Akustilise keeled

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
seriff
Posts: 9
Joined: 01 Apr 2012, 20:59

Akustilise keeled

Postby seriff » 06 Oct 2015, 17:13

hei.
Oli siin mingi teema ka keelte kohta aga küsiks siinselt rahvalt.Kas keegi kasutab akustilisel elektrikitarri keeli?
Tean muusikuid kes kasutavad.Kas oleks mõttekas või lihtsalt järgi proovida omal nahal.Hetkel ise kasutan keskmisi ja isegi natu pehmemaid,et alguses poleks liiga piinav sõrmedele,kuid nüüd juba hooksamalt mängides tundub et hakkavad plärisema ja vajaks vist juba tugevamaid.

terv seriff

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Akustilise keeled

Postby voice » 07 Oct 2015, 08:11

See akustilisele elektrika keelte pealepanek on suuremalt jaolt selline nõukaaegne teema - tolleaegsed akustikeeled olid ikka tõsised sõrmemõrvarid. Aga olen isegi praegu pannud oma magnethelipeaga akustile vahel flatwoundid peale, ilus vanakooli jatsusaund tuleb. Tavaliste elektrikitarri keeltega on puhtakustiline saund väga lame ja elutu (minu arvates vähemalt).

seriff
Posts: 9
Joined: 01 Apr 2012, 20:59

Re: Akustilise keeled

Postby seriff » 07 Oct 2015, 11:01

Tänud seda kartsin ise ka et muutub selliseks elutuks see saund.
originaalist olid vist peal DAddario EXP-26 ise kasutan EZ900 olen proovinud ka RotoSaund TB10 ilmselt tuleb natu kõrgematele üle minna nagu oli alguses.
Pill ise Fender CD60 NAT

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: Akustilise keeled

Postby iRLK » 26 Oct 2015, 02:05

no kui väga vaja siis saab madalamale ka pilli häälestada lihtsalt... D# on tavaline D-s näiteks Cobain, C-s paljud põhiliselt raskemussi vennad kes akusti kätte saanud...