El.akustilise võimendi

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

El.akustilise võimendi

Post by janek87 »

Plaan müüa oma pill maha ja osta el.akustiline, aga tahaks küsida, et mis häält teeks, kui ühendada el.akust el kidra võimuga( Marshall MG15CDR). Kas tasub seljuhul võim alles hoida ikka?
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

mis sa vahetad oma elektrika elektro-akusti vastu?
ei meeldi elektrikas?

aga see ei tee muidugi nii head häält kui elektrikas, aga midagi peaks ju tulema!
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

ei ei :) Ma ei vaheta el. akustilist elektrika vastu,selels mõttes ,et saaks sama soundi kätte. Ma tahan osta el. akustilise, ja kuna mängin ka bändis, siis tahaks, et oleks ka väike võimendi ka taga. On olemas spetsiaalsed el. akusti võimud, aga tahaks teada, et mis häält see teeks tavalise el.kitarri võimu taga? Noh, mis vahe on siis el.akustilise kitarri ja tavalise el.kitarri võimendi vahe?
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

aa, no ma täpselt ei tea mis erinevus neil on, aga selle elektroakustiga saab võimu taga mängida küll, aga ma tõesti ei tea mis vah eneil on!
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Elektoakusti omal on kaks valjukat - lisaks suurele veel väiksem körgemate sageduste jaoks. Niipalju kui lugend olen ei köla elektroakust läbi elektrikidra vöimu eriti hästi, akustile omane läbipaistvus (halb söna, aga paremat ei oska praegu pakkuda, vöib-olla "sära") pidi puuduma.
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

Vot nüüd ei teagi...kui sound on suht talutav siis jätan selle võimu ikka alles, aga kui arvate,et ikka vilets on siis...ma ei teagi. Keegi midagi lindistada ei saa?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

no aga, hoia esialgu vöim alles ja siis kui pill käes siis proovi kuidas on. kui on jama, myy maha...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

ma mängin ise ka läbi tavalise elektrika võimu, aga ma lisan efektiplokilt natuke kaja ja akustilist efekti ja tulemus on peaaegu sama. niiet võid mõelda efekti ploki ostmisele hoopis. esialgu võid pillipoest mõne odava BEHRINGER osta hoiad kõvasti raha kokku ja saad julgelt mõlemat pilli kasutada :)
Ära möödu mu'st lähedalt
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Põhiline erinevus peaks olema kõlar, mis akustilise võimendusel on vist lairiba, igal juhul vähem moonutav. Mingit muud probleemi ei peaks olema, transistorvõimendi puhas kanal on peaaegu moonutustevaba ning peaks seega hästi sobima.
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

tänan vastuste eest :wink: Ega ma ise ka ei usu, et see clean channel väga palju moonutab,aga jah selle akustilise pilli " sära" kaotab vb ära.
User avatar
Ecko
Posts: 264
Joined: 08 Apr 2007, 00:17

Re: El.akustilise võimendi

Post by Ecko »

Tahaks küsida, et millist võimu te soovitaksite. Ise mängin e-akustilisega(Garrison) ning poes oli üsna kalli võimu taga ning oli ülimahe ning mõnus kõla pillil. Nüüd sooviks soetada endalegi võimu, kuid ei oska valida, et millised need paremad on. Hind võiks kuskil ~20k olla,kuid pigem kuskile 10 lähedale.:D
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: El.akustilise võimendi

Post by madonna »

ma ise mängin ka praegu vahel elektroga läbi elektrikitarrivõimeni. ma nüüd ei tea, kas asi on minu kitarris, et kui panen distortioni peale tuleb räige vile. aga see selleks. muidu saab väga edukalt mängida, aga heli on üsna terav kohati:D
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
User avatar
Az
Posts: 208
Joined: 23 Sep 2008, 16:22

Re: El.akustilise võimendi

Post by Az »

distortion pole mõeldud elektro akustilisele, selleks sa ju kasutadki elektroakusti et saada akustilise heli , mitte distortionit.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: El.akustilise võimendi

Post by RockaRolla »

Tihti panen el.akusti Cube15 taha. Kärab küll. Ilmselt akusti enda võim oleks parem aga kui sa proovinud ei ole siis ehk ei oska paremat oodata.
Throw the Jew Down the Well
User avatar
KurjusIse
Posts: 502
Joined: 19 Mar 2008, 17:44
Location: Tartu

Re: El.akustilise võimendi

Post by KurjusIse »

madonna wrote:ma ise mängin ka praegu vahel elektroga läbi elektrikitarrivõimeni. ma nüüd ei tea, kas asi on minu kitarris, et kui panen distortioni peale tuleb räige vile. aga see selleks. muidu saab väga edukalt mängida, aga heli on üsna terav kohati:D


Aga see-eest on ppäris lahe kärinaga elektroakusti mängida. Omapärane kärin tuleb või on asi lihtsalt minus.
Locked