Mis arvate Roland Micro-CUBE võimust ?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
italyman
Posts: 3
Joined: 08 May 2007, 08:38

Mis arvate Roland Micro-CUBE võimust ?

Post by italyman »

Mis arvate sellest.

2W
6 efekti jms.

Kas ta lahjaks ei jää kodus mängimiseks ja vahel mingis väiksemas saalis ?
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

mul on see võim, is musicust ostetud.

saali jaoks kindlasti lahja, aga kodus omaette harjutamiseks piisav. kui pidevalt helitugevust põhjas hoida talm vüib ta kuulmist ka natuke kahjustada.

Puhtad helid on tal päris jubedad, sest bassid hakkavad kärisema juba madalal helitugevusel. Distortionid on tal aga transistorvõimu kohta päris head, eelkõige british combo ja rectifier. Selles hinnaklassis on raske paremat distortionit leida!

vastupidav kah. ei lähe katki. ma soovitaks seda esimeseks võimuks või nii, aga esinemise jaoks ja teistega koos jammimiseks võiks siiski midagi tõsisemat soetada.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

void wrote:Distortionid on tal aga transistorvõimu kohta päris head, eelkõige british combo ja rectifier.

Micro-CUBE, nagu kõik CUBE-seeria võimud, kasutavad Rolandi digitaalset modelleerimistehnoloogiat (COSM), seega need erinevad võimusimud, mida sa kiidad, ei ole seal kindlasti mitte transistorpõhised.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

Ma võin küll eksida, aga minu teada ka digitaalne tehnoloogia põhineb mikroskeemidel, mis on teatavasti mikroskoopiliste transistoride jms komponentide kogud(http://en.wikipedia.org/wiki/Integrated_circuit)
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Seda küll, transistoreid on seal sees hulgem, aga need tegelevad digitaalse loogikaga, mitte analoogsignaali võimendamisega.

Asja mõte oli lihtsalt see, et transsvõimud on siiski analoogid, CUBE-seeria võimud on aga digitaalsed. Võimude kolm põhikategooriat on: lamp (valve/tube), transs (solid-state) ja digitaal (digital/modelling), pluss veel muidugi igasugused hübriidid.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Sakaluku
Posts: 106
Joined: 05 Apr 2007, 22:29

Post by Sakaluku »

void wrote:ma soovitaks seda esimeseks võimuks või nii


kindel? tahaks olla kvaliteedis kindel, kuna saab just micro cube soetatud kuni poole aasta või nii pärast suurem võim osta.
eriti seda mida te rääkisite ma ei mõista, ütleks ühe sõnaga kokkuvõtlikult ja põhjendaks natuke äkki? nii et mina ka aru saaks :P
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

Põhjendada on seda natuke raske sest helide ilu on kuulaja kõrvades. Võiks lugeda mujalt netist ka selle võimu kohta hinnanguid jms.. näiteks siit http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar+Amp/product/Roland/MicroCube+Combo/10/1
Ühesõnaga, roki mängimiseks (klassikalisest rokist death metalini) on ta kindlasti väga hea valik esimeseks võimuks, pehmema kraami jaoks, kus kasutatakse puhtaid kitarrihelisid, on paremaid valikuid (voxi võimud näiteks)
User avatar
Cynric
Posts: 140
Joined: 10 Apr 2007, 18:34

Post by Cynric »

Mulle ta meeldib.
Colonel Jack O'Neill: I'd like to apologize in advance for anything I may say or do that could be construed as offensive as I slowly go nuts!
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

Kodus harjutamiseks väga hea valik selle hinna eest. Samas tuleb siis arvestada, et kui kunagi plaanis mingit bändi teha(mis ka suure tõenäosusega juhtub), siis tuleb arvestada kindlalt uue võimendi ostmisega.
kitarripoiss
Posts: 34
Joined: 08 May 2007, 16:59

Post by kitarripoiss »

Kvalikteedi ja vastupidavuse kohta pole küll midagi halba öelda. Nii mõnigi kord tooli pealt maha kukkunud ja vihahoos jalaga saanud aga ikka ei kriimugi. Nagu telliskivi.

Ise ostsin ka poole aasta pärast suurema võimu bändiga jammimiseks ning kodus kasutan ikka Micro Cube-i.

Minu poolt kindel ostusoovitus. :D
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Minul ka kodus kasutamiseks. Kaks pöialt püsti! Saundi valik ja võimsus on täpselt paras kodu jaoks/katsetamiseks. Suuresti on ka abiks kõrvaklapi auk, nii et saab ka öösel jämmida.
User avatar
WillyDerFrosch
Posts: 46
Joined: 26 Nov 2006, 05:27

Post by WillyDerFrosch »

jah hea masin aga voxi versioon pidi veel parem olema, on too kellelgi siit?

* http://www.thomann.de/de/vox_ad15vt_val ... ncombo.htm
vot selline ntx!
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Olen näppinud sellist.
Ta on suhteliselt kvaliteetne digiasi, ja lamp annab siiski oma osa soundile juurde. Ma julgeks seda vabalt soovitada. Ainuke asi, et 15w võimu kohta maksab ta natuke, mingi üle 3k, aga ta on seda väärt küll. 11 võimusimu ja 16 (vist) efekti annab päris palju erinevaid soundikeeramisvõimalusi.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

Mul on AD30VT. Kui ostsin, siis oli parajasti just Stanfordis see kõikidele kaupadele 15% allahindlus(teevad vist küllaldki tihti neid). Hinnaks tuli siis 3200 ringis. Võimu kohta midagi halba ei oska öelda. Sisaldab endas väga palju erinevaid sounde ja kui oled algaja, siis ei teki niipea vajadust mingi pedaali ostmiseks. Proovikas saab trummiga võistlemisega ka hästi hakkama.

Siis on veel olemas selline lehekülg kust saab vaadata erinevaid setinguid ja kuulata sämpleid(vaata ka ülevalt Jukebox)
Locked