuleb alla kahe tuhande Thomannist kätte (98 euri on hind).

Helivaljuduse poolest noist 15-vatistest harjutajatest sõidab üle, aga see pole tähtis. Võimul on heli, millega need harjutustranssvõimud võrdlust ei kannata. Muidugi mõnele võib olla ebameeldiv selle HB pragmaatilisus: tal on vaid volüümi- ja tooninupp ja kogu moos.

Kiidan. 8)

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Post by J. »

lisaks epifooni varjandi ees on tal eelis sellega, et omab EQ nuppu. tõenäoliselt peale ostu tuleb tal sihtkoht varsti potekad välja vahetada... aga see on juba kökimöki
Locked